تعمیر فن لپ تاپ باید توسط یک متخصص انجام شود تا متخصص با استفاده از متد های به روز و دانش و تجربه بالا اقدام به تعمیر فن لپ تاپ نماید. فن لپ تاپ شما خراب شود و نسبت به تعمیر آن باید حساس باشید و برای تعمیر تخصصی آن به یک مرکز تخصصی و معتبر مانند آنی تعمیر مراجعه کنید تا در حد امکان از آسیب دیدن لپ تاپ جلوگیری کنید.

در تمام لپ تاپ ها یک فن برای خنک نگه داشتن قطعات سخت افزاری تعبیه شده است. فن لپ تاپ می تواند گرمای قطعات سخت افزاری را بگیرد و عمر قطعات را افزایش دهد. در برخی مواقع ممکن است در اثر عوامل مختلفی فن لپ تاپ خراب شود از آنجا که این فن کاربرد بسیار زیادی دارد تعمیر آن اهمیت بالایی دارد.

تعمیر فن لپ تاپ.

روش های حل مشکل فن لپ تاپ

در برخی مواقع امکان دارد فن لپ تاپ خراب شود و کاربر را مجبور به تعمیر فن لپ تاپ نماید. اگر فن لپ تاپ خراب شود شما با صدا های عجیب برخورد می کنید و متوجه می شوید لپ تاپ شما بیش از حد گرم شده است.

همچنین شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیر لپ تاپ لنوو با ما همراه باشید .

علایم رایج خرابی لپ تاپ مانند خاموش شدن لپ تاپ یا بوت نشدن، روشن نشدن لپ تاپ اما کار نکردن فن، داغ شدن بیش از حد سی پی یو نشانه های خرابی فن لپ تاپ به شمار می رود. در این شرایط باید اتصال فن سی پی یو به مادربرد را بررسی کنید.

برای حل مشکل باید لپ تاپ رو باز کنید و فن سی پی یو را بر روی مادربرد قرار دهید. نرم افزارهایی که در حال اجرا هستند را ببندید، زیرا ممکن است نرم افزارهایی که سنگین هستند سبب داغ شدن سی پی یو شوند. دقت کنید اگر بعد از تعمیر فن لپ تاپ اطلاعات کامل ندارید حتماً از یک متخصص کمک بگیرید.

حل مشکل صدا دادن فن لپ تاپ

یکی از مشکلات لپ تاپ، مشکل صدا دادن فن می باشد. برای تعمیر این مشکل لپ تاپ باید از فن های خنک کننده استفاده کنید.

دومین راهکار برای حل این مشکل این است که فن لپ تاپ را به خوبی گردگیری و تمیز کنید. اگر شما با قطعات لپ تاپ آشنایی ندارید توصیه می شود این کار را انجام ندهید و برای تعمیر فن لپ تاپ حتماً از یک متخصص حرفه ای کمک بگیرید.

راهکار بعدی این است که پردازش ها را متوقف کنید، وقتی برنامه های سنگین و بی استفاده را ببندید می توانید دمای لپ تاپ را کاهش دهید و به همین دلیل کارایی فن کاهش می یابد و دیگر صدا نمی دهد.

شما می توانید از نرم افزار کنترل سرعت فن استفاده کنید با این نرم افزار ها سرعت فن را کنترل کنید تا صدای فن کاهش یابد. راهکار آخر این است که از خمیر سیلیکون برای کاهش این صدای نا به هنجار استفاده کنید.

موارد اساسی برای نگهداری از فن لپ تاپ

برای نگهداری لپ تاپ باید از خنک کننده اکسترنال استفاده کنید. اگر در لپ تاپ خود برنامه های سنگین مانند فتوشاپ یا بازی و غیره دارید باید از خمیر سیلیکون استفاده کنید. خمیر سیلیکون با نام خمیر حرارتی CPU هم معروف است و می تواند دمای سی پی یو را کاهش دهد.

پیشنهاد می شود سیستم خود را گردگیری کنید از آنجایی که برای گردگیری فن نیاز است اطلاعات کافی از اجزای لب تاپ داشته باشید پیشنهاد می شود برای گردگیری عمقی حتماً نزد یک متخصص بروید. شما هم می توانید از برنامه های جانبی برای کنترل کردن سرعت فن لپ تاپ خود استفاده کنید. توجه کنید سرعت فن لپ تاپ را نباید بیش از حد کم شود چون می تواند مشکلات جدی برای لپ تاپ شما به وجود آورد.

شما می توانید برای تعمیر فن لپ تاپ خود از ما مشاوره بگیرید تا ما شما را در این امر راهنمایی کنیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تماس ما ۰۹۱۲۵۲۳۴۹۹۷ در ارتباط باشید.

سخن پایانی

یکی از مهمترین اجزای تمام لپ تاپ ها و کامپیوتر ها فن می باشد. همانطور که بیان شد وظیفه فن خنک کردن اجزای لپ تاپ و کامپیوتر است و با خنک کردن این اجزا از داغ شدن و خراب شدن قطعات جلوگیری می شود. با این اوصاف اگر فن لپ تاپ خراب شود باید در سریعترین زمان توسط یک متخصص تعمیر شود، زیرا اگر این قطعه تعمیر نشود و عملکرد نادرستی داشته باشد خسارت بسیار زیادی به لپ تاپ شما وارد می کند و ممکن است بسیاری از قطعه های حساس دچار خراب شدگی شود و شما باید هزینه های بسیار زیادی برای خریدن قطعات اورجینال پرداخت کنید.

تعمیر فن لپ تاپ کار هر تعمیرکار ساده ای نیست و باید توسط یک تعمیرکار حرفه ای و کاربلد انجام شود.