گوشی های آیفون امروزه به حالت ضد آب ساخته می شوند که از گوشی در مقابل نفوض آب به قسمت های داخلی و سوختن قطعات داخلی جلوگیری می کند. اگر اسپیکر گوشی شما دچار ایراد شده، برای رفع مشکل اسپیکر گوشی آیفون همراه ما باشید یا اینکه برای انجام فوری تعمیر موبایل آیفون می توانید با متخصصین سایت آنی تعمیر در ارتباط باشید.

ایرادات رایج اسپیکر گوشی آیفون

پس از چندین سال استفاده از گوشی موبایل، قسمت های مختلف آن دچار ایراد یا اشکال می شود. اگر گوشی در صدد گرد و خاک و موارد دیگر باشد، زود تر از موعد مقرر دچار ایرادات اساسی می شود. اسپیکر گوشی نیز از قسمت های بادوام دستگاه بوده اما ممکن است با کم شدن صدا، عدم روشن شدن اسپیکر و افزایش صدای خش خش و نویز همراه باشد. آگاهی از ایرادات و رفع مشکل اسپیکر آیفون IPhone speaker باعث می شود از آسیب های دیگر جلوگیری شده و سریعتر تعمیر نمایید.

ایرادات رایج اسپیکر گوشی آیفون

بررسی نرم افزاری اسپیکر

در ابتدا می توانید با حل روش های نرم افزاری مشکل قطعی صدای گوشی آیفون را برطرف نمایید که دیگر نیاز به تعمیر سخت افزاری نباشد. در ابتدا از قطع بودن صدای اسپیکر در گوشی اطمینان حاصل نمایید. ممکن است گوشی شما در حالت بیصدا قرار گرفته و آیکون آن بر روی گوشی مشخص نباشد. با لمس کلید های افزایش ولوم می توانید این بخش را تست و بررسی نمایید.

می توانید از طریق پنل لمسی گوشی نیز صدای اسپیکر را بلند تر نمایید. همچنین سعی کنید سیستم عامل را در زمان مورد نیاز آپدیت کرده و از عدم اتصال تجهیزات جانبی به بلوتوث گوشی اطمینان حاصل نمایید.

تست و بررسی مجدد اسپیکر گوشی

برای این کار می‌توانید گوشی را فورس استاپ نمایید و با این کار تمام ایرادات گوشی نمایان می ‌شود. اگر ایرادات سخت افزاری نداشته باشید، ممکن است ایرادات مربوط به اسپیکر شما حل شود. برای این کار دکمه پاور و ولوم را با هم فشار دهیم که مراحل و فرآیند ریستارت گوشی انجام شود.

در صورت عدم موفقیت ریست فکتوری یا برگرداندن به حالت کارخانه نیز یکی دیگر از گزینه های انتخابی برای شما قبل از مراجعه به مراکز تعمیر موبایل خواهد بود. برای راحتی کار پیشنهاد می کنیم رفع مشکل اسپیکر گوشی آیفون توسط افراد خبره و باتجربه گوشی انجام شود. یکی از مراکز معتبر برای تعمیرات گوشی موبایل، تبلت و سایر تجهیزات الکترونیکی مجموعه آنی تعمیر است.

تمیز کردن اسپیکر گوشی

در بسیاری از مواقع صدای اسپیکر دچار ایراد شده و صدای با نویز شنیده می شود. در این حالت ممکن است اسپیکر شما دچار گرد و غبار شده باشد که به کیفیت صدای اسپیکر گوشی شما آسیب وارد کند. بلندگو را به آرامی تمیز کرده و می توانید از قلم مو و یا مکنده ها استفاده نمایید.

مراجعه به مراکز تخصصی تعمیرات

اگر با مواردی که در قبل اشاره کردیم به موفقیت نرسیدید، ممکن است اسپیکر گوشی شما از نظر سخت افزاری دچار ایراد یا اشکال شده باشد. برای تعویض اسپیکر یا رفع مشکل اسپیکر گوشی آیفون، به مراکز معتبری مراجعه نمایید تا بتوانند مشکل گوشی شما را رفع نمایند.

گوشی موبایل بسیار حساس بوده و اگر ایراد یا اشکال به گوشی وارد شود، با صدمات جبران ناپذیری همراه خواهد شد. از باز کردن گوشی بدون تجربه و تخصص جداً خودداری نمایید تا آسیب های بیشتری وارد گوشی نشود. همچنین برای تعمیر موبایل سامسونگ، تعمیر موبایل شیائومی و نیز تعمیر موبایل هواوی نیاز دارید که به مراکز معتبر تعمیرات موبایل مراجعه فرمایید.

جمع بندی درباره مشکل اسپیکر گوشی آیفون

ایرادات نرم افزاری مهم ترین و متداول ترین ایرادات اسپیکر گوشی بوده که باعث قطع صدای آن می شود. در صورت نصب نرم افزار های جدید امنیتی و غیر امنیتی سعی کنید آن ها را پاک کرده و گوشی را ریستارت نمایید. قبل از ارائه گوشی برای تعمیر از تخصص تعمیرکاران مجموعه کسب اطلاع نمایید تا خرابی گوشی شما با کمترین هزینه رفع شود.

آپدیت گوشی های آیفون از اهمیت بالایی در رفع مشکل اسپیکر گوشی آیفون برخوردار است. در صورت عدم آپدیت به موقع ممکن است قسمتهای مختلف گوشی از جمله اسپیکر آن دچار ایراد یا اشکال شود. این ایراد از طریق کارخانه سازنده گوشی موبایل خواهد بود و صورت عدم نتیجه لازم در سریعترین زمان به مراکز معتبر مراجعه کرده و نسبت به تعمیر آن اقدام نمایید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد هزینه ‌های تعمیر و رفع مشکل اسپیکر گوشی آیفون با مجموعه تخصصی آنی تعمیر در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.