تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ یکی دیگر از خدمات تخصصی در زمینه تعمیر لپ تاپ است که در مرکز آنی تعمیر انجام می شود. کارشناسان ما در این مرکز ابتدا دستگاه را به طور دقیق بررسی می کنند و سپس به عیب یابی دستگاه می پردازند. پس از آن میزان خرابی ال سی دی را مشخص می کنند سپس برای تعمیر آن اقدام می نمایند.
اگر امکان تعمیر خرابی صفحه نمایش لپ تاپ باشد، متخصصین ما به جای تعویض اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر آن را انجام می دهند. البته اگر این امکان وجود نداشته باشد، آن ها از صاحب دستگاه اجازه می گیرند و ال سی دی لپ تاپ را تعویض می کنند. به هر حال شما می توانید با مراجعه به آنی تعمیر از خدمات ما در این زمینه بهره مند شوید.

همچنین شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیر فن لپ تاپ با ما همراه باشید .

صفحه نمایش لپ تاپ

تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ

در صورتی که برای تعمیر صفحه نمایش خود نیاز به یک متخصص دارید می توانید با شماره های ما در همین سایت تماس بگیرید و با کارشناس مربوطه صحبت کنید تا شما را در این زمینه راهنمایی کند. لازم است به شما بگوییم تمامی خدمات ما در آنی تعمیر مشمول گارانتی ۶ ماهه است.
تشخیص میزان خرابی ال سی دی لپ تاپ با یک مانیتور خارجی مشخص می شود. به این صورت که از طریق کابل VGA لپ تاپ را به یک مانیتور دیگر وصل می کنند. اگر لپ تاپ شروع هل کار کرد و مانیتور خارجی، صفحه را نمایش داد مشخص می شود که مشکل مربوط به صفحه نمایش لپ تاپ است و باید آن را با یک نمایشگر جدید جایگزین کرد.
اما اگر مانیتور خارجی هم روشن نشد و یک تصویر کم نور در ال سی دی لپ تاپ دیده شد احتمالا اینورتر لپ تاپ خراب شده است که راحت و آسان جایگزین می شود. اما اگر در مانیتور خارجی خطوط مواج نشان داده شد احتمالا مشکل در مادربزد لپ تاپ است. اشکالاتی که به مادربرد لپ تاپ مربوط باشند باید حتما توسط متخصصان و تعمیرکاران با تجربه تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ انجام شود و الا باز هم نمایشگر لپ تاپ کار نمی کند.

همچنین شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیر لپ تاپ لنوو با ما همراه باشید .

تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ

روش تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ

حالا اگر متوجه شده باشیم که مشکل دقیقا از LCD است باید اول آن را خارج کنیم. کاری که بسیار حساس است. برای این کار باید:

ابتدا باطری لپ تاپ را از آن جدا می کنیم.

تمام پیچ‌های نگهدارنده لپ تاپ را در بیاوریم. (البته این کار را باید یک فرد با تجربه انجام دهد.)
تمامی کابل‌های متصل به ال سی دی لپ تاپ را جدا کنیم. (برخی مدل‌ها دارای دو کابل و برخی دیگر یک کابل دارند.)

بعد از جدا کردن ال سی دی، آن را تعمیرکاران ما بررسی می‌کنند که قابل تعمیر است یا خیر. بعد از این مراحل باید ال سی دی تعمیرشده را سرجای قبلی قرار دهیم و تمام مراحل بالا را بر عکس انجام دهیم.

ریختن مایعات

این مورد از شایع ترین مواردی است که منجر به خراب شدن صفحه نمایش لپ تاپ ها می شود. اگر خوش شانس باشید و مایعات به لایه های داخلی صفحه نمایش نفوذ نکرده باشد ممکن است به مانیتور آسیب جدی وارد نشده باشد و پس از مدتب اثرات آب و مایعات از بین برود. اما اگر اثر مایعات روی لپ تاپ جا مانده بود باید این اشکال توسط تجهیزات مدرن و کارشناسان مرکز آنی تعمیر رفع شود.

نشانه های خرابی صفحه نمایش لپ تاپ و علل آن

ریخته شدن مایعات روی مانیتور
خرابی تصویر
وارد شدن ضربه یا شوک فیزیکی
سقوط و یا پرتاب لپ تاپ از ارتفاع
نوسانات برق
باز و بسته کردن بیش از حد در لپ تاپ
مشکلات چیپ کارت گرافیک
خراب شدن اتصالات فلت مانبتور لپ تاپ
سیاه بودن صفحه نمایش در صورت روشن کردن لپ تاپ
کم نور شدن ال سی دی
قرمز و یا صورتی شدن مانیتور
سیاه و یا سفید شدن مانیتور
ایجاد خطوط موازی بر روی مانیتور که در این صورت سیگنال تصویر مشاهده می شود.

نشانه های خرابی صفحه نمایش لپ تاپ

نکات مهم در انتخاب صفحه نمایش مناسب

رزولوشن بالاتر بهتر است.
اندازه نمایشگر نرمال ۱۴ و یا ۱۵ اینچ است. (به خصوص برای کسانی که کارهای گرافیکی انجام می دهند کمتر از آن توصیه نمی شود.)
لپ تاپ لمسی مناسب نیست.
(تمامی تبلیغات جهت خرید صفحه نمایش لمسی لپ تاپ حقه تبلیغاتی و تله گذاری برای گرفتن پول شماست. لمسی بودن صفحه نمایش لپ تاپ بیشتر سبب مصرف بیهوده باطری لپ تاپ است).
نمایشگر نوع IPS از نمایشگر نوع TN TFT بهتر است و زاویه دید بهتری برای شما دارد.

شما می توانید برای تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ خود از ما مشاوره بگیرید تا ما شما را در این امر راهنمایی کنیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تماس ما ۰۹۱۲۵۲۳۴۹۹۷ در ارتباط باشید.

حرف آخر

شما کاربران گرامی لپ تاپ می توانید در صورت مشاهده هرگونه اختلال در ال سی دی لپ تاپ خود، برای تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ به ما در آنی تعمیر مراجعه کنید و از ما کمک بخواهید، تا در سریعترین زمان و با یک هزینه مناسب لپ تاپتان مانند روز اولش شود.

پیشنهاد مطالعه : تعمیر مادربرد لپ تاپ