تعمیر هارد لپ تاپ از مهمترین مواردی است که می‌توان در تعمیرگاه‌های تخصصی لپ تاپ دید. این مقاله در نظر دارد تا نکات مثبتی را در این زمینه به مخاطب ارائه دهد. چنانچه به این موضوعات علاقه‌مند هستید، توجه شما را به خواندن این متن جلب می‌کنیم.

تعمیر هارد لپ تاپ، در اولویت کار یک تعمیرکار فنی است. لذا بررسی این نکته که اصلا تولید این صدا مشکل ساز هست یا خیر، بسیار مهم است. همانطور که می‌دانید، هارد درایو در مدل‌های متنوعی ساخته می‌شود. اما هیچ کدام از آن‌ها به هیچ وجه نباید دارای صدای بلند و غیرمعمولی باشند. اگر از هارد لپ تاپ خود صدایی می‌شنوید که معمولی نیست، حتما دلیل ایجاد آن صدا را بررسی کنید.

تعمیر هارد لپ تاپ در آنی تعمیر

تعمیر هارد لپ تاپ و بررسی ایجاد صدا

در تعمیرهارد لپ تاپ بسیار مهم است که بدانیم چرا این صداها تولید شده‌اند و چگونه می‌توان آنها را از بین برد. به خاطر برخورداری لپ تاپ از منبع تغذیه ضعیف، بد کار کردن با لپ تاپ، استفاده دائم از آن، علائمی است که نشان می‌دهد، عمر مفید دستگاه در حال اتمام است.  در حقیقت این صداها به ما هشدار می‌دهند که هر آن این امکان وجود دارد تا دیگر هارد بالا نیاید و بوسیله سیستم مورد شناسایی قرار نگیرد. گفتنی است، مهمترین دلیلی که سبب می‌شود تا هارد به تلق تلق بیفتد، ضربه دیدن هارد و هد است .

 

بررسی دلایل صدای هارد لپ تاپ

تعمیر هارد لپ تاپ را اگر در این گونه مواقع به تعویق بیندازید، شاهد پیامدهای منفی و جبران ناپذیر خواهید بود. گاهی اوقات این صداها به دلیل تماس هد هارد با پلاتر ساخته می شود. تولید صدا توسط هارد می‌تواند دو مشکل دیگری برای شما رقم بزند. اول این که می‌تواند هارد بسوزد و دیگر این که داده‌های شما در سیستم کلا از بین برود.

از همین رو تعمیر هارد لپ تاپ را نباید به تاخیر انداخت. زیرا هارد دیسک خراب و صدای خرت خرت آن ناشی از کالیبراسیون حرارت باشد. هارد در این شرایط به بالا رفتن دمای بدنه هارد با تولید صدا خرت خرت واکنش می دهد. گاهی نیز ممکن است به خاطر استفاده از یک منبع تغذیه نادرست این صدا ایجاد شود. هنگامی که هد روی قسمتی از هاردیسک استوار شود، الکترونیک های HDD از نو ریستارت می شوند.

بنابراین توجه به صدا در تعمیر هارد لپ تاپ بسیار حائز اهمیت است. بدین معنی وقتی هد در شرایط نادرست قرار بگیرد، دیگر نمیتواند سیگنال دریافت نماید. این جاست که در هارد شما صدای خرت خرت کردن به گوش می رسد. علاوه براین هنگامی که پروسه لود کردن فریم ویر دچار شکست می شود، صدای خرت خرت کردن تولید می گردد. سیستم در این گونه مواقع بالا نمی آید و قادر به پردازش اطلاعات نبوده و عملیات هارد را نخواهد توانست کنترل و نظارت نماید. به خاطر همین است که توجه به این صداها بسیار مهم بوده و می تواند در تشخیص یک راه حل مناسب به تعمیرکار کمک کند.

 

 

در تعمیر هارد لپ تاپ به چه نکاتی توجه می شود

برای تعمیر هارد لپ تاپ که صدای غیرمعمول از آن شنیده می شود این راه کارها را مورد بررسی قرار می دهند:

  • نخست باید مطمئن شد که منبع تغذیه، دارای نیروی برق کافی است،
  • هارد نباید در تمام ساعتی که لپ تاپ روشن است، داغ شود،
  • برد هارد مورد کاوش و بررسی قرار گیرد،
  • برد هارد باید عوض شود،
  • منتقل کردن محتوای رم
  • آزاد کردن هد.

همانطور که در متن فوق نیز آمد، لازم است حتما به تعمیر هارد لپ تاپ توجه کرد و به بررسی ایجاد صدای نامعمول برآمد. این صداها هرگز عادی نیستند. در اولین برخورد شما با این نوع صداها پیشنهاد می کنیم حتما اطلاعات خود را به جای امنی منتقل کنید. چراکه در صورت خراب شدن هارد دیگر بازیابی اطلاعات کار آسانی نخواهد بود. شاید دلیل این امر، آسیبی است که به هد وارد شده است. در این گونه مواقع ممکن است حتی کار به جراحی هد نیز بینجامد.

 

جمع بندی

در این مقاله به دلایل تعمیر هارد لپ تاپ پرداختیم و گفتیم، چنانچه این موضوع مورد بی توجهی قرار بگیرد، ممکن است پیامدهای منفی به دنبال داشته باشد. امیدواریم خواندن این نکات برای شما سرگرم کننده و آموزنده بوده باشد.

پیشنهاد مطالعه : آشنایی با تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.