تعمیر گوشی آب خورده در صورت تعمیر قطعات امکان پذیر است! آب خوردگی تلفن همراه آن را با مشکلات مختلفی مواجه می کند. با انجام برخی از اقدامات اولیه ، ممكن است قطعه آسيب چنداني نداشته باشد. در این صورت می توان دوباره از گوشی استفاده کرد. اما تعمیر موبایل آب خورده زمانی که قطعات داخلی مانند: باتری،  ال سی دی و … به شدت آسیب دیده مشکل است.

آیا تعمیر گوشی آب خورده امکان دارد؟

پاسخ به سوال، آیا تعمیر گوشی آب خورده امکان دارد؟ بستگی به این دارد که چقدر آب به اجزای گوشی آسیب رسانده است. اگر سریع گوشی را از آب خارج کنید و اقدامات مناسبی برای خشک کردن آن انجام دهید، ممکن است آب به قسمت های حساس  و داخلی آن نرسیده باشد. در این صورت فرصت بسیار خوبی برای تعمیر گوشی وجود دارد. اما وقتی که رطوبت به قسمت های داخلی مانند: برد ، باتری و… برسد ، تعمیر گوشی بسیار سخت و مشکل میباشد.

همچنین شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیر موبایل آیفون با ما همراه باشید .

اشتباهات رایج در اقدامات تعمیر موبایل آب خورده

بعضی ها فکر می کنند که اگر گوشی به دلایلی در آب افتاد یا خیس شد، باید گوشی را دور بیندازند! در صورتی که اینطور نیست و میتوان گوشی آب خورده را تعمیر کرد.

در ادامه مقاله تعمیر موبایل آب خورده به بررسی چند مورد از اشتباهات رایجی که برخی افراد هنگام خیس شدن گوشی انجام میدهند، می پردازیم.

تعمیر گوشی آب خورده با برنج

برنج نپخته، آب داخل گوشی را تا حدودی از بین می برد اما ورودی گرد و غبار به راحتی باز می شود و گرد و غبار برنج به راحتی وارد گوشی می شود. در نهایت متوجه میشوید که برخی از قسمت های گوشی کار نمی کنند.

همچنین شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیر موبایل سامسونگ با ما همراه باشید .

استفاده از سشوار برای خشک کردن و تعمیر گوشی آب خورده

خشک کن با استفاده از سشوار بدترین ابزاری هست که می توان برای تعمیر گوشی آسیب آب خورده استفاده کرد. هوای سشوار فقط آب داخل گوشی را پخش می کند و قسمت های خشک آن خیس می شود!

در واقع گرمای هوای سشوار به مدار آسیب می رساند و باعث می شود آسیب شدیدتری به گوشی وارد شود.

تعمیر موبایل آب خورده

خشک کردن گوشی آب خورده در فریزر

از دیگر روش های اشتباه در خشک کردن گوشی آب خورده گذاشتن گوشی در فریزر یا یخچال است! اگر گوشی را در فریزر بگذارید، مایع داخل صفحه نمایش ال سی دی یخ می زند و این بار صدمه بیشتری به گوشی وارد میشود و باید علاوه بر تعمیر قطعات آب خورده،  مایع صفحه نمایش را تعمیر کنید.

گوشی آب خورده چقدر هزینه برای ما دارد؟

هزینه تعمیر گوشی آب خورده کاملا به میزان خسارت وارده به دستگاه بستگی دارد. اگر آب وارد مدار اصلی گوشی شود، هزینه تعمیر آن بسیار زیاد خواهد بود. همچنین آسیب آب به باتری، صفحه نمایش و سایر قطعات می تواند هزینه تعمیرات گوشی را افزایش دهد. به همین دلیل  بهتر است که پس از خیس شدن گوشی، آن را خاموش کرده و به تعمیرگاه ببرید تا هزینه تعمیر به حداقل برسد.

تعمیر گوشی آب خورده کار ساده ای نیست و باید توسط متخصص انجام شود. اگر یک تعمیرکار بی دقت و کم تجربه گوشی با مشکل خوردگی آب را باز کند، نه تنها نمی توانید آن را تعمیر کنید، بلکه آسیب های بیشتری به گوشی وارد می شود.

شما می توانید برای تعمیر موبایل آب خورده خود از ما مشاوره بگیرید تا ما شما را در این امر راهنمایی کنیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تماس ما ۰۹۱۲۵۲۳۴۹۹۷ در ارتباط باشید.

اقدامات مهم پس از خیس شدن گوشی

اقدامات اصلی در تعمیر موبایل آب خورده به شرح زیر است. ابتدا گوشی خود را در اسرع وقت از آب خارج و یا آب آن را تمیز کنید. به عنوان مثال اگر گوشی شما به دریاچه افتاد، در اسرع وقت بدون معطلی آن را از آب خارج کنید، زیرا هر چه گوشی شما کمتر در آب باشد، احتمال خراب شدن آن کمتر می شود.. پس از خارج کردن گوشی از آب، باید آن را با استفاده از یک دستمال تمیز کرده و از نبودن آب داخل گوشی مطمئن شوید.

سپس گوشی خود را خاموش کنید. اگر باتری گوشی قابل جابجایی است، باتری را خارج کنید تا خاموش شود، اما اگر گوشی شما باتری قابل جابجایی ندارد، دکمه پاور را نگه دارید تا گوشی خاموش شود. سعی کنید دیگر دکمه های موبایل را امتحان نکنید. همچنین اگر صفحه گوشی روشن نشد و گوشی شما بعد از خیس شدن خاموش شد، نگران نباشید. پس از خاموش شدن گوشی، بهتر است برای گرفتن رطوبت موجود در داخل گوشی آن را به مدت 24 ساعت در کیسه برنج قرار دهید. برنج به دلیل جذب رطوبت می تواند کمک زیادی به شما کند.

سپس بعد از یک روز گوشی را خارج کرده و روشن نمایید، اگر گوشی روشن شد تمام قسمت ها گوشی از جمله دوربین، اسپیکر، صفحه نمایش و… بررسی کنید.

اگر موبایلتان روشن نشد، آب وارد شده به گوشی باعث خرابی شده که باید به فکر تعمیر گوشی آب خورده باشید.

 نتیجه گیری

خراب شدن گوشی و بخصوص خیس شدن آن یکی از اتفاقاتی است که امروزه ممکن است استرس زیادی را برای بیشتر افراد ایجاد کند. تعمیر گوشی آب خورده اولین جمله ای است که به فکر همه می افتد.

بطور کلی می توان گفت تعمیر موبایل آب خورده در بیشتر مواقع امکان پذیر میباشد، به شرطی که اقدامات اولیه پس از خیس شدن به درستی انجام شود