داغ شدن باتری لپ تاپ ها، یکی از شایع ترین مشکلات بوده که ممکن است حتی پس از خرید لپ تاپ نو نیز با آن مواجه شوید. اگر قصد افزایش عمر باتری و شارژر لپ تاپ را دارید. به فکر رفع مشکل داغ شدن باتری لپ تاپ Laptop battery overheating هستید، با ما همراه باشید تا در مورد روش های حل این مشکل صحبت نماییم.

علل گرم شدن باتری لپ تاپ

اگر به مدت طولانی با لپ تاپ فعالیت می کنید یا فعالیت های سنگینی مانند بازی یا تدوین فیلم و ویدیو انجام می دهید، گرم شدن باتری لپ تاپ امری کاملا طبیعی است. گرم شدن فوق العاده زیاد باتری باعث سوختن یا انفجار آن می شود و باعث آسیب های جدی خواهد داشت. می توان با روش هایی باتری لپ تاپ را در حالت نرمال نگه داشته و دمای آن را به حالت تعادل برسانیم. در نتیجه از آسیب‌ های احتمالی جلوگیری نماییم.

همچنین شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تعمیر لپ تاپ لنوو با ما همراه باشید .

علل گرم شدن باتری لپ تاپ

گرمای بیش از حد لپ تاپ از چیست؟

برای رفع مشکل داغ شدن باتری لپ تاپ،بررسی دور فن لپ تاپ نیاز است. در وهله اول اگر فن لپ تاپ شما به صورت مداوم با دور تند در حال فعالیت بوده، ممکن است لپ تاپ شما داغ شده و با لمس آن متوجه این قضیه می شوید. برخی از صدا های غیر عادی از لپتاپ شنیده می شود و یا برنامه ها در صفحه نمایش لپ تاپ شما به صورت چند ثانیه فریز می شود. این دلایل از عمده ترین مشکلاتی است که در زمان داغ شدن بیش از حد لپ تاپ روی می دهد.

اگر لوازم جانبی مانند موس، صفحه کلید از کار افتاده یا لپ تاپ به صورت اتوماتیک ریست می شود، با برخی نرم افزار های مراقبتی می توان دمای لپ تاپ را بررسی کرده و در زمان داغ شدن آلارم احتیاط برای شما ارسال می شود.

رفع مشکل داغ شدن باتری لپ تاپ

با اینکه برخی باتری های لپ تاپ جدا می شوند، اما به صورت کلی باتری، بخشی از لپ تاپ است. در نتیجه در زمان داغ شدن لپ تاپ، دمای باتری نیز افزایش دما پیدا می کند. در اولین قدم می توانید از کول پد مناسب لپ تاپ استفاده نمایید که فن های جانبی باعث خارج شدن هوای گرم لپ تاپ می شود. همچنین به هیچ عنوان لپ‌ تاپ را در در فضای نامناسب از جمله بر روی فرش و موکت و جایی که گرد و غبار زیادی وجود دارد قرار ندهید.

سرویس لپ تاپ

سرویس لپ تاپ یکی از مواردی است که باید به صورت سالانه انجام دهید. اگر به صورت مداوم یا بیش از شش ساعت در روز از  لپ تاپ استفاده می کنید، سرویس سالانه لپ تاپ اجباری است. با سرویس لپ تاپ گرد و غبار از قسمت های داخلی لپ تاپ زدوده می شود. با تعویض ماده خنک کننده سی پی یو، باعث نرمال شدن دمای لپ تاپ و رفع مشکل داغ شدن باتری لپ تاپ می شود. جهت آشنایی با نکات تعویض باتری لپ تاپ می توانید به لینک مقاله آن مراجعه فرمایید.

سرویس لپ تاپ

بروز رسانی لپ تاپ

پس از نصب ویندوز باید فعالیت های مختلفی انجام دهید که یکی از مهم ترین آنها نصب و به روز رسانی انواع نرم افزارها و درایورهای لازم لپ تاپ است. برای نصب درایور ها می توانید از نرم افزارهای اختصاصی استفاده کرده یا به سایت سازنده تجهیزات لپ تاپ مراجعه نمایید. با بروزرسانی درایور های لپ تاپ و نرم افزار های مورد استفاده، می‌ توانید باعث رفع مشکل داغ شدن باتری لپ تاپ شود.

برای سرویس لپ تاپ، انجام تعمیرات کلیه لپ تاپ های موجود در ایران به صورت کاملاً تخصصی می ‌توانید به سایت آنی تعمیر مراجعه کنید. در نتیجه نسبت به تعمیر تجهیزات الکترونیکی خود اقدام نمایید. تجهیزاتی مانند تبلت، لپ تاپ، پی سی خانگی، گوشی موبایل را در کمترین زمان ممکن تعمیر نمایید.

آنتی ویروس را فراموش نکنید

یکی دیگر از روش های رفع مشکل داغ شدن باتری لپ تاپ، استفاده از آنتی ویروس است. آنتی ویروس به صورت محافظ برای لپ تاپ شما عمل کرده و از حمله ویروس ها و موارد دیگر جلوگیری می کند. ویروس ها در لپ تاپ انتشار یافته و تکثیر می‌یابد که رفته رفته سیستم را سنگین تر کرده و باعث فعالیت بیشتر سی پی یو لپ تاپ شما می شود. برای این کار در وهله اول از آنتی ویروس رایگان لپ تاپ خود استفاده نمایید.

اگر فعالیت های حرفه ای تری را انجام می دهید که ممکن است با ویروس های مختلفی از طریق سایت های و موارد دیگر رو به رو شوید. در این صورت از آنتی ویروس های اورجینال برای پاکسازی ویروس های لپ تاپ استفاده نمایید. با پاک شدن ویروس ها، لپ تاپ شما بسیار سبک شده و می توانید استفاده نمایید. برای اطلاعات بیشتر در مورد تعمیرات تخصصی تجهیزات الکترونیکی و رفع مشکل داغ شدن باتری لپ تاپ به سایت آنی تعمیر مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.