در این مقاله از آنی تعمیر، تعمیر و تعویض هارد آیفون را بررسی می کنیم.

آشنایی با هارد آیفون

شرکت اپل تا همین دو سال پیش در تولید هارد های اکسترنال و اینترنال فعال بود، اما حالا توسط شرکت سیگیت خریداری شده است که کیفیت و ماندگاری این برند بر کسی پوشیده نمی باشد. اما بازهم هارد های این برن خراب می شوند و مانند برند های دیگر نیاز به تعمیر و یا تعویض پیدا می کنند.

در این مقاله مشکلات و خرابی های آن را شرح می دهیم و نحوه تعمیر و تعویض هارد آیفون (Iphone) و بازیابی اطلاعات را در گوشی های آیفون بررسی می کنیم.

بدسضکتوری شدن هارد آیفون

انواع هارد آیفون

به طور کلی هارد های ساخته شده توسط شرکت آیفون در دو نوع هارد اکسترنال ۲.۵ و جیبی و هارد اینترنال ۳.۵ است که دامنه ظرفیت آن از ۸۰ گیگ تا ۲.۵ ترابایت است.

مشکلات هارد آیفون

از جمله مشکلاتی که برای هارد آیفون ایجاد می شود عبارت است از :

سوختن برد هارد اینترنال

گاهی نوسانات برق و یا اشتباهاتی که کاربر زمان وصل کردن هارد و یا گوشی به برق انجام می دهد وقتی که گوشی روشن است، باعث سوختن و یا خراب شدن برد هارد آیفون می شود.

حتی برعکس به برق زدن هارد را می سوزاند. البته سوختن برد هارد نه تنها در هارد های اینترنال آیفون مشاهده می شود، بلکه ممکن است در هارد های اکسترنال آیفون نیز اتفاق بیفتد.

سوختن و خرابی در برد هارد اینترنال آیفون ممکن است باعث آسیب رسیدن به هد هارد دیسک شود، که اکثر این مشکلات مربوط به مشکلات پاور می شود.

اما در مورد هارد اکسترنال آیون ممکن است مشکل در نوسانات و اختلالات درگاه یو اس بی سیستم باشد، که نهایتا باعث می شود برد تبدیل به یو اس بی و یا حتی برد اصلی هارد آیفون مشکل پیدا کند.

در این زمان برای تعمیر و تعویض هارد آیفون باید برد هارد دیسک تعمیر شود. جهت آشنایی بیشتر با شرایط تعمیر و تعویض هارد موبایل می توانید مقالعه آن را مطالعه نمایید.

البته اگر برد قابل تعمیر نباشد، متخصص مجبور است آن را تعویض کند و یک برد مشابه با مدیا هارد را جایگزین و سازگار نماید تا بتواند اطلاعات را ریکاوری کند.

اگر شما هم دچار این مشکل شدید و برد هارد ایفونتان دچار سوختگی شد، آن را دستکاری نکنید و مستقیما به یک متخصص حاضر در مراکز تعمیر گوشی آیفون ببرید.

 

نکته: اگر برد گم شود دیگر حتی یک مگا بایت از اطلاعات را نمی توان بازیابی کرد، زیرا هر برد متعلق به یک هارد است.

همچنین باعث می شود که تعمیر و تعویض هارد آیفون هم به درستی انجام نشود و عملیات با شکست مواجه شود. البته نگران این مسائل نباشید اگر به آنی تعمیر مراجعه کنید ما اطلاعات مهمتان را بازیابی می نماییم.

 

سوختن برد هارد اینترنال

عدم شناسایی هارد آیفون

این مشکل ممکن است هم برای هارد های اکسترنال و هم برای هارد های اینترنال به وجود بیاید. البته دلیل این مشکل معمولا ضعف هد و یا خراب شدن فریم ور می باشد که در نهایت هارد آیفون اینترنال در لپ تاپ توسط بایوس شناسایی نمی شود و در گوشی آیفون سیستم گوشی هنگام روشن کردن بالا نخواهد آمد. نتیجه این اتفاق این است که شما نمی توانید به اطلاعات روی گوشی و یا لپ تاپ دسترسی پیدا کنید.

درباره هارد اکسترنال هم کلا توسط دیوایس منیجر شناسایی نمی شود و با اگر شناسایی شود اطلاعات پارتیشن درایو آن نشان داده نمی شود.

البته ما در آنی تعمیر به راحتی فریم ور و هد را در تعمیر و تعویض هارد آیفون بررسی می کنیم و در صورت نیاز اصلاح می کنیم.

 

بدسکتوری شدن هارد آیفون

اگر هارد گوشی و یا لپ تاپ شما و یا حتی هارد اکسترنال آیفون شما دچار بدسکتوری شود، به اطلاعات درایو ها دسترسی نخواهید داشت و یا هنگام کار با آن با یک صفحه آبی مواجه خواهید شد، حتی ممکن است هارد شما خیلی کند کار کند.

اگر هارد شما بدسکتوری شد ما می توانیم به راحتی به تعمیر و تعویض هارد آیفون شما بپردازیم و اگر هارد آیفون شما دچار بدسکتوری شدید شده باشد، اطلاعاتتان را ریکاوری می کنیم.

 

ضربه خوردن

گاهی اوقات در اثر ضربه های شدید به تلفن همراه هد هارد و با سیلندر هارد دچار مشکل می شود و علامت آن این است که صدای غیر عادی از آن به گوش می رسد و یا اصلا روشن نمی شود. اما در تعمیر و تعویض هارد آیفون در صورت پیش آمدن مشکل فیزیکی سریعا اطلاعات را بازیابی می کنیم و از تعمیر آن صرف نظر می کنیم.

کلام آخر

برخی از مشکلاتی که برای هارد های گوشی آیفون و یا لپ تاپ های اپل ممکن است پیش بیاید را بررسی کردیم و به یاری خدا متخصصین ما در آنی تعمیر می توانند تمامی مشکلات مربوط به گوشی آیفون را حل کنند و به تعمیر و تعویض هارد آیفون بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.