ده دلیل داغ شدن گوشی ایسوس : داغ کردن دستگاه یکی از بدترین اتفاق هایی است که می تواند برای  گوشی های هوشمند به وجود بیاید. با توجه به این که این روزها حجم کاری که می توان با گوشی انجام داد افزایش یافته است، داغ کردن گوشی  دور از انتظار نیست. اما اگر این اتفاق به دفعات رخ دهد، یا حرارت به وجود آمده پایین نیاید امکان آسیب دیدن دستگاه وجود دارد. ممکن است بعد از اجرای یک برنامه ی خاص و یا موقع شارژ کردن موبایل و حتی روزهای گرم سال موبایل ایسوس شما بیش از حد داغ شود. در این مقاله از آنی تعمیر ده دلیل داغ شدن گوشی ایسوس را برای شما بررسی می کنیم و به شما آموزش می دهیم چگونه این مشکلات را رفع کنید تا کمتر نیاز به یافتن یک متخصص برای تعمیر موبایل ایسوس خود پیدا کنید.

دلیل های مشخصی برای داغ کردن موبایل ایسوس وجود دارد که باید سریعا برطرفشان کنید. زیرا افزایش دمای برد گوشی هوشمند ممکن است منجر به خراب شدن قطعات آن به خصوص تاچ گوشی شود. ممکن است دلیل بالا رفتن حرارت گوشی ایسوس شما خراب شدن یکی از قطعات سخت افزاری و یا یک مشکل نرم افزاری باشد. گاهی نیز فقط یک مساله ساده باعث بروز این مشکل در موبایل ایسوس شما می شود. در ادامه مقاله این ده دلیل ساده را بررسی می کنیم تا اگر این مشکل را مشاهده کردید بتوانید علت را تشخیص داده و آن را رفع کنید.

داغ شدن گوشی

در شارژ ماندن بیش از حد

گاهی ما به علت خستگی و یا عدم آگاهی در این مورد شب قبل از خواب موبایل را به شارژر متصل می کنیم و بعد از بیدار شدن آن را جدا می کنیم. اما این مسئله می تواند بسیار مخرب باشد و باعث بالا رفتن دمای موبایل ایسوس شما شود. متخصصان توصیه می کنند برای سالم ماندن باتری تلفن همراه اگر شارژ گوشی به ۲۰ درصد رسید آن را به شارژر متصل کنید و پس از این که به ۸۰ درصد رسید از شارژر جدا کنید. در این صورت نیاز شما به یک متخصص تعمیر موبایل ایسوس کم می شود.

همچنین شما عزیزان می توانید جهت مشاوره مشکلات موبایل با آنی تعمیر در ارتباط باشید.

در شارژ ماندن بیش از حد

رها کردن گوشی ایسوس زیر نور آفتاب

به خصوص در روزهای گرم سال تابش نور خورشید می تواند باعث بالا رفتن بیش از حد دمای موبایلتان بشود. بهتر است برای جلوگیری از این مشکل گوشی ایسوس خود را زیر نور آفتاب استفاده یا رها نکنید.

نصب کردن برنامه های زیاد و بدون استفاده

ممکن است فکر کنید برنامه ای که از آن استفاده ای نمی کنید ضرری برای دستگاه ندارد، اما باید بدانید این برنامه ها حتی اگر استفاده نشوند فضایی از حافظه را در گوشی اشغال می کنند و حتی مقداری از رم موبایل هم به آن ها اختصاص می یابد. موبایل برای پردازش همه برنامه انرژی مصرف می کند و همین موضوع می تواند باعث داغ شدن گوشی شود. برای پیشگیری از سپردن دستگاه برای تعمیر موبایل ایسوس  تمام برنامه های بلا استفاده خود را حذف نصب نمایید.

باز بودن چند برنامه به صورت همزمان

ممکن است یادتان برود برنامه ای که از آن داشتید استفاده می کردید ببندید، اما بهتر است بدانید باز بودن چند برنامه همزمان فشار بیشتری به موبایل شما وارد می کند، زیرا در این صورت موبایل نیاز به انرژی بیشتری برای پردازش آن ها دارد. بهتر است پس از اینکه کارتان با یک برنامه تمام شد آن را ببندید.

روشنایی زیاد صفحه نمایش

همان طور که می دانید بخش بسیار زیادی از باتری برای تامین نور صفحه موبایل مصرف می شود. هرچه روشنایی صفحه نمایش شما بیشتر باشد، باتری بیشتر مصرف می شود. همین موضوع موجب داغ شدن باتری می شود. بهتر است نور صفحه نمایش خود را در حالت خودکار قرار دهید.

 روشن ماندن بی دلیل بلوتوث

گاهی اوقات ممکن است بعد از اینکه کارمان با بلوتوث گوشی تمام شد، یادمان برود آن را خاموش کنیم.بهتر است در مواقعی که به بلوتوث نیازی ندارید آن را خاموش کنید.

 

وجود بدافزار در گوشی هوشمند

ویروسی شدن گوشی ممکن است باعث بالا رفتن بیش از حد دمای آن بشود، زیرا برخی بد افزار ها در قسمت های مختلف موبایل نفوذ می کنند و همین موضوع کارکرد باتری را زیاد می کند. این امر باعث می شود گوشی ایسوس شما بیش از حد داغ کند.  برای جلوگیری از این اتفاق روی هیچ لینک ناشناسی کلیک نکنید و برنامه ها را از منابع قابل اطمینان نصب کنید.

اجرای برنامه های سنگین و بازی ها

یکی از اصلی ترین دلیل داغ شدن بیش از حد تلفن همراه جوانان، بازی کردن بی وقفه با آن است. این روزها بازی های ویدیویی و آنلاین متنوعی وجود دارند که کاربر را ساعت ها به خود مشغول می کنند. از طرفی، این بازی ها نیاز به یک رم قوی دارند. اگر بازی ها و برنامه های سنگین مدام استفاده شوند باعث بالا رفتن حرارت دستگاه می شوند.

محافظ گوشی

کاور گوشی هوشمند معمولا از جنس پلاستیک ساخته می شود. پلاستیک عایق حرارت است به همین دلیل ممکن است باعث بالا رفتن دمای گوشی شود. شما باید برای جلوگیری از این اتفاق هر چند روز یک بار کاور را از گوشی خود جدا کنید و بگذارید موبایل ایسوس شما کمی نفس بکشد!

خراب شدن باتری

خراب شدن باتری به دفعات باعث داغ شدن بیش از حد موبایل ایسوس می شود. در صورت مشاهده چنین نشانه ای بهتر است هر چه سریع تر اقدام به تعمیر موبایل ایسوس خود کنید. شما می توانید از خدمات ما در آنی تعمیر استفاده کنید.

شما می توانید برای تعمیر انواع موبایل خود از ما مشاوره بگیرید تا ما شما را در این امر راهنمایی کنیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تماس ما 09125234997 در ارتباط باشید.

اجرای برنامه های سنگین و بازی ها

بیشتر بدانید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.