روش جلوگیری از داغ شدن گوشی سامسونگ : گوشی های سامسونگ در هر شرایطی با داغ شدن روبرو می شوند حتی اگر کمتر از یک سال کار کرده باشند. ولی تا آن‌جا می توان داغی را طبیعی و معمولی دانست که با لمس گوشی متوجه گرمای غیرطبیعی نشد، به‌طور مثال درگوشی‌های سامسونگ وقتی یک تماس  به مدت یک ساعت برقرار می شود می توان متوجه شد که گوشی داغ کرده‌است یا زمانی که یک برنامه به کار برده می شود، به‌طور مثال یکی از شبکه‌های مجازی مانند اینستاگرام و واتساپ، وقتی به مدت دو ساعت از این اپلیکیشن‌ها استفاده می گردد می توان متوجه گرمای بیش‌ازحد گوشی‌های سامسونگ شد. داغی گوشی به مرور می تواند نرم افزار و حتی سخت افزارها را مورد آسیب قرار دهد.

در صورتی که نیازمند تعمیر موبایل سامسونگ می باشید می توانید به فنی ترین متخصصان آنی تعمیر مراجعه نموده و از این مشکل رهایی یابید.

دلائل داغ شدن گوشی سامسونگ

می‌توان گفت هر فرد دارنده گوشی سامسونگ داغی آن را تجربه کرده‌است در برخی موارد داغی ممکن است به دلیل استفاده زیاد از گوشی  در ساعات مختلف شبانه روز باشد و یا این‌که داغی ممکن است به دلیل به وجود آمدن یک نقص درون نرم‌افزار گوشی بوده، همچنین می‌تواند در اثر باتری ضعیف‌شده، گوشی سامسونگ درگیر گرما و داغی بیش از حد شود.

در برخی از موارد ممکن است کارهای زیادی با گوشی انجام گیرد، در این مواقع موبایل مدت‌زمان زیادی روشن است و یا این‌که در برخی شرایط از برنامه‌های دوربینی خاصی استفاده گردد که اگر چند دقیقه  این برنامه درون صفحه باز باشد شارژ زیادی از گوشی خالی خواهد شد و موبایل نیز با یک گرمای غیرطبیعی مواجه می‌گردد. وجود برنامه‌های باز در پس‌زمینه گوشی نیز یکی از عوامل مهم در گرم شدن گوشی موبایل است.

اینترنت و استفاده از داده های گوشی اختصاصا در زمانی که سرعت آن کم و زیاد می شود باعث کم شدن سریع باتری و داغ کردن گوشی موبایل خواهد شد، به همین دلیل باید توجه داشت در شرایطی که اینترنت با قطع و وصل شدن روبرو است، از این عامل پرکاربرد گوشی، برای یک مدت محدود استفاده نشود تا موبایل عمر بیشتری داشته و کمتر دچار آسیب و خرابی گردد. زیرا خرابی گوشی نیاز به تعمیر داشته و تعمیر گوشی جز هزینه های هنگفت است.

راه های جلوگیری از داغ شدن گوشی

از جمله عواملی که می توان برای جلوگیری از داغ شدن گوشی سامسونگ در نظر گرفت عبارتند از :

۱-عدم قرار دادن گوشی در معرض نورخورشید

خورشید گرمای زیادی را تولید می‌کند حتی گرمای آن به‌صورت غیرمستقیم به درون خانه‌ها نیز راه پیدا خواهد کرد. بنابراین برای این‌که بتوان از برخوردگرمای خورشید به گوشی جلوگیری نمود باید گوشی‌های خود را دور از نور مستقیم خورشید قرار داد گوشی سامسونگ باعث می‌شود که گرما به درون آن جذب‌شده و این گرمای جذب‌شده به بیرون راه پیدا نمی‌کند، بلکه درون گوشی نگهداری شده و هر چه بیشتر گوشی در معرض گرمای خورشید قرار گیرد بیشترین حجم از گرما درون گوشی باقی خواهد ماند و گوشی داغ و داغ‌تر می‌شود.

۲-جلوگیری از زیاد کردن نور صفحه موبایل

می‌توان به مقایسه زمانی پرداخت که نور صفحه موبایل در بالاترین حالت ممکن قرار داشته و زمانی‌که نور صفحه موبایل در یک حالت استاندارد است. هنگامی که نور صفحه موبایل در بالاترین میزان قرار بگیرد گوشی در یک مدت‌زمان بسیار کم داغ‌شده که با گذاشتن دست پشت گوشی حتی زمانی‌که کاور هم‌روی گوشی باشد گرما و داغی آن حس خواهد شد، ولی در زمانی‌که گوشی با یک نور استاندارد فعالیت می‌کند می‌توان مدت‌زمان زیادی از آن استفاده کرد، بدون این‌که گوشی درگیر داغی و یا گرمای شدید شود.

۳- بستن برنامه های باز موجود در پس زمینه

وجود برنامه های باز سبب افزایش فعالیت گوشی به صورت غیر مستقیم خواهد شد وهمین مورد باعث گرم شدن موبایل می شود، بهترین راه در این شرایط بستن برنامه های باز در پس زمینه است.

۴-شارژ کردن باتری با شارژر اصلی

مورد تاثیرگذار دیگر در جلوگیری از داغی گوشی، شارژ کردن گوشی با شارژر فابریک و اصلی موبایل است. زمانی که از یک شارژر جعلی و یا یک شارژر ناکارآمد برای شارژ استفاده می‌شود به‌مرور باتری دچار آسیب شده و زمانی‌که باتری صدمه ببیند، کل سیستم عامل گوشی با نقص روبرو شده که یکی از آن گرم شدن گوشی است حتی موقعی که زیاد از گوشی استفاده نشود و یا برنامه های در پس زمینه فعال نباشد.

سخن پایانی

با مراجعه به وبسایت آنی تعمیر میتوان به اطلاعات جامع و کاملی درباره انواع مختلف گوشی های موبایل دست یافت.

پیشنهاد مطالعه : معرفی بهترین گوشی سری جی سامسونگ

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.