یکی از خدمات پر استرس تعمیرات لپ تاپ، تعمیر هارد دیسک لپ تاپ است؛ به دلیل این که این قطعه مهم وظیفه دارد تمامی اطلاعات کاربر را در خود ذخیره کند. البته ما در آنی تعمیر می توانیم تمامی اطلاعات کاربران را در سریع ترین زمان ممکن بازیابی کنیم و درک می کنیم که اطلاعات برای هر کاربر چقدر ارزش‌مند است.

در آنی تعمیر به شما اطمینان می دهیم، بعد از بازیابی اطلاعات، بدون کمترین اثر بد و منفی به تعمیر هارد لپ تاپ شما بپردازیم. البته در ابتدا آن را بررسی می کنیم و به شما اطلاع می دهیم که به صرفه است هارد را تعمیر کنید یا خیر؟ در صورت تمایل کاربر و به صرفه بودن، هارد را تعمیر می کنیم.

خراب شدن هارد دیسک در اثر ضربه خوردن

مشکلاتی که ممکن است برای هارد به وجود بیاید؟

شناسایی نشدن هارد

این مشکل یکی از مشکلات شایعی است که برای هارد لپ تاپ ها پیش می آید. البته این مشکل به دلیل خرابی های روی دیسک و یا خرابی های فیزیکی ناشی از خراب شدن هد هارد و برد هارد دیسک به وجود می آید.

این مشکل را یک فرد متخصص می تواند تشخیص دهد و تعمیر هارد دیسک لپ تاپ در این شرایط به  تخصص و دانش مهندسی ویژه نیاز دارد.

هارد دیسک لپ تاپ پیچیدگی بسیار زیادی دارد و به راحتی نمی توان درباره تشخیص مشکل آن قضاوت کرد. برای این قطعه حتما حتما باید از یک فرد متبحر کمک بگیرید.

بدسکتور شدن هارد دیسک

این مشکل هم یکی از شایع ترین مشکلات برای هارد دیسک لپ تاپ است و به همین دلیل از نظر تعمیرکاران بسیار مهم است. دو نوع بدسکتوری داریم:

  • لاجیکال
  • فیزیکال

علائم بدسکتور شدن هارد

  • بالا نیامدن ویندوز
  • عدم دسترسی به اطلاعات یکی از پارتیشن ها و درایو ها
  • کند شدن یرعت لپ تاپ در هنگام راه اندازی برنامه ها
  • کند شدن سرعت لپ تاپ هنگام شروع ویندوز
  • کند شدن سرعت لپ تاپ هنگام کار
  • نمایش صفحه آبی در زمان کار با لپ تاپ
  • هنگ کردن و ریستارت شدن لپ تاپ

بهتر است اگر این مشکلات برای لپ تاپ شما پیش آمد سریعا برای تعمیر هارد دیسک لپ تاپ اقدام کنید و فشار بیشتری با کارکردن با لپ تاپ به آن وارد نکنید، ممکن است در غیر این صورت حال لپ تاپتان بسیار وخیم شود!.

بدسکتور شدن هارد دیسک

سوختن برد لپ تاپ

گاهی از اوقات نوسانات برق در برق شهری به وجود می آید که این موضوع باعث خراب شدن یا سوختن برد لپ تاپ می شود. البته این مشکل در لپ تاپ ها کمتر از پی سی شایع است. در صورت سوختن برد، هارد دیسک روشن نمی شود. در برخی از موارد نوسانات برق برای هد هارد مشکل پیش می آورند که با یک تست دقیق مشخص می شود. در آنی تعمیر آرشیو مطمئنی از برد هارد دیسک در دسترس داریم و هیچگونه نگرانی ای از این بابت برای شما به وجود نخواهد آمد.

خراب شدن هارد دیسک در اثر ضربه خوردن

همان‌طور که می دانید و در مطلب« مشکلاتی به سبب ضربه به هارد برایش ایجاد می گردد» در باره هارد صحبت کرده بودیم، هارد ها به ضربه بسیار حساس هستند. کوچکترین ضربه ممکن است خرابی های زیادی فیزیکی به وجود بیاورد. زمانی که هارد دیسک در اثر ضربه خراب می شود صدایی شبیه به صدای تق تق از آن به گوش می رسد.

این زمان است که هارد دیسک شما باید به اتاق عمل برود! تعمیر هارد دیسک لپ تاپ در این شرایط به کمک جراحی انجام می شود. به مدد روش های پیش رفته ابتدا اطلاعات را ریکاوری می کنیم و بعد از آن آن را جراحی می کنیم. البته اگر ضربه بسیار شدید باشد ابتدا هارد را جراحی می کنیم، سپس آن را بازیابی می کنیم.

 

روند تعمیر هارد دیسک لپ تاپ در آنی تعمیر

کارشناسان خبره ما در آنی تعمیر توسط تکنیک های مهندسی و دانش ویژه خود علائم موجود در هارد دیسک شما را بررسی می کنند و علت خرابی هارد را مشخص می نمایند. با توجه به علت روش مناسب تعمیر هارد دیسک لپ تاپ شما را انتخاب می کنند و آن را اجرا می نمایند. اگر به هر دلیلی برای هارد شما مشکلس به وجود آمده است، تعلل نکنید و کار را به متخصصین ما در آنی تعمیر بسپارید تا آن ها به کمک تجربه زیاد و تخصص خود بهترین روش تعمیر لپ تاپ شما را انتخاب کنند. با مراجعه به یک متخصص شما می توانید اطمینان داشته باشید اطلاعات مهمتان ریکاوری می شود.

بیشتر بخوانید : تعمیر مدار شارژ لپ تاپ