شاید شما هم گاهی اوقات از خود به پرسید لولای لپ تاپ چگونه آسیب می بیند و در صورت آسیب امکان تعویض قاب و یا لولای لپ تاپ وجود دارد یا فقط باید آن راتعویض کرد؟ در این مقاله از آنی تعمیر در خصوص تعمیر قاب و لولای لپ تاپ صحبت می کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

البته راهنمای این تعمیر برای شما کافی نیست و شما باید این وسیله مهم را به یک متخصص بسپارید، شما عزیزان می توانید برای دریافت خدمات تعمیرات از همکاران ما در آنی تعمیر کمک بگیرید.

هزینه تعمیر قاب و لولای لپ تاپ

اگر بابت هزینه تعمیر قاب و لولای لپ تاپ خود نگرانی دارید، این نگرانی شما قابل قبول است زیرا بعضی از مدل های لپ تاپ قیمت بسیار بالایی دارند و قبل از عیب یابی کامل و دقیق نمی توان راجع به هزینه تعمیر و یا تعویض قاب و لولا نظر قطعی داد. در حقیقت میزان و نوع خرابی قاب و لولا تعیین می کند شما چقدر باید برای تعمیر آن هزینه کنید. اگر آسیب دیدگی جزیی باشد، واضح است که شما نیازی نیست هزینه چندانی کنید اما در شرایطی که لولا و یا قاب شکسته شده باشد ممکن است قابل تعمیر نباشد و نیاز به تعویض داشته باشد. در این صورت باید هزینه تعویض و خرید قاب و لولای نو را در نظر بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیر فن لپ تاپ با ما همراه باشید .

تعمیر شل شدن قاب و لولای لپ تاپ

گاهی اوقات پیش می آید کت این قطعات شل می شوند. این شرایط به دنبال ضربه خوردن به لپ تاپ و یا باز و بسته کردن غیر اصولی لپ تاپ به وجود می آید. در این شرایط درب لپ تاپ باز نمی ماند و هرکاری کنید می افتد. قاب و لولای لپ تاپ به صفحه نمایشگر متصل است و شل شدن آن ممکن است سلامتی صفحه نمایش و فلت های تصویر را در معرض آسیب های جبران ناپذیر قرار دهد. در صورتی که قاب لپ تاپ شل شده باشد ممکن است تصویر قرمز و یا ناخوانا شود، برای آسیب دیدگی کمتر باید هرچه زودتر نسبت به تعمیر آن اقدام نمایید.

تعمیر شل شدن قاب و لولای لپ تاپ

 

نکات مهم در تعمیر قاب و لولای لپ تاپ

مکان قرار گیری لولای لپ تاپ

لولا ها در کیفیت های گوناگون برای برندهای مختلف لپ تاپ تولید و عرضه می شوند. اما جای قرار گرفتن آن ها در همه لپ تاپ ها یکسان است. همه آن ها به صفحه نمایش لپ تاپ متصل می شوند و در قسمت فلزی نوار لپ تاپ به نمایشگر پیچ می شوتد و توسط قاب پوشانده می شوند. در تعمیر قاب و لولای لپ تاپ نباید این قسمت را از قلم انداخت. در واقع لولای لپ تاپ از دو قسمت تشکیل شده است. یک قسمت به نمایشگر و قسمت دیگر به کف قاب پیچ شده است.

همچنین شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیر لپ تاپ اچ پی با ما همراه باشید .

قرار گرفتن لولا در چپ و راست لپ تاپ

لولای لپ تاپ در قسمت راست و قسمت چپ لپ تاپ وجود دارد، اما توجه کنید که این دو طرف تفاوت هایی با هم دارند. متخصص تعمیر کار باید این نکته را مورد توجه قرار دهد.

نکته: در هنگام تعویض لولا باید توجه کرد که از لولای با کیفیت به جای قطعه معیوب استفاده نمود؛ زیرا این قسمت از دستگاه وزن کل لپ تاپ را تحمل می کند و اگر ایراد آن باقی بماند به قسمت های دیگر لپ تاپ آسیب های جبران ناپذیری وارد می کند.

 

قرار گرفتن لولا در چپ و راست لپ تاپ

 

تعمیر قاب و لولای لپ تاپ

اگر لولا شکسته باشد، اصلی ترین آسیب را دیده است و باید جوش داده شود. اما باید دقت کنید که اگز این قسمت بیش از حد شل و یا سفت شود، ممکن است دوباره بشکند و در بسیاری از موارد آسیب های جدی به قاب لپ تاپ وارد کند. حتی ممکن است با تعمیر نادرست لولای شکسته فلت صفحه نمایش که از کنار یکی از آن ها می گذرد هم پاره شود و باعث اتصالی در مادربرد دستگاه گردد. به همین دلیل تعمیر قاب و لولای لپ تاپ را باید به یک فرد متبحر و حرفه ای سپرد.

شما می توانید برای تعمیر قاب و لولای لپ تاپ خود از ما مشاوره بگیرید تا ما شما را در این امر راهنمایی کنیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تماس ما ۰۹۱۲۵۲۳۴۹۹۷ در ارتباط باشید.

کلام آخر

واحد تعمیر لپ تاپ آنی تعمیر از مجهزترین و تخصصی ترین مراکز تعمیرات است و با بهره گیری از متخصصین حرفه ای و با تجربه خیال شما را از بابت تعمیر این وسیله راحت می کند. کارشناسان ما در آنی تعمیر به کلیه قطعات سخت افزاری و نرم افزاری لپ تاپ تسلط کامل دارند و از دانش فنی بسیار بالایی برخوردار می باشند. شما عزیزان اگر قصد استفاده از خدمات ما را دارید می توانید قبل از اقدام اصلی، از متخصصین ما راهنمایی بگیرید.

پیشنهاد مطالعه : تعمیر هارد لپ تاپ