شارژر لپ تاپ یکی از تجهیزات اصلی برای تامین برق سیستم است. با توجه به هزینه های گران قیمت تجهیزات جانبی، با تعمیر شارژر می توان مدت ها از دستگاه استفاده نمایید. همراه ما باشید تا در مورد هزینه تعمیر مدار شارژ لپ تاپ صحبت نماییم.

خرابی شارژر لپ تاپ

عدم شارژ صحیح باتری لپ تاپ یا عدم روشن شدن در هنگام اتصال شارژر به صورت مستقیم به لپ تاپ، یکی از مشکلات رایج سیستم بوده که کارایی سیستم را به صورت محسوسی کاهش می دهد. خرابی شارژر لپ تاپ دلایل مختلفی داشته که می توانیم به آسیب های مدار شارژر لپ تاپ و  اشاره نماییم. در ادامه، بیشتر در مورد هزینه تعمیر مدار شارژ لپ تاپ Laptop charging circuit repair صحبت می کنیم.

آسیب های رایج شارژر لپ تاپ و ایجاد هزینه تعمیر مدار شارژ لپ تاپ

مدار شارژر لپ تاپ یکی از بخش ‌های اصلی شارژر بود که در معرض آسیب های مختلف مانند تغییر ولتاژ قرار می ‌گیرد که باید در اولین قدم پس از باز کردن شارژر، اختلالات مدار را کنترل نمایید. در ادامه در مورد هزینه تعمیر مدار شارژر لپ تاپ صحبت می نماییم تا به جای صرف هزینه های گزاف تعویض یا خرید شارژر نو، شارژر را تعمیر نمایید.

آسیب های رایج شارژر لپ تاپ و ایجاد هزینه تعمیر مدار شارژ لپ تاپ

تست و بررسی شارژر

برای بررسی این مشکل لپ تاپ را با باتری روشن کرده و پس از اتصال آن به برق، واکنش شارژ را بررسی نمایید. اگر لپ تاپ شروع به کار و شارژ لپ تاپ کرد، پس دستگاه شما سالم است. اگر واکنشی از طریق نیروی برق دریافتی مشاهده نکردید، پس اختلال در مدار شارژ دستگاه وجود دارد که باید توسط تعمیرکاران مجاز تعمیر شود. برای تعمیر انواع تجهیزات الکترونیکی می توانید به سایت آنی تعمیر مراجعه کرده و درخواست خود را در سایت ثبت نمایید.

قبل از تعمیر، از هزینه تعمیر مدار شارژ لپ تاپ اطلاع حاصل کرده و در صورت تمایل اقدام به تعمیر نمایید.

مهم ترین دلایل خرابی شارژر

درباره هزینه تعمیر مدار شارژ لپ تاپ باید بگوییم که مهم ترین دلایل آسیب شارژر نوسانات برق و یا ولتاژ های غیر استاندارد است. ولتاژ غیر استاندارد به لپ تاپ شوک الکتریکی وارد می کند که باعث سوختگی ترانزیستور ها و آی سی های لپ تاپ مدنظر می‌ شود. خوشبختانه به دلیل اینکه شارژر دستگاه به عنوان محافظ عمل کرده از آسیب های وارد شده به لپ تاپ جلوگیری می کند. برای حل این مشکل باید فوراً به یکی از تعمیرکاران مجاز مراجعه کرده و از اتصال آن به سیستم جلوگیری نمایید.

اهمیت تعمیر به موقع شارژر

مدار شارژر، برق شهری را به ولتاژ های مد نظر سیستم تبدیل می کند. در ادامه برق به قسمت منبع تغذیه لپ تاپ منتقل شده و در آنجا به قسمت های مختلف مانند برد، سی پی یو، رم و غیره تقسیم‌ بندی می‌ شود. باید تمام تجهیزات از جمله پردازنده، رم، هارد و غیره دارای برق یکسان و متعادلی باشند. برای اطلاع از هزینه تعمیر مدار شارژ لپ تاپ با کارشناسان آنی تعمیر در ارتباط باشید.

اگر ولتاژ های نامناسبی به قطعات داخلی سیستم وارد شود، ممکن است خرابی های غیر قابل جبرانی به وجود آید. در اولین مرحله پس از مشاهده خرابی شارژر، از هزینه تعمیر مدار شارژر لپ تاپ اطلاعات حاصل کرده و برای تعمیر اقدام نمایید.

اجزای اصلی شارژر لپ  تاپ

بهتر است قبل از تعمیر تجهیزات الکترونیکی اطلاعاتی از اجزای تشکیل دهنده دستگاه خود داشته باشید. شارژر لپ تاپ دارای بخش های متنوعی از قطعات ریز و درشت بوده که از یک آی سی شارژر، فیوز و ترانزیستور ها تشکیل شده است. اگر شارژر لپ تاپ را به دو قسمت تقسیم کنیم، بخش اول کانکتور باتری بوده و قسمت دوم کانکتور آداپتور است.

با توجه به کارکرد هماهنگ تمام قطعه های ورودی و خروجی، آی سی شارژر، کانکتور برق و آداپتور باعث شارژ تجهیزات مورد نظر می شود.

جمع بندی

در این مقاله به بحث هزینه تعمیر مدار شارژ لپ تاپ اشاره کردیم. سعی داشتیم با قسمت های مختلف شارژر لپ تاپ آشنا شده و آسیب های رایج شارژ را بررسی نماییم. برای اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت دقیق و هزینه‌های تعمیر شارژر لپ تاپ به سایت آنی تعمیر مراجعه کرده و از کارشناسان سایت در مورد نوع شارژر و تعمیرات آن را جویا باشید. امیدواریم مطالب ارائه شده مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.