آیفون یکی از برند های نسبتا گران قیمت در کشور ایران بوده که از کیفیت مطلوبی برخوردار است. توجه به برخی موارد باعث افزایش عمر گوشی شما می شود. یکی از موراد مهم پس از خرید، نصب و تعویض گلس موبایل آیفون است. برای بررسی نکات مهم درباره تعویض گلس موبایل آیفون iPhone mobile glass همراه ما باشید.

همچنین شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیر موبایل آیفون با ما همراه باشید .

اولین گارد حفاظتی صفحه لمسی و اسکرین گوشی، گلس یا صفحه محافظ آیفون بوده که در برابر ضربات و یا افتادن زمین از ورود ضربه به صفحه لمسی جلوگیری می کند. به دلیل اینکه صفحه لمسی از مهم ترین و گران ترین قسمت های گوشی است، در صورت شکستن آن ممکن است هزینه های بسیار بالایی داشته باشد. پس سعی کنید از بهترین کیفیت گلس ها در تعویض آن استفاده نمایید.

تعویض گلس موبایل آیفون

تعویض گلس موبایل آیفون

تعویض گلس موبایل آیفون بهتر است توسط تعمیرکاران تخصصی انجام شود. با توجه به این که گوشی آیفون از حساسیت های بالایی از لحاظ قیمتی و تجهیزات سخت افزاری برخوردار است، نصب نامناسب یا تعویض اشتباه گلس، باعث خسارت های ناگوار برای گوشی می شود. برای جلوگیری از خط و خش، ضربات و حوادث ناگوار سعی کنید در زمان تعویض، تمام موارد مهم را رعایت نمایید.

استحکام صفحه لمسی گوشی

صفحه لمسی گوشی آیفون ضد ضربه بوده و از فناوری مانند گوریلا گلس استفاده شده است. برای اینکار نصب یک گلس ضد ضربه و با کیفیت مهم ترین مورد برای حفاظت از گوشی شما خواهد بود. در نظر داشته باشید برای حفاظت از گوشی باید گلس مقاومی نصب نمایید.

انواع صفحه محافظ گوشی های موبایل آیفون

در زمان تعویض گلس موبایل آیفون می توانید از انواع گلس های نرم، نیمه سخت و ضخیم بر روی گوشی استفاده نمایید. انواع گلس مقاومت بالایی در برابر ضربه داشته ولی در برابر خراشیدگی ممکن است آسیب وارد گوشی شود. گلس نیمه سخت سبک و انعطاف پذیر بوده و از مقاومت نسبتاً بالایی برخوردار است. محافظ صفحه سخت، غیرقابل انعطاف بوده و در برابر انواع خراشیدگی مقاوم است.

گلس های ضخیم از هیدروکربنات ساخته شده که در برابر ضربه و خراشیدگی مقاومت دارد. در نظر داشته باشید افزایش ضخامت گلس باعث کاهش عملکرد صحیح تاچ اسکرین گوشی آیفون شما می شود.

انواع صفحه محافظ گوشی های موبایل آیفون

مراحل تعویض گلس موبایل آیفون

سعی کنید با دست تمیز گلس شکسته شده را از صفحه گوشی خارج نمایید. با دستمال مرطوب و آب صفحه گوشی را به صورت کامل تمیز نمایید. پس از این کار گلس را به آرامی و با ظرافت کامل بر روی صفحه گوشی قرار داده و طوری آن را در صفحه قرار دهید که کاملاً بر صفحه گوشی منطبق باشد.

جایی که گلس گوشی را تعویض می کنید اهمیت بالایی دارد و نباید در آن مکان گرد و غبار و باد وجود داشته باشد. پس از تعویض گلس می‌ توانید حباب های احتمالی ایجاد شده را به آرامی خارج نمایید. اگر کیفیت گلس بالا باشد از وجود حباب ها خبری نخواهد بود. در نظر داشته باشید گرد و غبار احتمالی موجود در صفحه گوشی را می توانید با نوارچسب نیز خارج نمایید تا صفحه در تمیز ترین شکل خود قرار گرفته باشد.

بهترین محافظ صفحه برای تعویض گلس موبایل آیفون

امروزه محافظ صفحه در انواع اشکال با ویژگی های منحصر به فرد وجود دارد. می توانیم به قابلیت ضد ضربه و ضد خش بودن آن نیز در کنار ویژگی های آن اشاره نماییم. برخی از گلس ها در مقابل تابش نور آفتاب عملکرد بسیار ضعیفی داشته و باعث منعکس شدن نور خورشید می شوند. در صورت تمایل می توانید برای گوشی موبایل خود از محافظ نمایشگر مات و براق و سایر محافظ های جدید استفاده نمایید.

انتخاب نوع صفحه نمایش گوشی به تمایل کاربر بستگی دارد ولی کیفیت گلس برای حفاظت گوشی مورد اهمیت خواهد بود.

جمع بندی

امروزه محافظ نمایشگر با تکنولوژی یو وی نیز در بازار موجود بوده که از آسیب های تابش نور گوشی به چشم انسان جلوگیری می کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد تعمیرات گوشی، تعویض گلس موبایل آیفون، انواع باتری، تعمیرات لپ تاپ، تبلت و تجهیزات الکترونیکی به سایت آنی تعمیر مراجعه نمایید. هر گونه سوالی در مورد تجهیزات سخت افزاری و تعمیرات تجهیزات الکترونیکی و تعویض گلس موبایل آیفون دارید، با کارشناسان سایت آنی تعمیر در ارتباط باشید.

پیشنهاد مطالعه : تعمیر موبایل شیائومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.