این روزها گوشی هوشمند طوری در زندگی ما رخنه کرده است که حتی نمیتوان یک روز نبودشان را تصور کرد.  در این مقاله از آنی تعمیر درباره مشکلات سخت افزاری موبایل کمی بیشتر می گوییم. با زانستن نکات این مطلب کمی از هزینه های تعمیر موبایل شیائومی شما کاسته می شود زیرا می توانید مشکلات را خودتان هم شناسایی کنید.

هر کدام از مشکلات سخت افزار موبایل نشانه ای دارد که در این مطلب به بررسی این نشانه ها پ نحوه رفع بعضی از آنها پرداخته ایم. آشنایی با تعمیر موبایل بلک بری.

مشکلات سخت افزاری موبایل

اصلا می دانید سخت افزار موبایل چیست؟

قبل از اینکه این مشکلات را بررسی کنیم باید بدانید اصلا سخت افزار گوشی چیست؟ به تمامی قسمت های قابل مشاهده و قابل لمس رایانه و تلفن همراه سخت افزار می گویند. قسمت های فیزیکی موبایل مثل بدنه، باتری، صفحه تاچ، صفحه ال سی دی، برد گوشب ، سوکت شارژ، شارژر، سوکت هندزفری و … بخشی از سخت افزار گوشی هوشمند هستند.

همچنین شما عزیزان می توانید جهت مشاوره مشکلات موبایل با آنی تعمیر در ارتباط باشید.

تفاوت سخت افزار و نرم افزار

قبل تعمیر موبایل شیائومی یا هربرند دیگری ابتدا باید تشخیص داد که مشکل پیش آمده سخت افزاری است یا نرم افزاری! اما برای این تشخیص باید تفاوت بین نرم افزار و سخت افزار را بدانیم. نرم افزار همان برنامه هایی است که روی تلفن همراه نصب می شود و کاربر با آن ها کار می کند. در حقیقت، نرم افزار سخت افزار را کنترل می کند و به او وظایفی در جهت خاص می دهد. نرم افزار مثل فکر است.همانطور که فکر به انسان جهت می دهد، نرم افزار موبایل هم به سخت افزار جان می دهد. با نصب نرم افزار روی موبایل سخت افزار موبایل روشن می شود.

بازکردن گوشی برای تعمیر سخت افزار موبایل شیائومی

برای تعمیر موبایل شیائومی باید یک سری پیش نیاز هایی را رعایت کرد. تعمیر سخت افزار و نرم افزار تلفن همراه کار سختی است اما اگر اطلاعات لازم را داشته باشید می توانید این کار را انجام دهید. اما نکته حائز اهمیت این است که اگر گوشی را تعمیرگاه دیگری به جز نمایندگی شیائومی باز کند حق ضمانت آن کنسل می شود. البته این موضوع برای برند های دیگر گوشی نیز صادق است.

به جز دانش و اطلاعات تعمیر موبایل شیائومی ابزاری نیاز دارد که می توان آن ها را از ابزار فروشی ها خرید. با بیشتر شدن ارتباطات اجتماعی توسط اپلیکیشن های اجتماعی تلفن های هوشمند دسترسی به ویدئو های آموزشی هم بیشتر شده است.

بازکردن گوشی برای تعمیر سخت افزار موبایل شیائومی

در نتیجه می توان با مشاهده ویدئو در آپارات و یوتیوب نحوه تعمیر سخت افزار موبایل را آموخت.

برای تعمیر موبایل شیائومی غول مرحله اول، باز کردن گوشی است. کافی است قلق باز کردن گوشی شیائومی را یاد بگیرید، مراحل بعدی آسان تر است.

نکاتی در مورد تعمیر موبایل شیائومی

قبل از اینکه گوشی را باز کنید، مطمئن شوید مشکل تلفن همراه شما نرم افزاری نیست. در مرحله اول گوشی را فلش کنید اگر مشکل حل نشد، مشکل سخت افزاری دارد.

برای بازکردن گوشی از زور بازو استفاده نکنید! قبل از اینکه دست به باز کردن گوشی بزنید نحوه این کار را آموزش ببینید. شیائومی پیچ های مخفی زیادی دارد. ابتدا مطمئن شوید تمام پیچ ها را باز کرده اید، تا آسیبی به قاب گوشی وارد نشود.

نکاتی در مورد تعمیر موبایل شیائومی

برای تعمیر موبایل شیائومی شما باید ابزار مناسب تعمیر موبایل را داشته باشید. یک متخصص همه لوازم مورد نیاز برای تعمیر موبایل را دارد. اولین ابزاری که به آن نیازمندید پیچ گوشتی است. شما باید پیچ گوشتی مناسب برای استفاده در گوشی شیائومی را داشته باشید.

سه پیچ گوشتی مورد نیاز است. پیچ گوشتی پنج پر، پیچ گوشتی صاف و یک پیچ گوشتی فیلیپس.

یک موچین یا اهرم پلاستیکی هم باید دم دستتان باشد. به وسیله آن می توانید سیم ها یا باتری را جدا کنید.

یک ساکشن مخصوص گوشی را هم باید داشته باشید. با این ابزار صفحه گوشی را بکشید تا بدون اعمال زور و استفاده از ابزار خارج شود.

بعد از اینکه تلفن همراه را باز کردید باید آن را با الکل تمیز کنید.

سشوار ابزار مناسبی است، با آن می توانید گوشی که در آب غرق شده است را خشک کنید.

یک مسواک نرم را فراموش نکنید. برای تمیز کردن برد موبایل به آن نیاز پیدا خواهید کرد.

تعمیر موبایل شیائومی نیاز به تخصص و مهارت کافی دارد. اگر به این کار علاقه دارید می توانید در کلاس های آموزشی شرکت کنید یا در این زمینه ویدیوهای آموزشی را مشاهده کنید. اما هرگز بدون آموزش دست به این کار نزنید و از یک متخصص کمک بگیرید. اگر بدون دانش کافی دست به این کار بزنید ممکن است خرابی زیادی به بار بیاورید.

شما می توانید برای تعمیر موبایل شیائومی خود از ما مشاوره بگیرید تا ما شما را در این امر راهنمایی کنیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تماس ما 09125234997 در ارتباط باشید.

اطلاعات آموزنده : تعمیر موبایل جی پلاس

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.