آی سی شارژ لپ تاپ چیست؟ آسی شارژ لپ تاپ، یک مدارهای الکترونیکی، از جنس سیلیکون تولید می باشد. آی سی ابعاد بسیار کوچکی و وظیفه مهمی در لپ تاپ دارد. آی سی از بخش های متنوعی مانند ترانزیستور و خازن و مقاومت تشکیل می شود و به صورت یکپارچه است. امروزه در بسیاری از دستگاه های الکترونیکی از آی سی استفاده می شود، زیرا آی سی ها موجب پیشرفت دستگاه های الکترونیکی می باشند.
از جمله دستگاه هایی که در تولید آن ها از آی سی استفاده شده است لپ تاپ می باشد که در داخل برد مدار و سوکت قرار می گیرد و با اجزاء ارتباط دارد. آی سی ها دارای چند ورودی و خروجی هستند که بعد از پردازش تمام اطلاعات ورودی با استفاده از خروجی به بخش های مختلف ارسال می شود. می توانید جهت آشنایی با تعمیر مدار شارژ لپ تاپ به لینک آن مراجعه نمایید.

آسی شارژ لپ تاپ چیست؟

انواع آی سی در لپ تاپ

آی سی بایوس یک نوع آی سی در لپ تاپ می باشد. در واقع اطلاعات مربوط به شروع سیستم عامل و بارگذاری بر روی رام یا آی سی بایوس ذخیره می شود و همانطور که می دانید شما نمی توانید اطلاعات را تغییر دهید.
در دو طرف برد یک مربع وجود دارد که وقتی لپ تاپ را باز می کنید در کنار مادربرد می توانید آن را پیدا کنید. آی سی شارژ از انواع دیگر آسی می باشد که در بخش مدار شارژ قرار دارد. مدار شارژ از قطعات متعددی مانند آسی شارژ لپ تاپ ، ترانزیستور، فیوز تشکیل می شود و اگر یکی از این قطعات خراب شوند لپ تاپ شارژ نمی شود؛ و همچنین آی سی لپ تاپ خراب شود لپ تاپ دیگر روشن نمی شود.

 

IC بایوس در لپ تاپ

همان طور که بیان شد آی سی بایوس در لپ تاپ همان حافظه رام می باشد که وقتی لپ تاپ را روشن می کنید اطلاعات لود شده و شروع سیستم بر روی رام ذخیره می شود. آی سی بایوس یک قطعه می باشد که اطلاعات سخت افزاری توسط آن شناسایی می شود.
اولین وظیفه بایوس شناسایی و تشخیص قطعات سخت افزاری می باشد که می توان به رم، سی پی یو، کارت گرافیک و غیره اشاره کرد.

دومین کار آی سی بایوس می تواند بارگذاری سیستم عامل باشد. اگر شما می خواهید به اطلاعات بایوس دسترسی داشته باشید بعد از روشن شدن صفحه نمایش یک کلید مربوط به ورود به صفحه بایوس وجود دارد که باید آن را بزنید. در برخی لپ تاپ ها دو عدد بایوس استفاده شده است. آی سی می تواند این امکان را به کاربر دهد تا اگر مایل باشد اقدام به تغییر دادن تنظیمات بوت کند یا بتواند سرعت فن را بررسی کند.

پیشنهاد مطالعه آنی تعمیر: به توجه به تجربه و تیم تخصص آنی تعمیر صفحات ترفندهای گوشی شیائومی، بهترین گوشی‌های اپل در سال ۲۰۲۱، گوشی سری جی، تست مدار شارژ لپ تاپ جهت مطالعه به شما عزیزان پیشنهاد می شود.

 

آی سی شارژ در لپ تاپ

آسی شارژ لپ تاپ یک نوع آی سی می باشد که در بخش مدار شارژر لپ تاپ قرار دارد. آی سی شارژ یک قطعه بسیار مهم در مدار شارژر لپ تاپ است که اگر سالم باشد قدرت شارژ لپ تاپ افزایش می یابد. عملکرد این قطعه در لپ تاپ به این صورت می باشد که جریان از ترانزیستور 1 به آی سی شارژ منتقل می شود بعد از آن، آی سی I/o جریانی که از ترانزیستور یک به طرف آی سی رفته را دریافت می کند و بعد از آن جریان را به سمت ترانزیستور دو انتقال می دهد.
ترانزیستور ۲ تحریک شده و ولتاژ به سمت ترانزیستور سه می رود، در نتیجه ترانزیستور سطح جریان منتقل شده را آزاد می کند تا باتری شارژ شود. آی سی شارژ ممکن است در اثر نوسانات ناهنجار برق خراب شود و اگر این قطعه بسیار مهم خراب شود باید سریع توسط یک تعمیرکار تعمیر شود.

 

سخن پایانی

این نوع حافظه ها یک نوع حافظه قابل برنامه ریزی هستند و فقط خواندنی می باشند، در حقیقت آی سی یک نوع حافظه می باشد که می توان به آی سی PROM اشاره کرد. در ساخت حافظه رام از این نوع آی سی استفاده می شود. در این مطلب اطلاعات مختصر و مفیدی راجع به آسی شارژ لپ تاپ ارائه کردیم و در مورد آی سی بایوس هم اطلاعاتی دادیم.

در این مطلب شما با انواع آی سی در لپ تاپ آشنا شدید و دانستید که اگر ولتاژ کم و زیاد شود آی سی لپ تاپ خراب می شود و سیستم لپ تاپ ناکارآمد می شود.

بیشتر بدانید : تست مدار شارژ لپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.