آیا شکستگی جزئی در ال سی دی تبلت قابل تعمیر می باشد؟ همان طور که می دانید صفحه نمایش تبلت خیلی حساس است و در صورت ضربه خوردن یا عدم استفاده درست ممکن است به آن آسیب هایی وارد شود. ممکن است خش هایی روی ال سی دی ایجاد شود و یا حتی بشکند. بهتر است بعد از خرید تبلت بلافاصله یک گارد و یک محافظ ال سی دی برای آن بخرید تا تبلتتان را از زوایای مختلف بپوشانید. در این صورت اگر تبلت با جسمی برخورد نماید و یا از دستتان بیفتد کمتر آسیب می بیند. در این مقاله درباره تعمیر ال سی دی تبلت صحبت می کنیم.
اگر دوست ندارید که صفحه تبلت شما زود خش بردارد و یا دچار ترک نشود یک محافظ صفحه با کیفیت بخرید و روی آن نصب نمایید. البته برای مراقبت از این وسیله گران قیمت شما باید هنگام تمیز کردن آن هم نکاتی را رعایت کنید. مثلا از پارچه های زبر، حوله کاغذی و دستمال کاغذی برای ان استفاده نکنید. برای تمیز کردن صفحه تبلتتان بهتر است از دستمال های عینک استفاده نمایید. این دستمال ها از پارچه های میکروفایبر ساخته شده اند که با الیاف ریزی که دارند به ال سی دی ها آسیبی وارد نمی کنند. اما اگر تمام مراقبت های لازم را انجام دادید و صفحه تبلتتان شکست، می توانید با ما در آنی تعمیر تماس بگیرید و برای تعمیر ال سی دی تبلت خود درخواست کمک کنید. در کمترین زمان اینکار برای شما انجام می شود. جهت آشنایی با بهترین نمایندگی تعمیر تبلت می توانید به وب سایت آنی تعمیر مراجعه نمایید.

ترمیم ال سی دی شکسته

دلایل شکسته شدن ال سی دی تبلت

البته شکسته شدن یا ترک برداشتن ال سی دی تبلت از رایج ترین مشکلاتی است که صاحبان تبلت ها با آن مواجه می شوند و سوالی که می پرسند این است که آیا شکستگی جزئی در ال سی دی تبلت قابل تعمیر می باشد؟ یا نه ؟ این اتفاق تلخ به دلایل زیادی ممکن است رخ دهد. یکی از مهمترین دلایل افتادن تبلت از دست کاربر است. با وارد شدن ضربه احتمال آسیب رسیدن به صفحه نمایش از بقیه قطعات بیشتر است و این عضو زودتر از بقیه اعضا می شکند. بنابراین بهتر است هنگام حمل و نقل تبلتتان دقت کافی داشته باشید تا از شکسته شدن ال سی دی آن پیشگیری کنید.
بهتر است بدانید تاچ و ال سی دی قطعات مختلفی دارند. در زبان عامیانه در هنگام بروز چنین مشکلی می گویند که تاچ و ال سی دی تبلت باید تعویض شود، اما از نظر تکنیکی تاچ و ال سی دی تنها قطعاتی نیستند که باید مورد تعویض قرار بگیرند.

تعمیر قطعات دچار آسیب شده هنگام شکستگی ال سی دی تبلت

صفحه نمایش تبلت از لایه های مختلفی تشکیل شده است. زمانی که شما به دلایل مختلف دچار این مشکل می شوید، هنگام شکسته شدن ال سی دی تبلت ممکن است این لایه ها آسیب ببینند. لایه هایی که صفحه نمایش از آن تشکیل شده اند در زیر آورده شده است:

گلس روی ال سی دی تبلت

در واقع این لایه، یک لایه شیشه ای است که از ال سی دی محافظت می کند و نمی گذارد کاربر مستقیما تاچ را لمس کند.

تاچ یا دیجیتایزر

دقیقا زیر گلس محافظ صفحه نمایش، تاچ نصب شده است. تاچ یک لایه حساس به فشار و گرما است که وظیفه آن این است که به صورت دقیق مکان هایی که کاربر لمس می کند را تشخیص دهد.

ال سی دی

درست زیر تاچ در تبلت ها، ال سی دی وجود دارد که شبیه به یک شیشه اما متفاوت از آن است. محتوای صفحه نمایش که شما می بینید از طریق این قطعه مشاهده می شود. اگر نمایشگر تبلت شما کلا سیاه شد و روشن نشد، به احتمال صد در صد ال سی دی تبلت شما مشکل پیدا کرده است.

فریم ال سی دی

این قطعه وظیفه دارد تمامی قطعات و لایه های صفحه نمایش تبلت را به طور یکپارچه درون خود نگهدارد.

لایه نور پس زمینه

برای اینکه تصویر قابل مشاهده باشد، نیاز به نور است. این نور را چراغ های نورانی که زیر ال سی دی قرار گرفته اند فراهم می کنند.

راه های پیشگیری از آسیب رسیدن به صفحه تبلت

استفاده از گلس محافظ با کیفیت بالا
به کارگرفتن یک قاب خوب و مناسب
قرار ندادن تبلت در دسترس کودکان
نگذاشتن تبلت در جاهای حساس مثل جیب

راه های پیشگیری از آسیب رسیدن به صفحه تبلت

تعمیر السی دی تبلت ممکن است؟

در مبحث شکستگی جزئی در ال سی دی تبلت، هنگام شکستن صفحه نمایش تبلت، دارنده تبلت ممکن است به دلیل ترس از هزینه های بالا به مراکز نامعتبر مراجعه کند. آنی تعمیر برای حل این مشکل ، تعمیر ال سی دی تبلت را به سرعت انجام می دهد و خبر خوب این است که این تعمیر با مناسب ترین هزینه انجام خواهد شد. در نتیجه اگر این اتفاق شوم برای تبلتتان رخ داده است نگران نباشید. کافی است با ما تماس بگیرید.

پیشنهاد مطالعه : تعمیر ال سی دی تبلت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.