آیا شما هم به دنبال بروزرسانی گوشی شیائومی خود هستید؟ حتما می دانید که برند شیائومی برای مدت زمان طولانی از نظر سخت افزاری گوشی های خود را مورد پشتیبانی قرار داده و نسخه های جدید تر سیستم عامل را در اختیارشان قرار می دهد. روند آپدیت شیائومی یک روند ساده و سرراست به حساب می آید. این روند که در اکثر مواقع پیچیدگی خاصی ندارد، به راحتی منجر به ارتقا نرم افزاری گوشی شما خواهد شد. به خاطر داشته باشید که گوشی موبایل شیائومی، ویژگی های مثبت زیادی دارد ولی در برخی از مواقع یک سری مشکلات خاص در هنگام آپدیت آن ایجاد می شود. امروز ما قصد داریم تا روند بروزرسانی گوشی شیائومی و مهم ترین مشکلات ایجاد شده در این زمینه را مورد بررسی قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.

 

همچنین در صورتی که نیاز به تعمیر موبایل شیائومی دارید می توانید به صفحه مربوط به آن مراجعه کنید.

بررسی شرایط بروزرسانی گوشی شیائومی

قبل از هر چیز بیایید تا شرایط و پیش نیاز های بروزرسانی گوشی شیائومی نگاهی بیندازیم. به صورت کلی، افراد برای اینکه بتوانند به راحتی و بدون هیچ مشکل خاصی نسبت به آپدیت شیائومی خود اقدام نمایند، باید یک سری نکات خاص را مد نظر خود قرار دهند. هر کدام از این نکات به نحوی خاص روند آپدیت و به روز رسانی را تحت تاثیر خود قرار می دهند. اولین مسئله ای که شما باید به آن توجه داشته باشید مدل گوشی است. شرکت شیائومی برای گوشی های قدیمی تر خود دیگر آپدیتی را ارسال نمی کند. معمولا بازه زمانی پشتیبانی نرم افزاری شیائومی از دستگاه های خود برابر با 3 تا 5 سال می باشد. پس از این بازه زمانی، گوشی ها دیگر آپدیتی را دریافت نخواهند کرد. پس، در صورتی که شما همچنان آپدیتی را دریافت نکرده اید، باید به سراغ دیگر روش های بروز رسانی بروید.

 آپدیت گوشی موبایل شیائومی

دیگر مسئله ای که برای بروزرسانی گوشی شیائومی شما باید به آن توجه داشته باشید مربوط به سخت افزار گوشی است. گاهی اوقات سخت افزار گوشی های قدیمی تر توانایی آپدیت به نسخه های جدید تر اندروید را ندارند. در نتیجه، اگر شما از گوشی های قدیمی تر استفاده می کنید، بهتر است که به سراغ روش های مربوط به تغییر گوشی خود بروید. در نهایت، شما به یک اینترنت قوی و پرسرعت نیاز خواهید داشت. اینترنت شما باید بدون قطعی باشد تا روند دانلود به درستی طی شود. بهتر است که قبل از اقدام برای آپدیت موبایل شیائومی، دستگاه خود را شارژ کنید. به کاربران توصیه می شود که حداقل 50 درصد شارژ خود را نگه دارند تا در هنگام آپدیت موبایل خاموش نشود. خاموش شدن گوشی در هنگام آپدیت شدن مشکلات زیادی را ایجاد خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: رایج ترین مشکلات نرم افزاری موبایل شیائومی .

بروزرسانی گوشی شیائومی به صورت خودکار

حال که مباحث مقدماتی را پشت سر گذاشتیم، بیایید تا به سراغ روند بروزرسانی گوشی شیائومی برویم. در حال حاضر چندین راه مختلف برای آپدیت شیائومی در جلوی پای کاربران قرار گرفته است. اولین روش موجود برای انجام این فعالیت مربوط به آپدیت خودکار است. با استفاده از سیستم آپدیت خودکار، شما دیگر نگرانی در مورد روند بروز رسانی گوشی موبایل خود نخواهید داشت. زمانی که آپدیت خودکار گوشی موبایل شیائومی شما روشن است، زمانی که نسخه های جدید تر سخت افزاری یا آپدیت های امنیتی جدید تر برای دستگاه عرضه شود، گوشی شما به سرعت آن را دریافت کرده و مورد استفاده قرار می دهد.

به صورت پیش فرض، آپدیت خودکار در همه گوشی های موبایل شیائومی فعال است. ولی در صورتی که شما به دنبال غیر فعال کردن یا تغییر تنظیمات مربوط به این مورد هستید، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید. در ابتدا شما باید وارد تنظیمات شوید و گزینه About Phone را انتخاب نمایید. در مرحله بعد وارد System Updates شوید و گزینه Automatic System Updates را فعال کنید. به همین راحتی، پروسه آپدیت اتوماتیک دنبال می شود.

بیشتر بخوانید: چه قطعاتی از گوشی اپل تعمیر میشوند؟

بروزرسانی گوشی شیائومی به صورت دستی

در صورتی که شما به روند بروزرسانی گوشی شیائومی به صورت اتوماتیک علاقه مند نیستید، می توانید این روند را از طریق روش های دستی هم دنبال کنید. برای بروزرسانی گوشی شیائومی با استفاده از روش های دستی، فقط کافی است که یک سری مراحل خاص را دنبال نمایید. اولین مرحله مهم مربوط به باز کردن تنظیمات است. شما باید گوشی خود را روشن کنید و وارد قسمت تنظیمات شوید.

در مرحله بعدی، برای آپدیت شیائومی شما باید گزینه About Phone را پیدا نمایید. به خاطر داشته باشید که بسته به نوع گوشی موبایل و سیستم عامل آن، احتمال اینکه موقعیت این گزینه تغییر پیدا کند وجود دارد.

مرحله اول بروزرسانی گوشی شیائومی
مرحله اول بروزرسانی گوشی شیائومی

 

در مرحله بعد برای آپدیت گوشی موبایل شیائومی، شما باید بر روی گزینه اصلی در صفحه باز شده یعنی MIUI version کلیک کنید. این گزینه شما را به موقعیت دقیق تنظیمات مربوط به آپدیت می برد.

انتخاب گزینه MIUI version برای آپدیت گوشی
انتخاب گزینه MIUI version برای آپدیت گوشی

 

در نهایت، برای بروزرسانی گوشی شیائومی فقط کافی است که بر روی گزینه Check for Updates کلیک کنید و منتظر دریافت آپدیت های جدیدتر نرم افزاری برای گوشی موبایل خود باشید. با دنبال کردن همین چند مرحله ساده، روند آپدیت نرم افزار اصلی گوشی موبایل شیائومی شما طی می شود.

 

مرحله 3 آپدیت موبایل شیائومی دستی

انتخاب گزینه Check for Updates
برای تعمیر دوربین گوشی شیائومی می توانید به صفحه مربوط به آن مراجعه کنید.
بررسی مشکلات مربوط به آپدیت گوشی های شیائومی

البته، برخی از کاربران برای آپدیت گوشی شیائومی خود با یک سری مشکلات خاص مواجه می شوند. مشکل دانلود نشدن آپدیت شیائومی یکی از رایج ترین مشکلاتی به حساب می آید که در این زمینه کاربران با آن مواجه خواهند شد. همانطور که در قسمت های قبل تر هم به این مسئله مهم اشاره کردیم، روند دانلود آپدیت فقط در شرایطی دنبال می شود که شرکت شیائومی نسخه جدید تر نرم افزار گوشی موبایل شما را منتشر کرده باشد. در غیر این صورت، امکان آپدیت وجود ندارد.

جدا از این مسئله، برای بروزرسانی گوشی شیائومی شما باید از اینترنت پرسرعت، پایدار و قوی استفاده کنید. از آنجایی که در وضعیت فعلی ایران احتمال اعمال تحریم بر علیه سرویس آپدیت شیائومی وجود دارد، در صورت نیاز شما می توانید آپدیت گوشی موبایل خود را با استفاده از نرم افزار های تغییر آی پی دنبال نمایید. در نهایت، برای دریافت بیشترین بازدهی ممکن توصیه ما به شما اتصال به اینترنت وای فای و آپدیت از طریق اینترنت خانگی می باشد. شاید سرعت اینترنت خانگی پایین تر از اینترنت همراه باشد ولی میزان ثبات آن بیشتر است.

منبع: آنی تعمیر .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.