شرکت ایسوس پیش‌تر لپ تاپ‌های باکیفیتی را ساخته و راهی بازار کرده است، به دلیل کیفیت و ساختار فوق العاده‌ای که دستگاه‌های پیشین داشتند، این شرکت اقدام به ساخت گوشی تلفن همراه و تبلت نیز نموده است. در حال حاضر گوشی ایسوس جزو بهترین موبایل‌های موجود در بازار است. تا به امروز هیچ گزارشی ناشی از بروز مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری در گوشی ایسوس دریافت نشده است، اما برای بعضی از مدل‌ها گزارشی ناشی از شارژ نشدن گوشی ایسوس دریافت شده است. در این مقاله قصد داریم تا دلیل شارژ نشدن گوشی ایسوس را به خوبی تشریح کنیم. اگر شما نیز دارای گوشی ایسوس هستید و با خطای عدم شارژ گوشی ایسوس Asus phone not charging مواجه شده‌اید، این مقاله را تا انتها دنبال کنید. در صورت آشنا شدن با تعمیر موبایل ایسوس نیز میتوانید وارد لینک آن شده و مطالب مفیدی را مطالعه فرمایید.

دلیل شارژ نشدن گوشی ایسوس

علائم شارژ نشدن گوشی ایسوس

خطای عدم شارژ تنها مختص گوشی ایسوس نبوده و در بسیاری از موبایل‌ها در برندهای مختلف رایج است. این خلل به دلایل مختلف روی خواهد داد، ابتدا علائم شارژ نشدن گوشی ایسوس را بررسی کرده و پس از علائم به دلیل این خطا خواهیم رسید. شارژ نشدن به معنای عدم اتصال به شارژر و برق نخواهد بود. در بسیاری از مواقع گوشی به شارژر متصل است، اما با سرعت بسیار کندی درصد باتری تغییر پیدا می‌کند. در واقع چنین اتفاقی به معنای شارز نشدن گوشی ایسوس خواهد بود. علائم چنین اتفاقی به شرح زیر است؛

  1. افزایش زمان شارژ شدن
  2. افزایش دمای دستگاه و یا شارژر
  3. خالی شدن باتری در یک زمان کوتاه
  4. عدم نمایش علامت شارز روی گوشی و آیکون شارژ
  5. شنیده نشدن آلارم ناشی از اتصال به شارژر
  6. پخش ممتد آلارم شارژ
  7. کاهش درصد شارژ در زمان اتصال به شارژر

منشا خطای شارژ نشدن گوشی ایسوس

دلیل شارژ نشدن گوشی ایسوس ناشی از دو عامل خواهد بود؛

  1. مشکلات سخت افزاری: در بسیاری از موارد که گوشی ایسوس شارژ نمی‌شود، این احتمال وجود دارد که یکی از قطعات داخل دستگاه و یا شارژر با مشکل مواجه شده است. اگر سوکت شارژ خراب شده باشد و یا قطعه‌ای داخل آن شکسته شده باشد، دستگاه به شارژر متصل نخواهد شد و در نتیجه گوشی شارژ نمی شود. ولی اغلب مواقع این خطا ناشی از خراب شدن شارز خواهد بود. شارژرها معمولا از دو قطعه سری و کابل USB تشکیل شده اند، اگر کابل و یا سری با مشکلی مواجه شوند، شارژ به خوبی انجام نخواهد شد و یکی از علائم شارژ نشدن گوشی ایسوس را به همراه خواهد داشت. برای رفع این مشکل بایستی حتما گوشی را به همراه شارژر به یکی از مراکز معتبر جهت تعمیرات برد.
  2. مشکلات نرم افزاری: متاسفانه مشکلات نرم افزاری تاثیرات بسیار بدی روی عملکرد دستگاه داشته و بسیاری از فعالیت‌های دستگاه با اختلال مواجه خواهد شد. اگر فیلم، عکس، فایل صوتی و یا یکی از نرم افزارهای داخل دستگاه حاوی عامل رخنه گر و یا ویروس باشد، شارژ نشدن گوشی ایسوس یکی از نشانه‌های آن خواهد بود. در چنین مواردی راه حل ساده بوده و به راحتی با حذف فایل مخرب و یا فلش دستگاه، مشکل برطرف خواهد شد.

گاهی اوقات نرم افزارهای موجود در گوشی ایسوس به صورت فعال در پس زمینه باقی مانده و شارژ بسیاری مصرف می‌کنند. در چنین شرایطی هنگام اتصال به شارژ، گوشی ایسوس با از دست رفتن درصد باتری مواجه بوده و عملا گوشی شارز نخواهد شد. بعضی از نرم افزارها حین فعال سازی از شما می‌خواهند، تا یک سری دسترسی را برای آنان فعال کنید، در بیشتر مواقع نیز افراد بدون این که بررسی کنند، نرم افزار چه خواسته‌ای دارد، آن را فعال می‌کنند. نرم افزار‌هایی هستند که مستقیما روی باتری تاثیر گذاشته و دلیل شارژ نشدن گوشی ایسوس خواهند شد.

کلام نهایی

گوشی ایسوس کارایی و ساختار منحصر به فردی دارد، این دستگاه با بهره مندی از بهترین تکنولوژی و فناوری‌های روز ساخته شده است. با توجه به کیفیت و رادنمان بالایی که گوشی‌های ایسوس از خود نشان داده‌اند، آگاهی اوقات گزارشاتی ناشی از شارژ نشدن گوشی ایسوس دریافت شده است. اگر بعضی از سخت افزار‌های گوشی خراب شده و یا با مشکل مواجه شده باشد، احتمال عدم شارز وجود خواهد داشت. هم چنین این خطا ناشی از خرابی شارژر نیز خواهد بود. در بسیاری از مواقع گوشی کاملا سالم است، اما یک سری نرم افزارها در ان قرار داشته که سبب بروز اختلال در شارژ گوشی خواهند شد. اگر شما نیز با این مشکل مواجه شده‌اید مجموعه آنی تعمیر به بهترین نحو ممکن قادر به برطرف نمودن این مشکل خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.