یکی از مشکلات شایع در لپ تاپ ها، خطای سی پی یو CPU است که در موارد مختلفی روی می دهد. برای آموزش رفع خطای سی پی یو در فن لپ تاپ همراه ما باشید. جهت آموزش تعمیر فن لپ تاپ می توانید به لینک آن مراجعه فرمایید.

اهمیت فن و سیستم خنک کننده

فن لپ تاپ اهمیت بسیار بالایی دارد که باید از صحت و سلامت آن اطلاع داشته باشیم. در صورت گرم شدن، پردازنده سیستم شروع به خنک کردن آن می کند. اگر فن سیستم دچار ایراد شود، با مشکل خطای سی پی یو روبرو می شویم که ممکن است آسیب های مختلفی به سیستم وارد شود.

همچنین شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیر لپ تاپ لنوو با ما همراه باشید .

اهمیت فن و سیستم خنک کننده

علل خطای سی پی یو در فن لپ تاپ

ایراد روشن نشدن فن پردازنده دلایل مختلفی دارد. یکی از اصلی ترین دلایل آن، عدم اتصال سوکت هنگام باز کردن آن است. ممکن است لپ تاپ شما دچار ضربه شده و سوکت فن آن جدا شود که در این مواقع باعث آسیب دیدن پردازنده می شود. همچنین در برخی مواقع گرد و غبار به حدی زیاد بوده که از سرعت و قدرت پردازنده کاسته می شود. فن لپ تاپ شما نمی تواند به صورت استاندارد پردازنده شما را خنک نماید.

برای رفع خطای سی پی یو در فن لپ تاپ، فن را بررسی کرده و اگر صدای ناهنجاری از لپتاپ شنیده می شود، حتماً با مراکز تعمیر لپ تاپ و سیستم های کامپیوتری در ارتباط باشید.در صورت عدم رسیدگی سریع ممکن است ایرادات بیشتری به وجود آید.

اقدامات لازم جهت رفع خطای سی پی یو در فن لپ تاپ

از جمله اقدامات مهمی که می شود انجام داد عبارتند از:

  • بررسی دقیق بایوس برای تشخیص و رفع خطای سی پی یو در فن لپ تاپ

اگر فن لپ تاپ شما دچار ایراد شود، در هنگام بالا آمدن ویندوز و راه انداز سیستم متوقف می شود. می ‌توانید برای گزارش عملکرد فن به تنظیمات بایوس مراجعه نمایید و از سیستم خنک کننده سی پی یو مطمئن شوید. اگر در زمینه تعمیرات لپ تاپ متخصص هستید، می توانید ایرادات سیستم را در زمان خطای نادیده بگیریم و تنظیمات دیگری را اعمال نمایید که این ارور به شما نمایش داده نشود. در نتیجه باعث رفع خطای سی پی یو در فن لپ تاپ خواهد شد.

برای تعمیر انواع سیستم لپ تاپ، گوشی، موبایل، تبلت و سایر تجهیزات الکترونیکی می توانید به سایت آنی تعمیر مراجعه کرده و با کارشناسان ماهر و با تجربه این سایت در ارتباط باشید.

پیشنهاد مطالعه : تعمیر هارد لپ تاپ

  • تمیز کردن فن و سرویس سیستم

اگر تجربه باز کردن لپ تاپ را دارید، می توانیم در ابتدا دریچه ‌های لپ تاپ سپس فن لپ تاپ را تمیز نمایید. گرد و غبار عملکرد لپ تاپ را کاهش می‌دهد و سیستم خنک کننده با در بهترین حالت ممکن کار نمی کند. با تمیز کاری و غبارروبی لپتاپ می توانید این عملکرد را افزایش دهید.

تمیز کردن فن و سرویس سیستم

  • استفاده از خمیر حرارتی مناسب

در صورت سرویس سیستم حتما خمیر حرارتی یا به عبارت دیگر خمیر سیلیکونی لپ تاپ را بررسی کرده و سپس پیکربندی نمایید. خمیر حرارتی در گذشت زمان خشک شده و ترک می خورد که آن را در ابتدا با الکل تمیز کرده سپس از خمیر حرارتی جدیدی استفاده نمایید. در این صورت عملکرد لپ تاپ و سیستم خنک کننده به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

  • بررسی ایرادات مادربرد لپ تاپ

اقدامات اولیه برای رفع خطای سی پی یو در فن لپ تاپ را انجام دهید، اگر با پاسخ منفی روبرو شدید، حتما خازن های مادربرد را بررسی نمایید. در بسیاری از موارد خرابی بخشی از مادربرد باعث از کار افتادن فن سی پی یو می شود. سعی کنید قسمت های مختلف مادربرد را بررسی کرده و در صورت عدم حل مشکل به کارشناسان شرکت معتبر آنی تعمیر در سراسر ایران مراجعه نمایید که مشکل و ایرادات سیستم شما را در کمترین زمان ممکن حل و فصل نمایند.

  • بررسی میزان شارژر لپ تاپ در هنگام روشن بودن فن

اگر شارژ لپ تاپ شما کمتر از میزان استاندارد باشد، با کاهش عملکرد صحیح لپ تاپ روبرو می شوید. به طور مثال اگر شارژ لپ تاپ شما کمتر از ۲۰ درصد است، سیستم به طور خودکار انرژی خود را ذخیره کرده تا بتوانید به مدت زیادی از لپتاپ استفاده نمایید. برای اطلاعات بیشتر در مورد رفع خطای سی پی یو در فن لپ تاپ و تعمیرات سیستم های دیجیتالی، با کارشناسان سایت آنی تعمیر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.