یکی از قسمت های اصلی گوشی برد آن بوده که به دلایل مختلفی نیاز به تعمیر و سرویس دارد. برای بررسی دلایل خرابی برد گوشی و آموزش تعمیر برد موبایل سامسونگ همراه ما باشید.

برد موبایل سامسونگ چیست؟

برد گوشی یکی از اجزا و ساختار اصلی گوشی بوده و به عنوان مغز و اصلی ترین قسمت گوشی محسوب می‌شود. تمام قسمت های مختلف گوشی به برد آن متصل می شود. برد سامسونگ به عنوان قلب گوشی نامیده می شود که از مجموعه ای از تجهیزات الکترونیکی مانند آلیاژ فلز، دیود ها، خازن ها، آیسی و غیره تشکیل شده است.

برد گوشی به شکلی طراحی شده که در برخی مواقع امکان‌ تعمیر نداشته و برای تعمیر آن باید از تکنیک‌های مختلفی استفاده نمایید. در صورت سوختن برد گوشی باید با نمونه جدید آن جایگزین شود. برای آشنایی با تعمیر موبایل سامسونگ می توانید به لینک آن مراجعه فرمایید.

برد موبایل سامسونگ چیست؟

دلایل خرابی برد موبایل برند سامسونگ

خرابی این برد دلایل مختلفی داشته و به عنوان مثال می توانیم به نوسانات برق، نفوذ رطوبت و وارد شدن ضربه شدید به گوشی موبایل اشاره نماییم. این سه مورد از موارد مهم در سوختن یا خرابی برد است. اگر در زمان شارژ گوشی شوک به برد و پاور موبایل شما وارد شود، موجب آسیب دیدگی بخش از برد دستگاه می شود.

در صورتی که گوشی معرض رطوبت های مختلف قرار داشته باشد نیز می‌ تواند از عوامل مهم در خرابی برد گوشی محسوب شود. اگر برد گوشی سامسونگ کاملا سوخته و امکان تعمیر آن وجود ندارد، برای تست خرابی یا سوختن برد می توان با تجهیزات مربوطه تست و بررسی نمایید.

عوامل مهم در تعمیر برد گوشی

تعمیر برد گوشی به موارد مختلفی بستگی دارد. در وهله اول باید میزان آسیب وارد شده به برد را بررسی نمایید. دستگاه توسط تکنسین های ماهر عیب یابی دقیق می شود. پس از بررسی می توان از تعمیر و عملکرد برد گوشی اطلاع حاصل نمود.

در نظر داشته باشید عیب یابی دقیق گوشی موبایل باید توسط افراد ماهر انجام شود. در صورت اینکه افراد بی تجربه گوشی شما را باز کند، موجب آسیب رسیدن به قسمت های دیگر آن می شود. سعی کنید به یکی از نمایندگان مجموعه آنی تعمیر مراجعه کرده و نسبت به تعمیر و عیب یابی گوشی موبایل خود اقدام نمایید.

تعویض برد موبایل برند سامسونگ

پس از انجام پروسه بررسی و عیب یابی گوشی، اگر برد گوشی شما قابل تعمیر نباشد یا به عبارت دیگر برد سوخته باشد، باید برد گوشی مورد نظر را تعویض نمایید. در نتیجه راهی به جز تعویض برد گوشی نخواهید داشت. هنگام تعویض برد این موبایل، حتما سعی کنید برد خریداری شده نسخه اورجینال باشد.  استفاده از برد فیک یا تقلبی باعث آسیب رسیدن به قسمت های دیگر گوشی شما خواهد بود.

تعویض برد موبایل سامسونگ

مدت زمان تعمیر برد موبایل سامسونگ

تعمیر برد گوشی موبایل یک پروسه نیم روزه الی دو روزه بوده که با بررسی و عیب یابی برد گوشی شروع شده و در صورت نیاز به تعمیر، حداکثر تا ۲ روز کاری انجام می شود. اگر از افراد ماهر برای تعمیر برد گوشی استفاده نمایید، می توانید در دو روز گوشی خود را تحویل بگیرید. پیشنهاد ما مراجعه به مجموعه آنی تعمیر بوده که بلافاصله تکنسین های ماهر مجموعه گوشی شما را تشخیص و عیب یابی کرده و برای انجام سایر موارد راهنمایی های لازم را انجام می دهند.

نکات تکمیلی در مورد تعمیر برد

به غیر از رطوبت، فشار ضربه، روت کردن گوشی نیز باعث از کار افتادن برد موبایل می شود. گرمای بیش از حد برای مادر برد گوشی بسیار مضر بوده و سعی کنید در زمان داغ شدن گوشی به مدت چند دقیقه استفاده نکنید. در زمان گرم شدن گوشی امکان جدا شدن بخش های مختلف و اجزای مادربرد وجود دارد.

اگر باتری شما دچار خرابی شده و باد می کند، افزایش فشار توسط باتری گوشی نیز می تواند آسیب های جدی برای مادربرد گوشی Phone motherboard وارد نماید. تمامی موارد و آسیب های وارد شده به گوشی توسط تکنسین های ماهر مجموعه آنی تعمیر تشخیص داده می شود و در صورت نیاز اقدام به تعمیر برد موبایل سامسونگ می شود. می توانید با کمترین هزینه به صورت مقرون به صرفه تجهیزات الکترونیکی خود را تعمیر نمایید.

پیشنهاد مطالعه: هزینه تعمیر هارد گوشی سامسونگ چقدر است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.