برد گوشی یکی از مهم ترین بخش های موبایل شیائومی محسوب می شود. در زمان تعمیر یا عیب یابی باید تمام موارد ایمنی برای جلوگیری از آسیب های احتمالی را در نظر داشته باشید. همراه ما باشید تا در مورد تعمیر برد موبایل شیائومی صحبت کنیم. در صورت نیاز فوری به تعمیر موبایل شیائومی می توانید به لینک آن مراجعه فرمایید.

اهمیت برد موبایل شیائومی

یکی از قطعات اصلی گوشی موبایل برد دستگاه بوده که برای کنترل پردازش تمام قسمت های گوشی ساخته می شود. برد گوشی مانند برد لپ تاپ یا سیستم های خانگی نبوده که امکان افزایش یا ارتقاء سیستم داشته باشید. تمام پردازنده، رم و گرافیک، پاور، هارد، همگی در یک برد کوچک تعبیه شده است. در نتیجه شما می توانید به آسانی در اماکن مختلف دسترسی داشته باشید. به همین خاطر تعمیر برد موبایل شیائومی Xiaomi mobile board از حساسیت بالایی برخوردار است. در ادامه به وظایف برد و تعمیر آن می پردازیم.

اهمیت برد موبایل شیائومی

اجزای اصلی برد شیائومی

مقاومت یکی از اجزای اصلی برد گوشی موبایل بوده که جریان برق را به صورت مساوی به قطعات و بخش های مختلف برد تقسیم می کند.  تجهیزات دیگری از جمله دیود برای حفظ ولتاژ های ورودی به کار می روند. برای جلوگیری از ورود فشار قوی برق به دستگاه، از خازن در ساخت برد استفاده می کنند. در صورت خرابی باید با رعایت تمامی موارد مهم، تعویض انجام شود. با یک اشتباه کوچک ممکن است به سایر بخش های موبایل آسیب وارد شود.

تشخیص و عیب یابی برد موبایل شیائومی

برای عیب یابی کامل گوشی موبایل باید به یکی از تعمیرکاران مجاز و ماهر مراجعه نمایید. افراد ماهر با تست و بررسی گوشی می توانند مشکل آن را تشخیص دهند. همچنین در برخی مواقع با فلش زدن گوشی نیز می توان بخشی از ایراد های آن را بررسی کرد. شما نیز می توانید در منزل با انجام برخی روش ها، عیب گوشی خود را بیابید. در ادامه به روش های خانگی تعمیر برد شیائومی می پردازیم.

پیشنهاد مطالعه: ترفند های گوشی شیائومی

عیب یابی گوشی در منازل

در برخی مواقع با ریستارت کردن گوشی ممکن است ایراد گوشی شما برطرف شود. همچنین با برگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه یا موارد دیگر نیز می توانید عیب گوشی خود را بیابید. اگر گوشی شما به یکباره هنگ می کند و ریستارت می شود، ممکن است برد گوشی شما دچار ایراد شده باشد. همچنین دلایل مختلفی از جمله خاموش و روشن شدن بدون دلیل، هنگ کردن گوشی پس از ریستارت، عدم نمایش صفحه پس از روشن کردن گوشی، از کار افتادن دوربین، از کار افتادن اسپیکر و میکروفون نیز می ‌تواند از دلایل دیگر علائم خرابی گوشی موبایل شیائومی محسوب شود.

در این زمان حتما سعی کنید به یکی از نمایندگان مجاز و شرکت های فعال در زمینه تعمیرات گوشی مراجعه کنید. در نظر داشته باشید برای هرگونه تعمیر گوشی موبایل از جمله تعمیر گوشی موبایل شیائومی، به مجموعه آنی تعمیر مراجعه نمایید. برای اطلاعات بیشتر به سایت آن مراجعه کرده تا با موارد بیشتری آشنا شوید.عیب یابی گوشی در منازل

دلایل تعمیرات برد گوشی

یکی از تجهیزات الکترونیکی که دائماً با آن در ارتباط هستیم، گوشی موبایل بوده که بخاطر هوشمندی و امکانات آن برای فعالیت ‌های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. موبایل دارای تجهیزات الکترونیکی بوده که در برخی مواقع دچار ایراد و اشکال می ‌شود. از جمله دلایل تعمیر گوشی می ‌توانیم به نفوذ آب، افزایش گرمای بیش از حد گوشی، باد کردن باتری و غیره اشاره نماییم. در ادامه همراه ما باشید تا با دلایل خرابی و تعمیر برد موبایل شیائومی بپردازیم.

خرابی برد موبایل شیائومی

نفوذ آب یا رطوبت به گوشی از اصلی ترین دلایل خرابی برد دستگاه به شمار می رود. در نظر داشته باشید برخی از گوشی های موبایل دارای امکانات ویژه از جمله عدم نفوذ آب یا ضد آب بودن گوشی است که می توانید به راحتی مورد استفاده قرار دهید. همچنین در اثر ضربه، خراب شدن باتری یا استفاده از باتری های غیر اورجینال و افزایش حرارت گوشی با خرابی برد همراه می شود.

اگر قصد تعمیر برد گوشی خود را دارید، به یکی از تعمیرکاران ماهر مراجعه نمایید تا از خرابی یا اشکالات دیگر گوشی جلوگیری شود. برای تعمیر گوشی موبایل از جمله تعمیر برد موبایل شیائومی، پیشنهاد می کنیم به مجموعه آنی تعمیر مراجعه کرده و گوشی شما در اسرع وقت تعمیر و برای شما ارسال می شود. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان سایت آنی تعمیر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.