اسپیکر گوشی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و می توان در زمان آسیب یا خرابی تعمیر نمایید. برای اطلاع از روش های رفع مشکل اسپیکر گوشی سامسونگ همراه ما باشید.

دلایل خرابی اسپیکر گوشی

ممکن است در زمان استفاده از اسپیکر گوشی های هوشمند اندرویدی و انواع تبلت دچار ایراد یا اشکال شده و عملکرد صحیح آن با مشکل مواجه شود. با نصب بد افزار های امنیتی یا انواع ویروس های اندرویدی باعث پخش ویروس در گوشی و از کار افتادن بخشی از تجهیزات سخت افزاری یا نرم افزاری شود.

اگر در زمان صحبت کردن با گوشی، گوش دادن به آهنگ و موسیقی اسپیکر گوشی شما دچار ایراد یا اشکال شده، می توانید با انجام روش های مختلفی از بروز مشکلات بزرگتری جلوگیری نمایید. در ادامه به آموزش رفع مشکل اسپیکر گوشی سامسونگ می پردازیم.

همچنین شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیر موبایل سامسونگ با ما همراه باشید .

دلایل خرابی اسپیکر گوشی

آموزش رفع مشکل اسپیکر

  • قدم اول بررسی تجهیزات متصل به گوشی

در قدم اول برای رفع مشکل اسپیکر گوشی سامسونگ، تمام اتصالات گوشی خود را بررسی نمایید. اگر گوشه شما متصل به بلوتوث و انواع تجهیزات الکترونیکی مانند هندزفری باشد، صدای اسپیکر گوشی شما قطع می شود. همچنین با اتصال به تلویزیون های هوشمند، بلوتوث خودرو و سایر تجهیزات مرتبط نیز از طریق اسپیکر های تجهیزات جانبی شنیده می‌ شود. برای حل مشکل در وهله اول تجهیزات اتصال بلوتوث و گوشی هوشمند خود را بررسی نمایید. ممکن است با خاموش و روشن کردن بلوتوث ایرادات اسپیکر گوشی شما رفع شود.

  • قدم دوم فورس ریستارت گوشی

اگر گوشی هوشمند شما به هیچ یک از تجهیزات جانبی متصل نبوده، شما می توانید با یک ریستارت ساده گوشی اندرویدی خود را دوباره راه اندازی نمایید. پیشنهاد می کنیم گوشی را فورس ریستارت نمایید که دوباره راه اندازی می شود. با این کار تمام باگ ها و مشکلات نرم افزاری حل شده و گوشی دوباره راه اندازی می شود.

برای رفع مشکل اسپیکر گوشی سامسونگ، دکمه ولوم و پاور را ۵ ثانیه به صورت همزمان نگهداری نمایید و پس از راه اندازی دوباره گوشی قابل استفاده خواهد بود. در صورت تمایل می توانید گوشی را به تنظیمات کارخانه نیز بازگردانید. اگر همزمان گوشی شما کند شده، می توانید با یک تیر دو نشان زده و گوشی را به تنظیمات کارخانه برگردانید.

  • تمیز کردن گرد و غبار اسپیکر و بلندگو های گوشی

محل خروجی صدا دارای سوراخ بوده و ممکن است پس از استفاده طولانی مدت، گرد و غبار باعث مسدود شدن راه ارتباطی خروجی صدا شود. در نتیجه خروجی صدا با کیفیت کمتری شنیده شود. در برخی مواقع با پر شدن کامل راه خروجی، شنیده شدن صدا به سخت ترین حالت ممکن خواهد بود.

برای حل این مشکل می توانید از انواع مکنده یا جاروبرقی نیز برای تمیز کردن گوشی استفاده نمایید. پیشنهاد ما مراجعه به یکی از مراکز معتبر تعمیرات گوشی سامسونگ بوده که زیر نظر افراد متخصص و تمهیدات لازم انجام شود. در ادامه به سایر روش های رفع مشکل اسپیکر گوشی سامسونگ می پردازیم.

تمیز کردن گرد و غبار اسپیکر و بلندگو های گوشی

ورود رطوبت یا آب به گوشی

یکی از موارد قطعی در خرابی اسپیکر گوشی، افتادن در آب یا ورود رطوبت به گوشی است. آب به سرعت وارد قسمت های داخلی و سخت افزاری اسپیکر شده و مشکلاتی برای گوشی شما به وجود می ‌آورد. برای این کار گوشی را به خوبی خشک کنید و تا زمان خشک شدن از اسپیکر استفاده نکنید. برای خشک شدن بهتر گوشی می توانید از سشوار نیز استفاده نمایید.

بهترین روش رفع مشکل اسپیکر گوشی سامسونگ در زمان آب خوردگی، مراجعه به مجموعه های معتبر تعمیر گوشی موبایل است. برای این کار می توانید به صورت آنلاین یا حضوری از خدمات مجموعه آنی تعمیر استفاده نمایید که در کمترین زمان گوشی موبایل شما تعمیر و ارسال می شود.

نوسان برق

گوشی موبایل در هنگام کار یا شارژ گوشی ممکن است دچار نوسانات برقی شود که به سخت افزار و اسپیکر آسیب وارد می شود. شما می توانید به آسانی با مراجعه به مراکز خدماتی و تعمیر اسپیکر های موجود در گوش خود را تعمیر یا تعویض نمایید. برای اطلاع هزینه های تعمیر و زمان مورد نیاز برای تعمیرات گوشی با کارشناسان مجموعه آنی تعمیر در ارتباط باشید.

بحث امروز ما در مورد آموزش رفع مشکل اسپیکر گوشی سامسونگ بود. برای اطلاعات بیشتر مقالات سایت آنی تعمیر را مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.