یکی از مشکلات رایج شارژ موبایل خرابی سوکت شارژ محسوب می شود. از مشکلات روزمره ای که بیشتر افراد که اغلب در گوشی های اندرویدی رخ میدهد خرابی سوکت شارژ و نیاز کاربر به تعمیر سوکت شارژ موبایل است. سوکت شارژ یکی از قطعات مصرفی است که به مرور زمان و طی استفاده فراوان دچار مشکل می شود. و خرابی آن جای نگرانی ندارد. با این مشکل بدون توجه به نوع کیفیت ساخت ممکن است برای همه گوشی ها و همه برند ها رخ دهد. از مواردی که نشان دهنده خرابی سوکت شارژ می توان به آن اشاره کرد. شامل مواردی مانند: فرورفتگی دندان های سوکت شارژ ، شل شدن سوکت شارژ ، کنده شدن سوکت شارژ ، دیر شارژ شدن ، عدم نمایش علامت شارژ در بعضی از موارد، از کار افتادن فست شارژ ، و مواردی این چنینی می باشد.

البته لازم به ذکر است که خرابی سوکت شارژ در سری هایی که از نوع TYPE-C استفاده می کنند بسیار کمتر است. اما با این حال در این نوع مدل ها هم غیر ممکن است.

دلایل خرابی سوکت شارژ

خرابی سوکت شارژ را می توان در چند دلیل کلی که در پایین ذکر شده اند خلاصه کرد.

  • عدم توجه کاربر
  • استفاده از شارژر خراب
  • وارد کردن فشار زیاد یا ضربه در زمان اتصال به شارژر

بعضی از افراد هستند که گوشی خود را قبل از پر شدن کامل از شارژر جدا کرده و مجدد بعد از دقایقی آنرا به شارژر متصل می کنند. در این حالت علاوه بر بالا بردن احتمال خرابی باتری باعث افزایش استهلاک پورت شارژ و همچنین از بین رفتن دندانه های سوکت شارژمی شوند. در بعضی از مواقع نیز به دلیل استفاده از شارژر خراب یا نامناسب مجبور به وارد کردن فشار به شارژر در سوکت شارژ می شوند. و همین دلیل امر باعث از بین رفتن سوکت شارژ و نیاز به تعمیر سوکت شارژ می شود.

 

علائم خراب شدن سوکت شارژ موبایل

تعمیر سوکت شارژ موبایل

خراب شدن پورت شارژ در موبایل علائم و نشانه های متفاوتی دارد. در ادامه رایج ترین علائم و نشانه هایی که بیشترین کاربرانی که برای تعمیر سوکت شارژ موبایل خود مراجعه می کنند. معرفی خواهیم کرد.

  • فرورفتگی سوکت شارژ: از اصلی ترین دلایل ایجاد این مشکل می توان به وارد کردن فشار بیش از حد به پورت شارژ اشاره کرد. در این حالت ممکن است سوکت شارژ کج شده یا پایه های نگهدارنده سوکت شارژ عقب نشینی کنند و شارژر به صورت درست متصل نشود. و همچنین ممکن است طی زمان شارژ، شارژ دستگاه قطع و وصل شود ، و یا کاربر مجبور به فشار دادن سوکت شارژ به داخل گوشی در طول مدت شارژ شدن باشد.
  • قطع و وصل شدن شارژر : از دیگر مواردی که در برخی از موارد ممکن است مشاهده کنید، این است که سوکت شارز شما در ظاهر هیچ گونه مشکلی نداشته باشد. اما در زمان اتصال شارژر به پورت شارژ دستگاه به صورت مداوم شارژ را قطع و وصل کند. یا مجبور شوید برای هر بار شارژ کردن موبایل خود به شارژ جدید نیاز داشته باشید. در این مواقع بهتر است به یک مرکز تعمیراتی برای تعمیر سوکت شارژ موبایل خود مراجعه کنید.
  • کاهش سرعت شارژ : دیگر نشانه ای که برای خرابی پورت شارژ می توان نام برد کاهش سرعت در زمان شارژ است که می تواند دلایل دیگری را به دنبال داشته باشد. دلایلی مانند : خرابی باتری ، استفاده از شارژر غیر اورجینال و غیر استاندارد. در صورتی که از سلامت این دو مورد ذکر شده اطمینان به دست آوردید بهتر برای تعمیر سوکت شارژ گوشی خود هر چه سریع تر اقدام کنید.

 تعمیر یا تعویض سوکت شارژ 

سوکت شارژ یکی از قطعاتی است که تعمیر نمی شود و فقط تعویض می شود. اما در اسطلاح بسیاری از افراد این عملیات را تعمیر سوکت شارژ موبایل می دانند. نکته ی دیگری که باید در نظر داشته باشید این است. که اگر تعمیر گاهی وجود داشته باشد که سوکت شارژ را تعویض نکند و همان قطعه ی کارکرده را ترمیم کند. مشکل در کوتاه ترین زمان ممکن مجدد ظاهر خواهد شد.

دلایل خرابی سوکت شارژ

در صورتی که نیاز به تعمیر موبایل در زمینه های

از خدمات مجموعه آنی تعمیر استفاده کنید.

 سوالات رایج درباره تعمیر سوکت شارژ موبایل

هزینه تعمیر و تعویض سوکت شارژ موبایل چقدر است؟

هزینه تعمیر یا تعویض سوکت شارژ موبایل بسته به مدل و برند آن دارد. اما  اگر بخواهیم یک قیمت حدودی بگوییم می توان هزینه تعمیر سوکت شارژ را در حدود 60 هزار تومان تا 150 هزار تومان تخمین زد. البته لازم به ذکر است که در مجموعه آنی تعمیر هزینه ها مناسب بوده و خدمات دارای گارانتی می باشند.

مدت زمان تعمیر یا تعویض سوکت شارژ چقدر است؟

مدت زمان لازم برای تعمیر یا تعویض سوکت شارژ بین 1 تا 3 ساعت می باشد و در دسته خدمات تعمیر موبایل به صورت فوری قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.