نحوه تعویض کیبورد لپ تاپ یکی از سرویس هایی است که در مرکز آنی تعمیر انجام می شود و برای آن از پیشرفته ترین تجهیزات استفاده می شود. کیبورد و یا همان صفحه کلید لپ تاپ یکی از دستگاه های ورودی لپ تاپ است که به وسیله آن می توانید داده ها را وارد کامپیوتر کنید. این دستگاه کلید های زیادی دارد که با فشار دادن هر کدام از آن ها می توان دستور مورد نظر را به رایانه فرستاد.

البته خراب شدن کیبورد لپ تاپ همیشه فاجعه نیست، زیرا بسیاری از شرکت ها کیبورد های جانبی زیادی ساخته اند. این کیبورد ها را کاربرانی که با استفاده از کیبورد لپ تاپ خودشان راحت نیستند و یا کسانی که کیبورد لپ تاپشان خراب شده است اما امکان تعویض آن را ندارند مناسب هستند. همچنین این کیبورد های جانبی قابلیت تنظیم ارتفاع و جابه جا شدن دارند. اما در هر حال اگر کیبورد لپ تاپ مشکلی داشته باشد، بهترین کار این است که آن را تعویض کنید.

نگهداری از کیبرد لپ تاپ

نگهداری از کیبورد لپ تاپ

برای تمیز کردن کیبورد لپ تاپ و گرد گیری آن از مایع مخصوص به آن و دستمال بدون پرز استفاده نمایید و البته کمی دستمال را مرطوب کنید. به مجموعه کارهابب که برای تمیز نگه داشتن و رفع کثیفی کیبورد اپ تاپ انجام می دهند، سرویس عمومی آن می گویند. بهتر است که هر دو ماه یکبار سرویس عمومی لپ تاپ خود را انجام دهید. دستمال هایی برای این کار مناسب هستند که نرم و بدون پرز باشند.

اگر می خواهید از مایعی برای تمیز کردن کیبورد لپ تاپ کمک بگیرید از اسپری هایی استفاده کنید که خروجی بسیار باریک و فشار کمی دارند.

نباید مایعات روی کیبورد لپ تاپ نفوذ کند.

زیرا اگر این اتفاق بیفتد در بهترین حالت صفحه کلید لپ تاپتان کند عمل می کند.

اگر به صورت طولانی و مداوم با کیبورد لپ تاپتان کار می کنید، از کیبورد های جانبی استفاده نمایید تا کیبورد لپ تاپ شما فرسوده نشود.

اگر مایعاتی روی صفحه کلید لپ تاپ ریخت فورا آن را خاموش کنید و باتری را درآورید. سپس برای تعمیر و یا تعویض کیبورد لپ تاپ به مرمز معتبر مراجعه نمایید

مشکلات رایج کیبورد که نشان از خراب شدن آن می دهند

اشکالاتی که در ادامه می گوییم، تعویض کیبورد لپ تاپ را اجتناب ناپذیر می کند:

  • صفحه کلید به جای این که حروف را تایپ کند، اعداد را تایپ می کند.
  • هنگامی که شما یک کلید را فشار می دهید دو حرف همزمان تایپ می شود.
  • گاهی از اوقات هم پیش می آید که مدار کنترل کننده کیبورد که روی مادربرد لپ تاپ قرار دارد، خراب می شود. اما در این صورت مجبور هستید که مادر برد را تعویض کنید و تعویض کیبورد لپ تاپ مشکل شما را حل نخواهد کرد.
  • مثلا وقتی که حرف w را فشار می دهید دو حرف we تایپ می شود. این مشکل ممکن است به دلیل اتصالات نامناسب کابل کیبورد به مادربرد باشد. ممکن است اتصالات مادر برد و یا کابل در محل اتصال با مادر برد زنگ زدن باشد و به خوبی اتصال برقرار نشود.
  • و یا ممکن است دو کلید کنار هم با مادربرد اتصال مشترک داشته باشند. اگر چند بار کلید های معیوب را فضار دادید و مشکل حل نشد باید برای تعویض کیبورد لپ تاپ اقدام کنید.
  • اگر صفحه کلید لپ تاپ خراب است و برد اصلی آن مشکلی دارد، بهتر است سریعا آن را تعویض کنید.
  • برخی از کلید ها در یک راستا(مثلا راستای عمودی) کار نمی کنند. ابن مشکل را می توانید با تعویض کیبورد حل کنید.

نکته: اگر عیوب فوق با تعویض کیبورد لپ تاپ حل نشود، مدار کنترل کننده روی مادربرد خراب شده است و شما ناچار هستید که مادر برد را تعویض نمایید.

نکته : در حالت کلی نمی توان صفحه کلید لپ تاپ را تعمیر کرد و باید در صورت وجود مشکلات بالا آن را تعویض نمایید.

مشکلات رایج کیبرد که نشان از خراب شدن آن می دهند

مراحل تعویض کیبورد لپ تاپ

در مرحله اول تعویض، باید لپ تاپ خاموش باشد و باتری جدا شود. اگر سیستم شما باتری جداشونده ندارد، تعمیرکار ابتدا بدنه پشتی دستگاه را باز می کند. بعد از آن تعمیرکار کیبورد را باز می کند و خار های روی آن را با دقت جدا می نماید. فلت آن را باز و جدا می کند و صفحه کلید سالم و جدید را نصب می کند و پیچ ها مانند قبل بسته می شوند. به شما توصیه می کنیم برای رفع این مشکل و تعویض کیبورد لپ تاپ به یک مرکز مطمئن مراجعه کنید که ترجیحا به شما ضمانت بعد از تعمیر می دهد، زیرا این مسئله بسیار مهم است که حتما از کیبورد اورجینال لپ تاپ شما استفاده کنند.

گفتنی است شما می توانید از خدمات واحد تعمیر لپ تاپ آنی تعمیر استفاده نمایید و با ضمانت شش ماهه پس از تعمیر آن خیال آسوده ای برای خود رقم بزنید.

پیشنهاد مطالعه : آیا می توانیم در منزل فن لپ تاپ را تعمیر کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.