تشخیص کابل شارژ اصلی با کابل شارژ تقلبی: با توجه به استفاده روز افزون از موبایل در جهان امروز و شارژر به‌عنوان یکی از ملزومات اصلی موبایل، همواره این دغدغه برای مصرف‌کنندگان وجود دارد که آیا شارژری که اکنون قصد خرید آن را دارد یک شارژر اصلی است یا یک شارژرجعلی، و یک سوال همواره ذهن خریدار را درگیر می کند که آیا فروشنده یا وب‌سایتی که اقدام به خرید شارژر از آن را دارد، به او یک شارژر اصلی ارائه داده و یا این‌ که یک شارژر جعلی و تقلبی به او فروخته شده است‌.

در برخی از موارد دارندگان تلفن‌همراه، نسبت به اهمیت  شارژر اطلاعی ندارند، ممکن است که برای آن‌ها مهم نباشد که این یک کابل جعلی هست یا یک کابل اصلی. به‌هرحال آن‌ها صرفاً می‌خواهند گوشی‌های خود را شارژ کنند، اما باید به این نکته توجه داشت که وجود کابل‌های جعلی و کابل‌هایی غیرهمسان باعث حمله به باتری‌های موبایل خواهد شد تا جایی‌که حتی ممکن است برای یک خانه نیز خطرآفرین باشد و خطر آتش‌سوزی یکی از رخدادهای متداول اخیر جهت استفاده از کابل های جعلی است. در صورتی که برای تعمیرات گوشی نیاز به بهترین متخصص در این زمینه داشتید می توانید به سایت آنی تعمیر مراجعه نمایید.

تشخیص کابل شارژ اصلی با کابل شارژ تقلبی

روش های تشخیص شارژر اصلی با شارژر تقلبی

با گسترش روز افزون اطلاعات و انتشار آن در وب سایت های مختلف خیلی از دغدغه های ناشی از عدم آگاهی از میان رفته است، متخصصان و افراد ماهر با تحقیق و تفحص بر روی شارژرهای اصلی و شارژرهای جعلی، اطلاعات خوبی به دست آورده و به انتقال آن جهت تصمیم گیری بهتر مشتری در زمان خرید کابل شارژ می پردازند.

شرکت های سازنده محصولات کپی لوازم جانبی موبایل همواره سعی می کنند محصولات از جمله کابل های شارژ را طوری بسازند که در نگاه اول نتوان اصل و جعل بودن آن را تشخیص داد. اما باید عنوان کرد که همواره بین محصولی که اصلی است و محصولی که کپی شده است تفاوت هایی وجود خواهد داشت که افراد می توانند به آن پی ببرند.

در مبحث تشخیص کابل شارژ اصلی با کابل شارژ تقلبی،علاوه بر تفاوت‌های آشکار بین کابل اصلی موبایل و برچسب‌های جعلی، ممکن است تغییراتی در مدارهای آن‌ها و نیز توان خروجی و درجه‌بندی فعلی وجود داشته باشد. لازم است این نکته یادآوری شود که مدارهای شارژر موبایل (Mobile charger)با نرخ توان خروجی مختلف به طور دائم به موبایل مصرف کننده صدمه خواهد رساند.

تمایز کابل اصلی با تقلبی در مبحث تشخیص کابل شارژ اصلی با کابل شارژ تقلبی

شرکت‌های سازنده کابل شارژ اصلی با ارائه لیستی از تفاوت ها می‌توانند به افراد در تشخیص شارژر اصلی با شارژر تقلبی کمک شایان می‌کند.

بررسی درجه یک بودن شارژر

درجه یک بودن صرفا نباید به گفته فروشنده باشد بلکه باید در حین شارژ و استفاده، ثابت شود. یک کابل شارژ درجه یک به راحتی نخواهد شکست بلکه در برابر ضربه ها و افتادن های ناگهانی محکم است. یک شرکت سازنده کابل جعلی از مواد اولیه نامرغوب در جریان ساخت استفاده می کند، زیرا می خواهد  تعداد زیادی محصول را تولید و روانه بازار کند و از طریق قیمت گذاری پایین به سود بالایی دست یابد.

بررسی سنگین بودن وزن شارژر

سنگین بودن یک ملاک تشخیص راحت و مهم در تشخیص شارژر اصلی با شارژر تقلبی است. شارژر اصلی با توجه به مواد اولیه عالی دارای سنگینی خاصی نسبت به نوع جعلی آن است.

بررسی اطراف شارژر

اطراف یک شارژر که شامل لبه ها و گوشه ها می شود، عامل دیگر در تمیز دادن یک کابل شارژ اصلی با نوع جعلی  آن است،. یک شارژ اصلی دارای لبه های صاف و بدون خمیدگی است در حالی که شارژر جعلی  گوشه های ناهموار دارد.

بررسی میزان سرعت شارژر

زمانی که از یک کابل شارژ جعلی برای شارژ کردن گوشی استفاده می شود در برخی از موارد موبایل خود خطا میزند و هشدار می دهد که از کابل اصلی استفاده شود زیرا ساعت ها و بلکه یک روز ممکن است شارژ شدن کامل یک گوشی زمان ببرد، ولی در صورت استفاده از یک کابل اصلی مدت شارژ گوشی یک  زمان منطقی است و در طول دو ساعت یا دو ساعت و نیم موبایل به صد درصد خواهد رسید.

سخن پایانی درباره تشخیص کابل شارژ اصلی با کابل شارژ تقلبی

افرادی که برای خرید یک شارژر اصلی موبایل از فروشگاه اینترنتی آنلاین برنامه ریزی می کنند، به آن ها وب سایت آنی تعمیر پیشنهاد می شود در این شرایط می توان با اطمینان محصول مورد نظر خود را خریداری کرد زیرا تامین‌کننده یک سفارش را می‌دهد و یک سیاست استرداد ارائه می‌کند. به این ترتیب، می توان بعدا ً در صورتی که متوجه شد شارژر یا کابل تقلبی است، محصول را مسترد کرد.

پیشنهاد مطالعه : حل مشکل شارژ نشدن گوشی آیفون

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.