لپ تاپ کامپیوتر کوچک و قابل حملی است که اکثر خریداران آن به این دلیل آن را انتخاب می کنند که بتوانند در هرجایی که لازم باشد از دستگاه خود استفاده نمایند. از این رو باتری لپ تاپ یکی از مهمترین قطعات آن می باشد و به لطف وجود اوست که کاربران می توانند هر جا که لازم شد از آن استفاده کنند و نیازی نباشد مدام دنبال پریز برق باشند. اما گاهی از اوقات لازم است که برای تعویض باتری لپ تاپ اقدام نمود. ممکن است به دلایلی بخواهید خودتان این کار را انجام دهید، در این مقاله از سایت آنی تعمیر اصول تعویض باتری لپ تاپ را به شما گفته ایم.

اگر شما هم باتری لپ تاپتان خراب شده است و نیاز به تعمیر دارد، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

تعویض باتری لپ تاپ

از کجا مشخص می شود که باتری لپ تاپ آسیب دیده است؟

شاید این سوال شما هم باشد. اصلا از کجا معلوم که مشکل از خود لپ تاپ نباشد و باتری مشکل دارد؟ چند نکته ای که در ادامه می گوییم این موضوع را مشخص خواهد کرد.

تاریخ انقضای باتری لپ تاپ

باتری های لپ تاپ ها روی خود تاریخ انقضایی دارند و معمولا بعد از گذشت آن تاریخ دیگر کارایی سابق را نخواهند داشت. بنابراین باید برای تعویض باتری لپ تاپ بعد از تاریخ انقضا اقدام کنید.

اگر باتری لپ تاپ شما از نوع باتری خارجی است می توانید آن را جدا کنید و تاریخ انقضای آن را مشاهده فرمایید. اگر هم باتری داخل لپ تاپ باشد می توانید لپ تاپ را باز کنید و باز هم تاریخ انقضای آن را مشاهده کنید. در این صورت متوجه می شوید که مشکل از باتری است یا خیر؟

زود خالی شدن شارژ باتری

در ابتدای خرید لپ تاپ خود می توانید بعد از یکبار شارژ کردن آن ساعت ها از آن استفاده کنید، اما پس از مدتی کیفیت باتری لپ تاپ (Laptop battery) شما کاهش پیدا می کند و پس از زمان کمی لپ تاپ شما خاموش می شود. حتی ممکن است در هنگام کار با لپ تاپ و یا دیدن فیلم ناگهان لپ تاپ شما خاموش شود. در این صورت مشخص است که نیاز به تعویض باتری لپ تاپ دارید.

شارژ نشدن باتری لپ تاپ

البته ممکن است این مشکل در پی خراب شدن سوکت شارژ هم اتفاق بیفتد. اما اگر مطمئن هستید که سوکت مشکلی ندارد و با اتصال به برق لپ تاپ شما کار می کند، باید برای تعویض باتری لپ تاپ خود اقدام کنید.

در این بخش از مقاله نکته هایی را به شما گفتیم که می توانید تشخیص دهید که مشکل از باتری لپ تاپ است یا خیر. حالا به شما می گوییم برای تعویض باتری چه کنید و چه اصولی را باید رعایت کنید.

نکات مهم در تعویض باتری لپ تاپ

تعویض باتری لپ تاپ

برای این کار باید به موارد زیر توجه کنید:

بررسی مدل دقیق لپ تاپ

لپ تاپ های شرکت های مختلف ممکن است کاملا شبیه به هم باشند و مدلشان تنها در یک حرف با هم تفاوت داشته باشد. به همین دلیل باید کاملا مدل لپ تاپ خود را بررسی کنید و حتما باتری همان لپ تاپ را خریداری نمایید.

به خصوص اگر قصد دارید به صورت اینترنتی خرید خود را انجام دهید باید مدل دقیق را بدانید. در صورت خرید حضوری کمی کار شما راحت تر می شود، زیرا می توانید لپ تاپ خود را همراه خود به فروشگاه ببرید و از فروشنده کمک بگیرید تا باتری مناسب را برای تعویض باتری لپ تاپ به شما بفروشد. همچنین اگر نیاز به تعمیر هارد لپ تاپ داشته باشید می توانید به لینک آن مراجعه فرمایید.

بررسی قیمت

باتری های لپ تاپ در سه درجه درجه یک ، دو و سه تولید می شوند. باتری های درجه سه ارزان تر هستند و باتری های درجه یک قیمت بیشتری دارند.

البته بهتر است باتری درجه یک را بخرید تا ماندگاری بیشتری داشته باشد.

توجه به ولتاژ باتری

شما باید باتری جدید را هماهنگ با ولتاژ قبلی باتری خریداری نمایید. اگر باتری جدید ولتاژ کمتر یا بیشتری داشته باشد در کارکرد لپ تاپ شما اختلال ایجاد می کند.

تاریخ انقضای باتری جدید را بررسی کنید

قبل تر هم گفتیم که باتری های لپ تاپ تاریخ انقضای مشخصی دارند. هنگام خرید باید تاریخ انقضا را بررسی کنید تا منقضی نشده باشد و بعد از اینکه این کار را انجام دادید برای تعویض باتری لپ تاپ اقدام کنید.

پبشنهاد مطالعه: تعویض کیبورد لپ تاپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.