رایج ترین مشکلات ال سی دی تبلت: تعمیر ال سی دی تبلت یکی از پردرخواست ترین موضوعاتی است که تیم تخصصی آنی تعمیر با آن روبروست. همانطور که می دانید، یکی از بخش های تبلت که به راحتی دچار صدمه می شود، ال سی دی آن است. بیشتر افرادی که به تعمیرگاه های تبلت مراجعه می کنند، ایراداتی است که در این قسمت از دستگاه رخ داده است.  گاهی اوقات این مشکلات قابل حل بوده و گاهی نیز تعمیر این بخش از دستگاه حاصل نمی شود.

مشکلات ال سی دی تبلت

تعمیر ال سی دی تبلت و شناسایی عوامل آسیب زا

اجازه بدهید قبل از این که وارد بحث تعمیر ال سی دی تبلت بشویم، عوامل آسیب زا به دستگاه را شناسایی کنیم. گاهی اوقات تبلت از نظر سخت افزاری یا نرم افزاری هیچ مشکلی ندارد. اما تنها کافی است از دست کاربر رها شود و یا شیء سنگینی روی آن بیفتد. آن وقت است که تبلت به بدترین شکل ممکن خود دچار می شود.

حتی در تعمیر ال سی دی تبلت به مواردی چون آب خوردگی و افتادن دستگاه در خیسی و رطوبت نیز مواجه هستیم.  اگر برقی که به دستگاه وصل است دچار نوسان شود، باز هم می تواند به دستگاه آسیب برساند.

آسیب دیدن بعضی از قطعه ها و لوازم داخلی آن نیز که با ال سی دی تبلت در ارتباط است، می تواند دلیلی بر خرابی آن باشد. مثلا؛ فلت یا مادر برد دستگاه دچار خرابی هایی شده باشد. آیا شکستگی جزئی در ال سی دی تبلت قابل تعمیر می باشد؟

همچنین آی سی تغذیه، مدارات، انشعابات و اتصالات درونی تبلت نیز اگر دچار صدمه بشوند، در روی صفحه نمایش تبلت اثر سویی خواهند داشت.

رایج ترین ایرادات صفحه نمایش و مشکلات ال سی دی تبلت چیست ؟

اولین بحثی که در تعمیر ال سی دی تبلت به میان می آید، بررسی انواع ایراداتی است که عملکرد صفحه نمایش را مختل کرده است. در ادامه به برخی از این مشکلات اشاره می شود:

شکستگی صفحه نمایش

از نظر کارشناسان تعمیر ال سی دی تبلت، هیچی بدتر از این نیست که صفحه نمایش را دچار شکستگی بکند.  ترک روی مانیتور دستگاه ممکن است به خاطر ضربه باشد یا فشار مضاعفی که روی دستگاه اعمال شده است .

اگر خوش شانس باشید و تنها گلس محافظ آن شکسته باشد، می توان به راحتی و با کمترین هزینه ای آن را عوض کرد. در چنین شرایطی صفحه مانیتور در نشان دادن تصاویر اختلالی نخواهد داشت و کمافی السابق تاچ و نمایش تصاویر با کیفیت روز اول خواهند بود.

ولی اگر صفحه ترک برداشته باشد و نمایش تصویر نیز دچار خرابی شده باشد و قسمتی از نمایش به خوبی نشان داده نشود، آسیب وارده جدی خواهد بود.

در تعمیر ال سی دی تبلت (Tablet LCD)، عملکرد تاچ دستگاه نیز بسیار مهم است. اگر تاچ کند کار کند یا اصلا کار نکند باید دستگاه را به صورت دقیق مورد بررسی قرار داد. گاهی نیاز است تاچ تعویض شود تا عملکرد دوباره خود را بازیابد. چنانچه در صفحه نمایش تبلت خود تغییر رنگی را مشاهده کردید، یا دید که کیفیت نمایش افت کرده است، فوری آن را به تعمیرکاران حرفه ای بسپارید. زیرا احتمال خرابی ال سی دی بسیار خواهد بود.

کند کار کردن تاچ تبلت

یکی دیگر از مباحث مهم در تعمیر ال سی دی تبلت، کند کار کردن یا متوقف شدن تاچ دستگاه است. گاهی اوقات بدون این که صفحه نمایش دچار آسیب و ترک شده باشد، کیفیت تصاویر افت می کند.

این مشکل ممکن است ریشه در اختلالات نرم افزاری داشته یا دستگاه ویروسی شده باشد.  از همین رو، پیشنهاد می شود، دستگاه را به نزدیک ترین و معتبرترین کارشناسان مربوطه ارجاع دهید. تا دستگاه را از نظر نرم افزاری مورد بررسی قرار دهند.

تعمیر ال سی دی تبلت و بررسی مشکلات آن به خرابی سی پی یو نیز ممکن است ختم شود. در چنین شرایطی پر بودن حافظه ممکن است روی عملکرد تاچ تاثیر بگذارد. مشکلات ال سی دی تبلت در هر زمینه ای که باشد قابل رفع و پیگیری هستند اگر به کارشناسان دوره دیده و زبده آنی تعمیر به عنوان نمایندگی تعمیر تبلت، اعتماد کنید.

تعمیر ال سی دی تبلت و مشاهده لکه های تیره

در ادامه بحث تعمیر ال سی دی تبلت ، می توان به لکه های تیره روی دستگاه اشاره کنیم. این لکه ها نیز ممکن است بر اثر بی احتیاطی روی صفحه نمایش ظاهر شده باشند. اگر دستگاه را به مرکز مطمئنی ببرید، امکان عوض شدن ال سی دی در آن بسیار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.