آیا تا به حال با کم یا قطع شدن صدای اسپیکر گوشی موبایل رو به رو شده اید؟ یکی از مشکلات بزرگ گوشی، خرابی اسپیکر های آن بوده که برای تعویض یا تعمیر باید گوشی باز شده و توسط افراد خبره عیب یابی صورت بگیرد. همراه ما باشید تا توضیحات مفیدی در مورد رفع مشکل اسپیکر گوشی هواوی ارائه کنیم.

دلایل کاهش محسوس صدا در اسپیکر گوشی هواوی

اگر در هنگام گوش دادن به آهنگ یا صحبت با مخاطبان خود به صورت ناگهانی با افت یا کاهش صدا مواجه می شوید یا صدا به صورت کامل قطع می شود، احتمالاً اسپیکر گوشی شما دچار ایراد شده است. در وهله اول برای تعمیر می توان اقداماتی برای تشخیص ایراد اسپیکر گوشی انجام دهید. در صورت عدم موفقیت جهت تعویض قطعات داخلی اسپیکر اقدام نمایید.

مواردی مانند کم بودن صدای گوشی، ورود گرد و غبار و غیره جز عوامل کاهش صدا بوده که در ادامه به روش های تمیز کردن قسمت خروجی صدا در گوشی های هواوی می پردازیم. برای توضیحات بیشتر در مورد رفع مشکل اسپیکر گوشی هواوی همراه ما باشید.

همچنین شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیر موبایل هواوی با ما همراه باشید .

دلایل کاهش محسوس صدا در اسپیکر گوشی هواوی

بررسی قسمت تنظیمات اندروید گوشی

برای افزایش یا کاهش صدا می توانید از دکمه های ولوم استفاده کرده یا به قسمت تنظیمات اسپیکر در سیستم عامل اندروید خود مراجعه نمایید. اگر گوشی در حالت ویبره یا سایلنت باشد، صدای دستگاه را افزایش دهید. در برخی مواقع آیکون سایلنت بودن صدای گوشی یا به‌ عبارت ‌دیگر بی صدا بودن آن در گوشی نمایان نمی شود. در این صورت برای رفع مشکل اسپیکر گوشی هواوی باید به صورت دستی به تنظیمات مراجعه نمایید.

تمیز کردن گرد و غبار گوشی

گرد و غبار هوا بر اساس نوع فعالیت و منطقه سکونت خود متفاوت است. در بسیاری از مناطقی که با انواع گرد و غبار در هوا و آلودگی های شهری مواجه هستید بر عملکرد اسپیکر گوشی تاثیر گذاشته و ممکن است باعث افزایش نویز صدا در اسپیکر یا قطع کامل صدای اسپیکر شود. برای تمیز کردن اسپیکر نیازی به باز کردن آن ندارید. می توانید با استفاده از مکنده یا جاروبرقی تمیز نمایید.

اگر با موفقیت نتوانستید گرد و غبار گوشی را تمیز کنید، به یکی از تعمیرکاران ماهر برای رفع مشکل اسپیکر گوشی هواوی مراجعه نمایید تا ضمن تشخیص و عیب یابی گوشی تمام اجزای داخلی آن را تمیز نمایند. یکی از از معتبر ترین مراکز تعمیرات گوشی موبایل، تبلت، لپ تاپ مجموعه آنی تعمیر بوده و می توانید به صورت آنلاین با کارشناسان و تعمیرکاران مجموعه در ارتباط باشید.

تمیز کردن گرد و غبار گوشی

خرابی قسمت اسپیکر گوشی هواوی

اگر گوشی شما دچار ایراد شده باشد، با کاهش محسوس صدای اسپیکر مواجه می شوید. اما اگر به یکباره صدای اسپیکر قطع شود و با روش های بررسی شده نتوانید صدای اسپیکر گوشی را بشنوید، چاره کار تعویض قطعه اسپیکر است. برای رفع مشکل اسپیکر گوشی هواوی باید از اسپیکر های اورجینال استفاده نمایید که توسط تعمیرکار ماهر تعویض می شود. زمان تعویض اسپیکر گوشی کمتر از یک روز زمان می برد.

ورود ضربه به گوشی و اسپیکر دستگاه

برای اینکه اسپیکر گوشی دچار خرابی یا ضربه نشود، از گارد و یا محافظ توری در زمان ساخت دستگاه استفاده می ‌شود تا از نفوذ گرد و غبار و آلودگی های مختلف جلوگیری شود. ورود یک جسم تیز به داخل اسپیکر گوشی باعث پاره شدن تور محافظ و آسیب رسیدن به قطعات داخلی اسپیکر می شود. سعی کنید از ورود ضربه و اجسام نوک تیز به داخل اسپیکر جلوگیری نمایید.

ورود آب یا مایعات به گوشی

اسپیکر گوشی یکی از موارد غیر مقاوم در مقابل آب بوده که در صورت نفوذ آن به داخل دردسر ساز می شود. تنها آب باعث خرابی گوشی نمی شود همچنین ورود رطوبت یا سایر مایعات نیز باعث کاهش عملکرد استاندارد اسپیکر می شود. پس از برخورد آب با اسپیکر گوشی در وهله اول صبر کنید تا کاملا گوشی خشک شود.

برای خشک شدن و رفع مشکل اسپیکر گوشی هواوی می توانید در مسیر هوای گرم مانند سشوار قرار دهید یا حد امکان در داخل ظرف برنج خشک کنید. در این زمان پس از خشک کردن می توانید اسپیکر گوشی را تست نمایید. در صورت عدم ورود آسیب به قسمت های سخت افزاری اسپیکر می تواند به حالت عادی کار کند.

شما می توانید برای رفع مشکل اسپیکر گوشی هواوی و دیگر تعمیرات مربوط به هواوی از ما مشاوره بگیرید تا ما شما را در این امر راهنمایی کنیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تماس ما 09125234997 در ارتباط باشید.

اگر در زمان رفع مشکل اسپیکر گوشی هواوی دچار ایراد یا قطعی شدید، باید توسط کارشناسان و تکنسین‌ های ماهر تعویض شود. برای تعمیرات گوشی موبایل با تخفیفات ویژه و در سریع ترین زمان به سایت آنی تعمیر مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.