عدم شارژ موبایل لنوو دلایل مختلفی دارد که باید توسط کارشناسان متخصص، کارشناسی و رفع ایراد شود. همراه ما باشید تا در مورد دلایل شارژ نشدن موبایل لنوو صحبت نماییم.

اگر پس از اتصال گوشی موبایل خود به برق شاهد عدم شارژ گوشی خود شدید، می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. به عنوان مثال می توانیم به عدم استفاده از شارژر استاندارد، کابل ناسالم موبایل Unhealthy mobile cable و غیره اشاره نماییم. در ادامه به مشکلات شارژ نشدن گوشی موبایل و تعمیر آن اشاره می کنیم.

پیشنهاد مطالعه : آشنایی با تعمیر موبایل لنوو

دلایل شارژ نشدن موبایل لنوو

  • قدم اول: بررسی شارژر

آداپتورهای گوشی های موبایل به دو صورت یکپارچه و یا کابل و آداپتور جدا ساخته می شود. اگر از از شارژری استفاده می کنید که از کابل جدا استفاده شده، حتماً عملکرد آداپتور را مورد بررسی قرار دهید. بهترین روش برای تست، استفاده از آداپتور دیگر برای شارژ گوشی خود است. در اولین وهله با آداپتور دیگر گوشی را به صورت استاندارد شارژ نمایید. با خرید یک آداپتور جدید می توانید گوشی خود را به آسانی شارژ نمایید.

قدم اول: بررسی شارژر

  • قدم دوم بررسی کابل رابط از دلایل شارژ نشدن موبایل لنوو

یکی از موارد مهم که در زمان تعمیر گوشی و بررسی دلایل شارژ نشدن موبایل لنوو باید دقت نمایید، بررسی سلامت کابل است. به دلیل بروز برخی مشکلات، باعث عدم شارژ صحیح باتری می شود. در ابتدا شارژر را از نظر ظاهری بررسی کنیم که دچار پارگی خوردگی نباشد. پس از اطمینان از صحت شارژر از نظر ظاهری، می توانید برای اطمینان بیشتر با کابل رابط دیگری امتحان نمایید. در صورت عدم کارکرد می‌ توانید کابل خود را تعویض نمایید.

قبل از انجام تست و بررسی، دلایل شارژ نشدن موبایل لنوو، از برق ورودی منزل و پریزی که از آن استفاده می ‌کنید، اطمینان حاصل نمایید.

  • قدم سوم ریست یا ریستارت گوشی

در ادامه برای اطلاع از عیب گوشی خود، گوشی را ریستارت کرده و دوباره از شارژر و کابل سالم استفاده نمایید. همچنین راه حل هایی مانند انجام ریست کامل و برگرداندن به حالت کارخانه و فورس ریستارت نیز وجود دارد که می توانید هر کدام را در صورت لزوم استفاده نمایید. برای انجام فورس ریستارت می توانید از دکمه های پاور و کنترل صدا استفاده نمایید. می توانید به صورت تلفنی با مشاورین شرکت آنی تعمیر برای تعمیرات گوشی موبایل خود استفاده نمایید.

  • قدم چهارم بررسی پورت ورودی گوشی موبایل از دلایل شارژ نشدن موبایل لنوو

بررسی و تست پورت ورودی گوشی اهمیت بسیار بالایی دارد و یکی از روش های بررسی دلایل شارژ نشدن موبایل لنوو است. به خاطر حساسیت تمام نکات ایمنی را در نظر داشته باشید. در صورت بروز مشکل باعث خرابی بخش عمده ای از گوشی موبایل خواهد شد. در صورت نیاز می‌توانید قبل از انجام کار، تمیز کرده و زائده ای در پورت ورودی وجود نداشته باشد.

مسائلی مانند لق بودن سوکت شارژر گوشی نیز می تواند باعث قطع و وصل شدن شارژ شود. برای تعمیر آن باید گوشی موبایل باز شده و تعمیر شود. می توانید از متخصصان گوشی کمک های لازم را دریافت نمایید. برای سهولت کار می توانید گوشی موبایل را به یکی از متخصصان سایت آنی تعمیر بسپارید تا در کمترین زمان ممکن مشکل گوشی شما را حل نمایند.

قدم چهارم بررسی پورت ورودی گوشی موبایل

  • قدم پنجم: آپدیت گوشی

تغییرات نرم افزاری یا عدم ارائه سرویس ورژن اندروید یا ios گوشی، می تواند از دلایل عدم شارژ گوشی باشد. برای این کار می‌ توانید با مراجعه به قسمت تنظیمات و درباره دستگاه، به قسمت آپدیت نرم افزاری گوشی موبایل خود مراجعه کرده و در اولین قدم گوشی خود را شارژ آپدیت و شارژ نمایید. سعی کنید در زمان ارائه آپدیت، گوشی خود را آپدیت نمایید که در مصرف باتری نیز صرفه جویی شود.

قدم آخر

در آخرین قدم برای اینکه از دلایل شارژ نشدن موبایل لنوو اطلاعات حاصل نمایید، می توانید باتری گوشی را تعویض نمایید. برای مدت طولانی از باتری سالم استفاده نمایید. برای تعویض باتری و تعمیر گوشی با کمترین هزینه و در کمترین زمان ممکن، به سایت آنی تعمیر و کارشناسان مجرب و حرفه ای آن مراجعه نمایید.

بحث امروز ما در مورد دلایل شارژ نشدن موبایل لنوو بود. برای تعمیر تجهیزات الکترونیکی، گوشی موبایل، تبلت و غیره به سایت آنی تعمیر مراجعه نمایید. امیدواریم مطالب ارائه شده در سایت آنی تعمیر مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

بیشتر بدانید: مهمترین مشکلات در موبایل لنوو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.