تعمیر مدار شارژ لپ تاپ یکی از قابلیت های مهم تمام لپ تاپ ها قدرت شارژ شدن آن ها می باشد. اگر قدرت شارژ لپ تاپ کاهش یابد مطمئنا باتری دستگاه و مدار شارژر لپ تاپ سالم نیست، اما اگر مدار شارژ لپ تاپ Charging circuit و باتری سالم باشد قدرت شارژ شدن لپ تاپ بالا می رود.

در صورت خرابی مدار شارژ لپ تاپ سیستم لپ تاپ ناکارآمد می شود و ممکن است خاموش شود. این مساله برای بسیاری از افرادی که در طول روز با لپ تاپ خود کار می کنند اذیت کننده است و برایشان یک دردسر بزرگ می باشد.

این تعمیر، یک کار تخصصی است که باید توسط یک فرد متخصص که در این زمینه اطلاعات و تجربه کافی دارد تعمیر شود؛ در صورت خراب شدن مدار شارژ لپ تاپ پیشنهاد می شود به هیچ عنوان لپ تاپ خود را به یک تعمیرکار معمولی نسپارید. 

نشانه های خرابی مدار شارژ لپ تاپ

همانطور که معلوم است مدار شارژر لپ تاپ نقش انتقال انرژی دارد و اگر خراب شود دستگاه لپ تاپ شارژ نمی شود. البته خراب شدن مدار شارژ لپ تاپ دلایلی مختلفی دارد و ممکن است به دلیل فرسودگی و استهلاک اجزای الکترونیکی این قطعه باشد؛ که در این صورت یک امر طبیعی می باشد و ممکن است برای لپ تاپ های قدیمی این اتفاق بیفتد. هز

در واقع اگر آی سی لپ تاپ آسیب ببیند یا نوسانات ناهنجار برقی عامل خرابی مدار شارژ لپ تاپ باشد، لپ تاپ شما نیاز به تعمیر دارد و برای آن باید از یک مرکز تخصصی کمک بگیرید. پس نتیجه این شد که اگر لپ تاپ شما روشن نمی شود و وقتی آن را به شارژ می زنید هیچ واکنشی نشان نمی دهد مطمئناً مدار شارژ لپ تاپ شما خراب شده است. هزینه تعمیر مدار شارژ لپ تاپ.

تعمیر مدار شارژ لپ تاپ

اهمیت تعمیر مدار شارژ لپ تاپ

این تعمیر یک کار با اهمیتی است که باید زیر نظر افراد کاردان انجام شود. همانطور که می دانید مدار شارژر لپ تاپ وظیفه انتقال نیرو به تمام اجزای سیستم را دارد، بنابراین اگر این قطعه به درستی تعمیر نشود ممکن است سایر قطعات دستگاه خراب شوند و شما باید هزینه های سنگینی بابت تعمیر قطعات لپ تاپ خود بپردازید.

البته در برخی مواقع تعمیرات ناشیانه این قطعه می تواند باعث آسیب شدیدی به لپ تاپ شما شود که دیگر تعمیر آن امکان پذیر نباشد.تعمیر مدار شارژ لپ تاپ

دقت کنید اگر لپ تاپ خود را به فرد ناشی بسپارید ممکن است کارایی CPU یا پردازش دستگاه شما آسیب ببیند؛ بنابراین اگر مایلید لپ تاپ شما به صورت تخصصی تعمیر شود و شما مجددا هزینه ای برای تعمیر آن پرداخت نکنید حتما از یک فرد حرفه ای کمک بگیرید.

شرایط تعمیر مدار مخصوص شارژ لپ تاپ

در شرایط خاص و به صورت تخصصی انجام می شود تا سیستم مجدداً کار کند. در ابتدا برای تعمیر تخصصی مدار شارژر لپ تاپ آی سی دستگاه را به صورت جداگانه تست می کنند تا مطمئن شوند آی سی سالم است یا از کار افتاده است. متخصصان با تست گیری از مدار مخصوص شارژ دستگاه لپ تاپ مشکل اصلی را شناسایی می کند. دقت کنید که این پروسه با نقشه مخصوص انجام می شود و تعمیرکارانی که در کار خود ماهر و حرفه ای هستند می توانند از این روش استفاده کنند. پیشنهاد می شود به هیچ عنوان از یک تعمیر کار غیر حرفه ای نخواهید دستگاه لپ تاپ شما را باز کند، زیرا ممکن است در حین باز کردن لپ تاپ بخشی از قطعه گم شود.تست مدار شارژ لپ تاپ

سخن پایانی

تعمیرگاه تخصصی انواع لپ تاپ ها را با مدل های مختلف را تعمیر می کند و تعمیر مدار، از خدمات ویژه آن ها می باشد که با استفاده از متد تعمیر به روز مدار شارژ لپ تاپ را تعمیر می کنند. در این مطلب اطلاعات جامع و کاملی در مورد تعمیر مدار شارژ انواع لپ تاپ ارائه کردیم . شما برای تعمیر لپ تاپ باید به مراکز معتبری مراجعه کنید که اطلاعات کاملی از نحوه تعمیرات مدار شارژر لپ تاپ داشته باشند و بتوانند در مدت زمان کمی مدار شارژ لپ تاپ شما را با کیفیت عالی تعمیر کنند. به هیچ عنوان خودتان مدار شارژر لپ تاپ را تعمیر نکنید، زیرا همان طور که گفتیم این تعمیر کار هر تعمیرکاری نیست.

پیشنهاد مطالعه : تعمیر بایوس لپ تاپ