لازم است تا بدانید چه قطعاتی از گوشی اپل تعمیر می شوند. با دانستن اینکه چه قطعاتی تعمیر شده اند می توانید بفهمید که گوشی چقدر عمر کرده است. همچنین می توانید متوجه شوید که قطعات مختلف آن، چندین بار تعویض شده اند. علاوه بر مواردی که ذکر کرده ایم در صورتی که بدانید چه قطعاتی از گوشی اپل تعمیر می شوند می توانید موارد تعمیر را بفهمید. به طور مثال می توانید بفهمید که آیا باتری و یا صفحه نمایشگر آیفون ۱۱، تعویض شده‌ اند یا خیر. همچنین در صورتیکه صفحه نمایشگر دچار آسیب شده باشد خواهید دانست که آیا امکان تعمیر آن وجود دارد یا خیر.

چه اهمیتی دارد که بدانیم چه قطعاتی از گوشی اپل تعمیر می شوند؟

در صورتی که بدانید چه قطعاتی از گوشی اپل تعمیر می شوند میتوانید اصالت موبایل را بفهمید. به طور مثال برای آیفون های سری ۱۲ تا ۱۴ می‌ توانید بررسی کنید که ببینید آیا دوربین (TrueDepth) تعمیر شده یا خیر. علاوه بر صحت موبایلی که خریداری کردید می‌ توانید بدانید که آیا مشکل گوشی قابل حل است یا خیر. به طور مثال اگر حادثه ای برای صفحه نمایشگر گوشی شما به وجود آمد آیا قابل تعمیر است یا خیر. آیفون هایی که قابلیت تعمیر در آنها وجود داشته باشد به راحتی خرید و فروش می شوند و مشکلی برای صاحب آن به وجود نمی آورند. به عنوان یک نکته ی تعمیراتی موضوعی را به شما می گوییم که می تواند بسیار مفید باشد. دانستن این موضوع باعث می‌ شود که اختلافات زیاد میان تعمیرکاران گوشی و دارندگان آنها حل شود.

چه قطعاتی از گوشی اپل تعمیر می شوند؟

 

موضوع اولیه این است که اگر بدانید چه قطعاتی از گوشی اپل تعمیر می شوند اختلافات زیادی حل می شوند.   یعنی در موارد متعددی دارندگان گوشی ادعا کرده اند که قطعات اصلی تلفن آنها در تعمیرگاه تعویض شده اند. حل کردن موضوع اخیر یک بحث فوق العاده فنی است که با اطلاع کاربران می تواند حل شود. قبل از اینکه به تعمیرگاه مراجعه کنید باید به بخش تنظیمات گوشی بروید و موردی را بررسی کنید. در قسمت  Apple Part اگر روند تولید و سرویس قطعات گوشی، اصلی باشند در گزینه (Genuine Apple Part) نمایش داده می شوند.

دانستن اینکه چه قطعاتی است گوشی اپل تعمیر می شوند باعث آسودگی خاطر است

در چه زمانی تعمیرات سخت افزاری آیفون لازم است؟

تعمیرات سخت افزاری آیفون در زمانی ممکن است که بدانید چه قطعاتی از گوشی اپل تعمیر می شوند. یعنی در قسمت سخت افزار موبایل، مواردی که تشکیل دهنده گوشی هستند دچار عیب می شوند. به طور مثال امکان دارد در کنار گوشه صفحه نمایشگر نقاط سیاه به وجود آیند. همچنین امکان دارد که باد کردگی در قسمت باتری گوشی مشاهده شود که نیاز به تعویض قطعه دارد. در تمام مواردی که یکی از قطعات گوشی دچار ایرادی شده باشد باید تعمیرات سخت افزاری انجام گیرد. مهمترین قطعاتی که امکان دارد دچار اشکال شوند عبارتند از:

  • اسپیکر
  • دوربین های پشت
  • دوربین سلفی
  • صفحه نمایشگر
  • دکمه های کناری
  • باتری

تعمیرات تاچ، ال سی دی به چه طریقی انجام میشوند؟

یکی از بخش های تعمیرات گوشی مربوط به تعمیرات تاچ، ال سی دی می شود. این بخش فوق‌العاده مهم است؛ زیرا سهولت کاربری را تعیین میکند. یعنی تمام استفاده کاربران از گوشی مربوط به بخش ال سی دی و تاچ آن میشود. از طریق تاچ می توانید به برنامه های گوشی دسترسی پیدا کنید و کارهای مختلف انجام دهید. در صورتی که تاچ گوشی با مشکلی روبرو شود قطعاً کاربری گوشی دچار اختلال می شود. یعنی کاربر نمی تواند به قسمت هایی که می خواهد برود و عملکرد گوشی با مشکل روبرو میشود. معمولاً تمام مشکلاتی که در زمینه تاچ و ال سی دی گوشی به وجود می آیند مربوط به شکستگی است.

آیا میدانید چه قطعاتی از گوشی اپل تعمیر می شوند؟

سایت اپل توضیح داده است که چه قطعاتی از گوشی اپل تعمیر می شوند

تعمیرات تاچ ال، سی دی معمولاً با تعویض قطعه روبرو هستند. مشکلاتی که برای تاچ و ال سی دی گوشی به وجود می آیند دیگر با تعمیر قابل حل نیستند. بنابراین باید قطعات مربوط به آنها تعویض گردد. البته در برخی موارد امکان دارد که اشکال در قطعه ی دیگر موجب خاموشی یا اختلال در عملکرد تاچ شود. تشخیص مشکل اخیر باید توسط تعمیرکار آیفون صورت گیرد و نیاز به بررسی تخصصی دارد. سایت اپل برای توضیح اینکه چه قطعاتی از گوشی اپل تعمیر می شوند نکاتی را ذکر کرده است. عمدتاً این نکات مربوط به ارور ها و پیام هایی است که پس از تعویض قطعه در صفحه نمایش ال سی دی به کاربر نشان داده میشوند. به طور مثال امکان دارد پیام عدم شناسایی قطعه ای در صفحه گوشی نشان داده شود.

با ارور هایی که پس از تعمیر اپل نشان داده می شوند چه کنیم؟

در نکاتی که سایت اپل برای توضیح اینکه چه قطعاتی از گوشی اپل تعمیر می شوند نکته ای ذکر شده است. این نکته مربوط به نوع قطعات و ارور هایی است که پس از تعمیر گوشی نشان داده می شوند. مطابق توضیح سایت اپل، زمانی که قطعات غیر اصل و یا تعمیر به طور ناقص انجام گیرد ارور های ناشناخته نشان داده می شوند. به طور مثال زمانی که عملیات تعمیر هارد آیفون انجام گیرد و قطعه غیر اصل استفاده شود پیام ناشناخته نشان داده میشود. معمولاً بیشترین پیام هایی که نشان داده می شوند یکی از موارد زیر است. این پیام ها عبارتند از:

  • قطعات گوشی با یک قطعه غیر اصل جایگزین شد
  • قطعه گوشی قبلاً در گوشی دیگری مورد استفاده بوده است
  • عملکرد تلفن مطابق انتظار نمی باشد

انجام تعمیرات با دانستن اینکه چه قطعاتی از گوشی اپل تعمیر می شوند آسان تر است

از سایر مشکلاتی که ممکن است نیاز به تعمیرات نرم افزاری آیفون داشته باشد می توانیم موارد زیر را بگوییم. اگرچه بروز این مشکلات قطعی نیستند ولی امکان دارد برای بعضی از مدلها به وجود آیند. مشکلاتی مانند: شناسایی چهره، مشکل اتصالات اینترنتی، مشکلات مربوط به اکانت و موارد مشابه. برای حل کردن مشکلات اخیر قطعاً باید به تعمیرکار اپل مراجعه کنید. البته باید بدانید با توجه به نوع مدل آیفون، زمان تعمیر کردن و هزینه های آن متفاوت است.

اگر از تعمیرکار آموزش ندیده استفاده کنیم چه میشود؟

 تعمیرکار آموزش ندیده باعث میشود هزینه های زیاد ایجاد شود. حتی او نمی‌ داند چه قطعاتی از گوشی اپل تعمیر میشود. بر همین اساس فقط از تعمیرکارانی استفاده کنید که بتوانند قطعات گوشی شما را شناسایی و به خوبی تعمیر کنند. یعنی اولین مرحله تعمیر مربوط به شناسایی عیب گوشی میشود. پس از اینکه مشکل نرم افزاری یا قطعه ی دارای ایراد شناسایی شد، بر حسب مورد عملیات تعمیر یا تعویض آن آغاز می شود. نکته مهم دیگری که سایت اپل برای کاربران منتشر کرده است مربوط به ابزار تعمیر است. شرکت اپل اخیراً برای اولین بار لوازم تعمیر گوشی هایش را منتشر کرده است. البته باید بدانید تا این ابزار به کشورمان بیایند زمان طولانی را طی خواهند کرد. مطابق اهداف اپل در آینده ای نه چندان دور تمام کاربران موبایل هایش می توانند خودشان تعمیرات گوشی را انجام دهند.

همچنین در نیاز به

دارید می توانید از خدمات مجموعه آنی تعمیر استفاده کنید.

منابع:

  1. https://support.apple.com/en-us/HT212878

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.