تشخیص گوشی اپل اصلی از تقلبی: اپل با توجه به کیفیت بالا و استفاده از مدرن‌ترین فناوری های روز دنیا در تولید مورد توجه مشتری‌های زیادی در تمام نقاط جهان است. قیمت بالای این محصول و ظاهر شکیل آن همچنین نرم‌افزار خاص و کاربردی برای اپل باعث شده که به یگ کالای  لاکچری تبدیل گردد و افراد زیادی برای خرید آن رغبت نشان دهند، اما با توجه به این‌که اپل یک محصول گران‌قیمت است و همواره افراد سودجو در تمام نقاط جهان وجود دارند که برای منفعت خود اقدام به کپی کردن از اپل اصلی خواهند کرد در این شرایط کار برای مشتریان جهت خرید اپل واقعی بسیار سخت خواهد شد. بهترین گوشی های آیفون در سال 2021

تشخیص گوشی اپل اصلی از تقلبی

روش های تشخیص گوشی اپل اصلی از تقلبی

یک سری روش‌ها و عواملی وجود دارد که اگر خریدار نسبت‌ به آن شناخت و آگاهی پیدا کند در هنگام خرید یک گوشی اپل در دام فروشنده‌های سودجو نخواهد افتاد.

بررسی ظاهری بدنه اپل

زمانی که دو اپل کنار یکدیگر قرار داده شوند می توان از ظاهر و بدنه آن به اصل و یا جعلی بودن آن پی برد. در تولید یک اپل تقلبی از مواد اولیه نامرغوب و ارزان استفاده شده است، از همین رو با در دست گرفتن به راحتی می توان جعلی بودن آن را تشخیص داد. مورد دیگر که در بدنه باید بررسی شود دکمه هایی است که قسمت های مختلف بدنه را به هم متصل کرده است، از آن جایی که تمام تجهیزات و لوازم جانبی اپل خاص بوده و هیچ ابزار غیری را نمی توان برای آن استفاده کرد، اگر با هر ابزاری دکمه ها باز و بسته شد خیلی سریع محصول باید کنار گذاشته شود، زیرا جعلی است و یک اپل اصلی فقط با ابزار خاص خود باز و بسته می شود. برای تشخیص از روی بدنه می توان به مقایسه رنگ ها نیز پرداخت.

بررسی سریال اپل

همه گوشی هایی که از برند های معتبر ساخته شده اند دارای سریال مخصوص به خود هستند، در زمان خرید یک‌گوشی اپل اگر محصول فاقد سریال بود، با قطعیت می توان اعلام کرد که فروشنده در حال فروش یک اپل جعلی به جای اصلی است.

سیستم عامل خاص و منحصربه فرد اپل

سیستم عاملی که اپل اصل از طریق آن راه اندازی می شود ios بوده که صرفا در انحصار اپل است و هیچ کمپانی دیگر نمی تواند از آن استفاده نماید. سیستم عامل موجود، سبب خاص و منحصربه فرد شدن اپل از دیگر محصولات مشابه شده است. تمامی اپل های جعلی سیستم عاملی اندرویدی داشته اما  آن را در قالب و پوسته ios قرار داده اند ،در اولیل خریدار نا آشنا به راحتی فریب دسیسه شرکت های کپی کار را خواهد خورد، ولی با توجه به گران بودن محصول و پرداخت هزینه هنگفت در قبال دریافت یک اپل، خریدار باید تماما جوانب احتیاط را رعایت کرده و کل دستگاه را بررسی نماید.

دوربین با کیفیت عالی اپل

هیچ شرکت سازنده موبایلی نتوانسته قدرت دوربین های خود را در سطح  اپل بالا آورده، دوربین های این محصول از  نظر کیفیت بسیار عالی هستند و می توانند یک عامل مهم و البته راحت جهت تشخیص اپل اصل از جعلی قرار گیرند.

استعلام قیمت روزانه از سایت اصلی اپل

آیفن های جعلی به دلیل جلب نظر مشتری، با قیمت بسیار کمتر از آیفن های اصلی به فروش می رسند، زیرا برخی از مشتریان همواره قیمت را ملاک خرید خود قرار می دهند به همین دلیل خیلی زود فریب خورده و پول خود را از دست خواهند داد. می توان برای اطلاع از قیمت دقیق گوشی اپل از سایت معتبر و اصلی آن کمک گرفت و گوشی هایی که با اختلاف قیمت در بازار به فروش می رسند را جعلی دانست.

بررسی سیری siri از موارد مهم تشخیص گوشی اپل اصلی

باید از از فروشنده خواست که نشان دهد آیا Siri روی اپل کار می‌کند یا نه. سیری یک دستیار صدا است که فقط بر روی دستگاه‌های اپل کار می‌کند.

 

سخن پایانی درباره تشخیص گوشی اپل اصلی

شرکت آنی تعمیر به شما مشاوره رایگان خواهد داد تا بتوانید بهترین لوازم جانبی را برای گوشی اپل خود تهیه نمایید. ولی باید مطمئن بود که تنها آن لوازم جانبی خریداری شود که اپل تایید کرده‌است، یا این کلمات ” ساخت آیفون ” یا ” ساخت آی پد ” به وضوح روی بسته برچسب زده شده‌است. و اگر یک کابل برق برای آیفون خریداری شد اطمینان حاصل شود که آن mfi است.

پیشنهاد مطالعه : تعمیر موبایل ویندوز فون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.