گاهی اوقات با سیاه شدن موبایل Black mobile phone رو به رو می شویم که دلایل مختلفی دارد. اگر قصد اطلاع از علت سیاه شدن موبایل ایسوس و تعمیر گوشی را دارید، تا آخر همراه ما باشید. سیاه شدن صفحه گوشی های هوشمند یکی از بزرگ ترین ایرادات سیستم های دیجیتالی بوده که در آن به هیچ عنوان گوشی روشن نشده و برای روشن کردن یا حتی شارژ باتری آن هیچ گونه فعالیتی نمی توانید انجام دهید. با خاموش و روشن کردن ال سی دی گوشی اتفاقی نمی افتد و عملاً نمی توانید به قسمت های دیگر گوشی دسترسی داشته باشید. با بررسی راهکار های تعمیر گوشی و بررسی سیاه شدن موبایل ایسوس همراه ما باشید.

جهت تعمیر موبایل ایسوس در تخصصی ترین مرکز تعمیرات موبایل می توانید به شرکت آنی تعمیر مراجعه فرمایید.

علائم و علت سیاه شدن موبایل ایسوس

علائم سیاه شدن گوشی های هوشمند یکسان بوده و علاوه بر گوشی های ایسوس، در سایر گوشی ها نیز به همین منوال خواهد بود. اگر پس از روشن کردن گوشی با صفحه سیاهی مواجه شده اید، ممکن است گوشی شما سوخته باشد. ترک خوردن صفحه گوشی هنگام ورود ضربه، عمل نکردن تاچ یا صفحه لمسی گوشی، سیاه و سفید شدن و به هم ریختگی رنگ ها از جمله موارد مهم در سوختن ال سی دی گوشی است.

اگر بلافاصله پس از این کار به تعمیرکار ماهر مراجعه نمایید، ممکن است با هزینه کمتری مشکل شما برطرف شود. در غیر این صورت هزینه های بیشتری را متحمل خواهید شد.

علائم و علت سیاه شدن موبایل ایسوس

در قدم اول باید به اختلالات نرم افزاری گوشی توجه نمایید. در بسیاری از گوشی ها وجود ویروس و برخی بد افزار ها باعث سیاه شدن صفحه گوشی می شود. همچنین اگر گوشی به مدت زیادی در شارژ بماند، ممکن است این اتفاق روی دهد. ضربه گوشی، ورود آب، الکل و رطوبت از دلایل سیاه شدن صفحه گوشی است. در ادامه به روش های تعمیر و تشخیص علت سیاه شدن صفحه گوشی می پردازیم. در ادامه به سایر موارد در سیاه شدن موبایل ایسوس می پردازیم.

ضربه گوشی

افتادن گوشی بر روی زمین یا ضربه مستقیم به صفحه تاچ و ال سی دی گوشی می تواند با سیاه شدن نمایشگر گوشی همراه باشد. با شکستن صفحه ال سی دی آسیب های بسیاری به قسمت های داخلی و سخت افزار گوشی وارد می شود. در این زمان باید بلافاصله به تعمیرکار مجاز و مطمئن مراجعه کرده و در زمان نیاز تاچ ال سی دی و سایر قسمت های گوشی را تعویض نمایید. برای خرید و تعویض تجهیزات گوشی می توانید به صورت اورجینال به سایت آنی تعمیر مراجعه کرده و نسبت به تعمیر آن اقدام نمایید.

ضربه گوشی

شارژ گوشی با شارژر دیگر از دلایل سیاه شدن موبایل ایسوس

گاهی ممکن است شارژر شما دچار ایراد شود. در این زمان حتماً با شارژرهای دیگری گوشی خود را تست و بررسی نمایید. همچنین برای بررسی دقیق تر حتما به قسمت بوت گوشی مراجعه کرده و در حالت سیف مود گوشی خود را روشن نمایید. اگر گوشی شما دارای بد افزار باشد، گوشی روشن می شود. با اجرای این روش موقتا بد افزار و حالت امنیتی غیر فعال می شود.

برای این کار گوشی را خاموش کرده و دگمه پاور را چندین ثانیه نگه دارید. ولوم را گرفته تا گوشی ریستارت شود. اگر بد افزار امنیتی دچار این مشکل شود، حتماً می توانید از این روش مشکل گوشی را حل نمایید.

رطوبت الکل یا آب روی گوشی

به دلیل اینکه گوشی موبایل در دسترس همه قرار دارد، ممکن است در مناطق مختلفی با ریزش آب بر روی گوشی همراه شده باشید. در زمان پاندمی کرونا که استفاده از الکل بیش از زمان های دیگر بود، ممکن است الکل به قسمت های داخلی گوشی نفوذ کرده و باعث سوختن قطعات آن شود. با رعایت موارد اصولی می توان از خرابی گوشی جلوگیری نمایید. با ورود آب به ال سی دی گوشی باعث سیاه شدن موبایل ایسوس شود.

در این زمان چاره‌ای جز مراجعه به یک تعمیرکار ماهر ندارید. می‌ توانید قبل از مراجعه با مشاوران سایت آنی تعمیر در ارتباط باشید. برای محافظت از گوشی خود سعی کنید از باتری های اورجینال استفاده نمایید. از برند های معتبر شارژ گوشی استفاده کرده و از نصب برنامه هایی که مطمئن نیستید خودداری نمایید.

بحث امروز ما در مورد سیاه شدن موبایل ایسوس بود. بهترین گزینه برای نصب برنامه ها، مراجعه به اپ استور یا گوگل پلی است. در آخر نیز حتماً نسخه های به روز شده سیستم عامل خود را در اختیار داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر به سایت آنی تعمیر مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.