یکی از اتفاقات ناگواری که ممکن است برای گوشی های هوشمند پیش بیاید، افتادن آن از دست کاربر روی زمین و برخورد آن با اجسام سخت است. پس از این حادثه به احتمال بسیار زیاد گلس الی سی دی گوشی دچار شکستگی می‌شود و در کارکرد آن اختلال ایجاد می‌کند. اما در این هنگام راهکار چیست؟ آیا باید تاچ ال سی را تعویض کرد؟ می‌توان تنها گلس ال سی دی را تعویض نمود؟ هزینه تعویض آن چقدر است؟

در این مقاله تمامی سوالات شما درباره تعویض گلس ال سی دی موبایل را پاسخ داده ایم.

خبر خوب این است که امروزه فناوری جدیدی به بازار آمده است که می‌توان با استفاده از آن گلس ال سی دی موبایل را تعویض کرد. در این فناوری می‌توان تکه‌های شکسته گلس روی ال سی دی گوشی هوشمند را به وسیله تجهیزات مخصوص برداشت و گلس اورجینال جدید را روی آن نصب کرد.

مزایای تعویض گلس ال سی دی نسبت به تعویض تاچ ال سی دی

تعویض گلس ال سی دی گوشی یعنی چه؟

در حقیقت گلس تنها شیشه بیرونی است که برای محافظت از تاچ ال سی دی روی پنل جلویی گوشی نصب می‌شود. البته بهتر است بدانید این شیشه کاملا با محافظ پلیمری که در گوشی فروشی ها به عنوان محافظ گلس فروخته می‌شود تفاوت دارد. اولی گلس و دومی محافظ گلس نام دارد. منظور ما در این مقاله گلس ال سی دی است که توسط شرکت سازنده گوشی با مجموعه تاچ ال سی دی روی گوشی نصب شده است و کاربر گوشی هیچ‌گونه دخالتی در نصب آن ندارد.

 

چه زمانی می‌توان تعویض گلس ال سی دی موبایل را انجام داد؟

ممکن است این سوال را از خود بپرسید که تعویض گلس ال سی دی چه کاربردی دارد و چه زمانی این‌کار انجام می‌شود؟ قبل از پاسخ به این سوال بهتر است با اجزای تشکیل دهنده پنل تاچ ال سی دی آشنا شوید.

 

اجزای تشکیل دهنده پنل تاچ و ال سی دی

این پنل در گوشی های هوشمند از چهار قسمت تشکیل شده است. به ترتیب از لایه بیرونی به داخل:

  1. گلس روی ال سی دی که از آن در برابر عوامل بیرونی محافظت می‌کند.
  2. تاچ یا دیجیتایزر که محل نصب کاربر و دستورات لمسی اورا شناسایی می کند.
  3. چراغ های نور دهنده که باعث می‌شوند محتوای صفحه نمایش مشاهده شود.
  4. فریم ال سی دی که تمامی اجزای این پنل را به صورت فشرده کنار هم نگه می‌دارد.

اجزای تشکیل دهنده پنل تاچ و ال سی دی

زمانی که می‌گوییم تاچ ال سی دی منظورمان چهار عضو بالا باهم است.

گاهی اوقات ممکن است ضربه ای به گوشی وارد شود که گلس گوشی را دچار شکستی کند، اما سایر اجزای تشکیل دهنده تاچ ال سی دی سالم باقی بماند. در این صورت آثار شکستگی روی صفحه نمایش موبایل شما پیدا می‌شود اما تاچ گوشی بدون هیچ لگی کار می‌کند. شما به آسانی و با یک آزمون ساده می‌توانید مطمئن شوید تنها گلس آسیب دیده است و یا تاچ ال سی دی کلا دچار مشکل شده است. کافیست انگشت خود را روی ترک ها و شکستگی های صفحه نمایش بکشید و کمی با گوشی کار کنید. اگر گوشی به راحتی دستورات شما را انجام می دهد، مطمئن باشید که تاچ سالم است. همچنین به خوبی نگاه کنید که در محل ترک ها لکه های تیره و بنفش دیده می شود یا خیر. اگر لکه‌ای وجود ندارد و از روشنایی صفحه شما کاسته نشده است، می توانید به راحتی با تعویض گلس ال سی دی مشکل موبایل خود را رفع کنید.

 

مزایای تعویض گلس ال سی دی نسبت به تعویض تاچ ال سی دی

مهم‌ترین مزیتی که این روش دارد این است که شما هزینه کمتری خواهید پرداخت. تاچ ال سی دی یکی از گران‌ترین قطعات موبایل و تبلت است و معمولا بخش اعظم قیمت گوشی هم مربوط به همین قطعه می‌شود. اما در صورتی که تنها گلس ال سی دی آسیب دیده باشد، هزینه تعمیر بسیار پایین می آید.

مزیت بعدی این است که در صورت تعویض گلس ال سی دی، تاچ ال سی دی فابریک و اصلی گوشی را در دستگاه نگه داشته اید. تاچ ال سی دی فابریک گوشی شما نسبت به تاچ های دیگر که در بازار برای تعمیر گوشی‌ها فروخته می‌شود کیفیت بهتری دارد.

 

هزینه تعویض گلس ال سی دی موبایل چقدر است؟

یکی از مهم‌ترین قسمت‌هایی که یک کاربر تصمیم می‌گیرد خدمتی را انجام دهد یا نه همان هزینه می باشد. هزینه تعویض گلس بسیار کمتر از هزینه تعویض کل مجموعه تاچ ال سی دی است، اما به طور کلی این هزینه به عوامل زیر بستگی دارد.

  • مدل و نوع گوشی شما در این موضوع بسیار تأثیر می‌گذارد، مثلا هزینه تعویض گلس ال سی دی موبایل های آیفون از برندهای دیگر بیشتر است.
  • صفحات منحنی مثل صفحه گوشی سامسونگ سری S از صفحات تخت گران‌تر هستند.
  • هزینه چسب و هزینه تعمیرکار هم که سرجای خودش محاسبه می‌شود.

البته شما می‌توانید با متخصصین ما در آنی تعمیر تماس بگیرید، تا آن‌ها شما را راهنمایی کنند.

پیشنهاد مطالعه : تعمیر گلس ال سی دی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.