هارد موبایل یکی از تجهیزات گران قیمت بوده که در حجم مختلفی برای کاربران ارائه می شود. در برخی مواقع با افزایش فضای هارد متوجه اختلاف قیمت بین مدل های موبایل شیائومی می شویم. اگر نیاز به تعویض هارد موبایل شیائومی دارید، تا آخر همراه ما باشید. هارد موبایل یکی از مهم ترین قسمت های گوشی بوده که به صورت روزانه از تمامی اطلاعات و اسناد شخصی خود استفاده می کنیم. اگر هارد موبایل دچار ایراد و اشکال شود، باعث از کار افتادن گوشی موبایل و یا از بین رفتن اطلاعات می شود. همراه ما باشید تا به نکات کلیدی در مورد تعویض هارد موبایل شیائومی بپردازیم.

انواع هارد موبایل شیائومی

هاردهای موبایل امروزی پیشتر در دو مدل UFS و eMMC تولید می شود و اغلب در گوشی های شیائومی، سامسونگ، آیفون و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. در نظر داشته باشید در هارد گوشی موبایل از حافظه درایو دیسک سخت استفاده نشده و هارد موبایل شیائومی به حالت جامع و مموری های اس دی ساخته می شود که سرعت، قدرت و کارایی بالایی داشته باشد.

انواع هارد موبایل شیائومی

بک آپ اطلاعات

در نظر داشته باشید خرابی هارد و از بین رفتن اطلاعات یکی از مشکلات شایعی بوده که در گوشی های موبایل قابل پیش بینی است. بهتر است از تمام اطلاعات بکاپ داشته باشید. برای تشخیص و عیب یابی و همچنین ریکاوری اطلاعات باید به مراکز تخصصی مراجعه کرده تا هارد شما عیب یابی شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد تعویض هارد موبایل شیائومی و همچنین تعمیر موبایل شیائومی و اطلاع از قیمت و هزینه های تعمیر موبایل، با کارشناسان سایت آنی تعمیر در ارتباط باشید.

دلایل سوختن هارد موبایل

عمده ترین دلایل سوختن هارد گوشی، نوسانات برق است باعث از کار افتادن هارد دستگاه شود. همچنین انجام بازی های گرافیکی، نفوذ آب، وارد شدن ضربه می تواند از دیگر عوامل آسیب زا به هارد تلقی شود. در ابتدا باید هارد گوشی شما توسط کارشناسان ماهر بررسی و عیب یابی شود. در صورت عدم تعمیر هارد باید اقدام به تعویض و خرید نمونه اورجینال نمایید.

علائم تعویض هارد موبایل شیائومی

خرابی هارد به صورت تدریجی نمایان می ‌شود. اگر با خاموش، روشن شدن ناگهانی و بدون دلیل مواجه شده اید، ممکن است برد موبایل یا هارد دستگاه دچار خرابی شود. در این زمان بکاپ گیری منطقی ترین روش برای حفظ اطلاعات به شمار می آید. همچنین نمایش لوگوی سازنده به مدت طولانی بدون روشن شدن یا ریستارت نیز از دیگر علائم سوختن هارد محسوب می شود.

پیشنهاد مطالعه: تعمیر برد موبایل شیائومی

اهمیت تعمیر توسط افراد با تجربه و متخصص

هارد گوشی یکی از بخش های حساس موبایل بوده و برای تعویض یا تعمیر آن نیاز به تعمیر کار ماهر و با تجربه دارد و در کمتر از یک ساعت کارشناس ماهر خرابی هارد شما را تشخیص داده و در صورت نیاز به تعویض هارد موبایل شیائومی، هارد را تعمیر کرده و در غیر این صورت هارد موبایل شما را تعویض می نماید.

برای بررسی تخصصی می توانید به مجموعه آنی تعمیر مراجعه کرده و در قدم اول هارد یا برد و قسمت های دیگر موبایل خود را عیب یابی نمایید. در صورت تشخیص برای انجام فرایند تعمیر با آنی تعمیر در ارتباط باشید.

اهمیت تعمیر توسط افراد با تجربه و متخصص

محافظت از هارد و جلوگیری از خرابی احتمالی

از نصب بازی های گرافیکی یا انجام بازی به مدت طولانی خودداری نمایید زیرا گرم شدن گوشی می تواند تمام اتصالات گوشی را معیوب کرده و هارد گوشی دچار اشکال شود و نصب برنامه های غیر اورجینال و بد افزار ها نیز باعث خرابی دائمی گوشی شود. از ضربه خوردن و ورود رطوبت به داخل گوشی خودداری نمایید. با رعایت این گونه مسائل، دیگر نیازی به تعویض هارد موبایل شیائومی نخواهید داشت و طول عمر گوشی موبایل شما افزایش خواهد داشت.

جمع بندی درباره تعویض هارد موبایل شیائومی

سعی کنید از کاور و محافظ صفحه مناسبی برای در امان ماندن از ضربه گوشی استفاده نمایید و از شارژر مناسب استفاده کرده و حتی المقدور در زمان شارژ، از ریستارت و خاموش کردن گوشی جدا” خودداری نمایید. همچنین در زمانی که شارژ گوشی کمتر از ۲۰ درصد است، از فعالیت ‌های مختلفی مانند ریست فاکتوری، خودداری نمایید. برای اطلاعات بیشتر در مورد تعویض هارد موبایل شیائومی مقاله سایت آنی تعمیر را مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.