یکی از رایج ترین مشکلاتی که بر سر گوشی و تبلت پیش می آید، شکستن ال سی دی است. استفاده نادرست از تبلت و بی احتیاطی باعث می شود تا اجسام سنگین بر روی تبلت شما بیفتد و یا تبلت شما بر زمین بیفتد. پس با ما همراه باشید تا اطلاعات تکمیلی درباره تعمیر ال سی دی تبلت به شما عزیزان ارائه دهیم.

در صورت شکستگی ال سی دی تبلت حتماً باید با مراجعه به مراکز معتبر اقدام به تعویض تاچ و ال سی دی آن کنید. زیرا در غیر این صورت هیچ راهی برای تعمیر آن وجود ندارد. از آن جایی که ال سی دی تبلت حساسیت بسیار بالایی دارد، ممکن است با ضربه کوچکی بشکند و یا جوهر قاطی کند.

البته موارد مانند آب رفتگی هم می تواند باعث آسیب دیدن ال سی دی تبلت شود . قبل از تعمیر ابتدا باید بدانید که کدام قسمت آن دچار آسیب شده است. اگر مشکل ال سی دی را داشتید باید تکنسین های ماهر اقدام به تعمیر ال سی دی تبلت کنند.

اجزای اصلی ال سی دی تبلت

اجزای اصلی ال سی دی تبلت به چند دسته تقسیم بندی می شود. دسته اول گلس ال سی دی است. در واقع glass یک وسیله جانبی است که برای جلوگیری از آسیب به ال سی دی و صفحه نمایشگر تبلت نصب می شود. به همین علت اگر گلس که همان لایه شیشه ضدخش است بشکند، کافی است اقدام به تعویض آن کنید؛ در این صورت هزینه زیادی برای شما به وجود نمی آورد.

همچنین شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیر موبایل جی پلاس با ما همراه باشید .

علاوه بر این باید بیان کنیم که استفاده از گلس بر روی صفحه نمایشگر تبلت بسیار مهم است و در صورت شکسته شدن و ترک خوردن بهتر است اقدام به تعویض آن کنید. دومین اجزا ال سی دی تبلت است. ال سی دی نقش بسیار زیادی در گوشی ایفا می کند و وظیفه آن نمایش تصویر و محتوا می باشد.

برای تعمیر ال سی دی تبلت حتماً باید به مراکز معتبر مراجعه کنید. سومین اجزا فریم ال سی دی است که نقش آن مانند قاب است. زیرا گلس و تاچ ال سی دی را در کنار هم نگه می دارد.

ال سی دی مشکل دارد یا تاچ؟

مشکل اساسی کسانی که قسمت ال سی دی و تاچ گوشی شان آسیب می بیند، این است که نمی دانند که تاچ شکسته است و یا ال سی دی مشکل دارد. اگر گوشی شما در اثر ضربه دچار آسیب شد و ترک هایی روی صفحه نمایشگر آن ظاهر شد اما زمانی که با گوشی کار می کنید همه دستورات شما را انجام می دهد، باید بدانید که تاچ ال سی دی نشکسته است؛ در این صورت فقط گلس آن شکسته و با کمترین هزینه تعمیر می شود.

اما برای این که متوجه شوید که ال سی دی مشکل دارد یا تاچ، باید بدانید که اگر ال سی دی گوشی بشکند تمام صفحه گوشی سیاه می شود و انگار که گوشی شما خاموش شده است. اما اگر تاچ گوشی خراب باشد، دیگر دستورات لمسی شما را اجرا نمی کند. در واقع اگر تاچ خراب شود و ال سی دی سالم باشد و یا بالعکس باید اقدام به تعویض هردو کنید. زیرا به یکدیگر چسبیده اند.

آیا تاچ ال سی دی را می توان تعمیر کرد؟

سوالی که برای اکثر افراد پیش می آید این است که آیا تاچ ال سی دی تعمیر می شود؟ جواب مثبت است در بعضی از مواقع می توان تاچ ال سی دی را تعمیر کرد. در این مرحله شما ابتدا باید قسمت سوکت و تمام قسمت های مربوط به آن را بررسی کنید و گوشی را با یک تاچ جدید تست کنید. اما اگر این مراحل به خوبی پیش نرفت در این صورت باید آی سی تاچ تعویض گردد. اگر روش های مختلف امتحان کردید و تاچ ال سی دی تعمیر نشد، در این صورت باید اقدام به تعویض آن کنید.

همچنین باید بیان کنیم که شما می توانید با استفاده از دستگاه گلس تاچ و ال سی دی را تعمیر کنید. دستگاه گلس جدا کننده است و می تواند با حرارت تاچ و ال سی دی را از یکدیگر جدا کند. البته تعمیر ال سی دی تبلت و تعمیر تاچ یک مرحله تخصصی است که باید توسط تکنسین های ماهر انجام بگیرد.

سخن پایانی

برای تعمیر ال سی دی تبلت ابتدا باید اجزای ال سی دی را بشناسید. اجزای آن شامل گلس و تاچ ال سی دی و ال سی دی تبلت می باشد. در صورت خرابی ال سی دی باید اقدام به تعمیر ال سی دی تبلت کنید. اما در بعضی از مواقع که تاچ تبلت شما آسیب دیده است، می توانید به جای تعویض اقدام به تعمیر آن کنید.

علاوه بر این باید بیان کنیم که برای تعمیر ال سی دی تبلت حتماً باید به مراکز معتبر و تکنسین های ماهر مراجعه کنید. اگر بر اثر ضربه ترک های عنکبوتی روی صفحه نمایشگر تبلت شما ظاهر شد، در این صورت اگر تاچ گوشی شما دستورات لمسی را انجام دهد مشخص می شود که تاچ گوشی شما نشکسته است، فقط گلس گوشی تان ترک برداشته است.

در واقع می توانید با هزینه کمتری اقدام به تعویض گلس کنید. اما اگر بر اثر ضربه صفحه ی گوشی شما سیاه شد، در این صورت ال سی دی شکسته است و باید تعمیر شود.