کد تست گوشی سامسونگ: گوشی سامسونگ در حال حاضر جزو بهترین تلفن همراه در بازار شناخته شده است. یکی از ویژگی های مثبت این دستگاه وجود یک سری کد تحت عنوان کد تست گوشی سامسونگ می‌باشد. کد تست در واقع نوعی فرمول بوده که با وارد کردن آن یک سری اطلاعات در خصوص نرم افزار و سخت افزار‌های بکار رفته در گوشی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. با وجود کد تست گوشی سامسونگ از سلامت و کیفیت این محصول اطمینان پیدا خواهید کرد. در این مقاله هدف ما معرفی انواع کد تست گوشی سامسونگ است. قطعا این مقاله برای شما مفید خواهد بود، از شما دعوت می‌کنیم تا با ما همراه شوید. در صورتی که نیاز به مشاوره رایگاه و تعمیر موبایل سامسونگ دارید می توانید به مرکز تخصصی تعمیرات موبایل آنی تعمیر مراجعه نمایید.

کد تست گوشی سامسونگ چیست؟  - aanitamir.com

منظور از کد تست گوشی سامسونگ چیست؟  

در حال حاضر زبان برنامه نویسی از طریق یک سری کد مخصوص قابل اجرا بوده و به واسطه‌ی یک سری حروف و اعداد در کنار هم کد به دست می‌آید. با  وارد کردن کد از طریق صفحه کلید تماس به صورت خودکار و بدون انجام کار اضافه‌ای یک صفحه‌ای حاوی اطلاعات خاص نمایش داده می‌شود. خوشبختانه گوشی سامسونگ از تمامی استاندارد‌های موجود تبعیت کرده و ساختار کاملا حرفه‌ای دارد. یک سری کد مخصوص در گوشی سامسونگ وجود داشته که با وارد کردن آنان، به راحتی اطلاعات کاملی با جزئیات در خصوص نرم افزارهای موجود و سخت افزارهای بکار رفته در دستگاه نمایش داده خواهد شد.

انواع کد تست گوشی سامسونگ

در ادامه مطلب چند نمونه از کدهای پرکاربرد ذکر شده است که با هم بررسی می نماییم.

اولین کد برای گوشی و تبلت‌های سامسونگ عبارت ( *#0*# ) می‌باشد. از چپ به راست کد را بخوانید. ستاره مربع صفر ستاره مربع که این کد باعث شده تا اطلاعات خاصی در خصوص دستگاه را مشاهده کنیم، پس از وارد کردن آن یک منو که گزینه‌های مختلفی دارد، نمایش داده می‌شود، که به شرح زیر است؛

 • Sleep : اگر شما گزینه خواب یا sleep را کلیک کنید، گوشی قفل شده و پس از باز کردن آن منوی مربوط به انواع کد تست گوشی سامسونگ باز خواهد گشت. خاصیت این کد تست گوشی Phone test code هنگام عملکرد قفل و حالت خواب است.
 • Speaker : این کد همان گونه که به معنی بلند گو است، برای تست بلند گو و صدای گوشی طراحی شده است. پس از کلیک بر این گزینه یک موزیک پیش فرض پخش خواهد شد و با توجه به صدای پخش،کیفیت صدا ارزیابی میشود. برای قطع صدا همین گزینه را مجددا فشار دهید.
 • Vibratin : این گزینه برای بررسی میزان و قدرت لرزش گوشی بوده که با لمس این گزینه گوشی می‌لرزد.
 • Sub key : این گزینه یکی از انواع کد تست گوشی سامسونگ بوده که به شما کمک می‌کند تا عملکرد‌ کلیدهای موجود را بررسی کنید. در گوشی سامسونگ کلید کاهش صدا، افزایش صدا و قفل صفحه وجود دارد که می توانید با فشردن کلید پس از انتخاب این گزینه آن‌ها را بسنجید. رنگ تصویر با فشردن هر کلید تغییر کرده که نشان دهنده سلامت کلید است. برای نمایش منو بایستی دو بار گزینه را لمس کنید.
 • Mega cam : این گزینه مختص ارزیابی دوربین گوشی است. این گزینه عکس گرفتن را مقدور کرده و فلش نیز تست خواهد شد.
 • Front cam : یکی دیگر از انواع کد تست گوشی سامسونگ این گزینه بوده که مختص تست دوربین سلفی است. عملکرد این آیتم مانند نمونه قبل خواهد بود.
 • IRIS camera test : یک سری از گوشی‌های سامسونگ قادر به چهره نگاری برای قفل صفحه هستند. این گزینه عملکرد چهره نگاری را بیان خواهد کرد.
 • Barcode Emulator Test : اسکن بارکد یک قابلیت خاص بوده که بایستی تمام گوشی‌های هوشمند از آن پشتیبانی کنند. این تست باعث شده تا عملکرد دستگاه هنگام اسکن بارکد مشخص شود. با لمس این آیتم چند بارکد را مشاهده خواهید کرد و با انتخاب یکی از آن‌ها اسکن شروع می‌شود.
 • Touch : لمس صفحه با این آیتم مورد آزمایش قرار خواهد گرفت.
 • TSP Hovering : قابلیت تاچ فضایی که از جدیدترین قابلیت گوشی‌های سامسونگ است، در این گزینه بررسی خواهد شد.
 • Wacom test : در یک سری از مدل‌های گوشی سامسونگ قلم هوشمند وجود دارد، در این گزینه شما می‌توانید تمامی عملکردهای قلم هوشمند را مشاهده و بررسی کنید.
 • Spen Hovering : شناوری قلم هوشمند از توانمندی‌های آن بوده که باید از عملکرد صحیح آن اطمینان یافت. در این بخش به خوبی می توان سنجید.
 • چهار رنگ Red ،  Blue ، Green و Black در منو تست گوشی نمایش داده می‌شود، که برای بررسی پسکسل و سلامت صفحه طراحی شده است. با انتخاب هر کدام از رنگ‌ها باید تمام صفحه به همان رنگ درآید و هیچ نقطه‌ای خالی از رنگ نباشد.
 • Dimming : یکی دیگر از انواع کد تست گوشی سامسونگ این گزینه بوده که ال سی دی و سلامت ان را بررسی می‌کند. با انتخاب این گزینه صفحه به سه قسمت تقسیم شده که هر کدامشان به یک رنگ در‌ می‌آید. رنگ قرمز در بالا، سبز وسط و آبی در پایین نمایش داده خواهد شد. در صورت سلامت و عملکرد صحیح ال سی دی این سه رنگ اصلی را به همان ترتیب در صفحه خواهید دید.
 • Receiver : این گزینه برای تست آنتن دهی گوشی بوده که با انتخاب آن صدای بلندی را می‌شنوید. فرکانس این صدا بالا بوده و سلامت آنتن دهی را بیان خواهد کرد.
 • Low frequency : همان طور که ازنام این گزینه پیداست، برای تست فرکانس‌های ضعیف خواهد بود. در این گزینه سه فرکانس ضعیف را مشاهده خواهید کرد و با انتخاب آن‌ها صدای ضعیفی را می‌توانید بشنوید.
 • Sensor : این گزینه تمامی حسگرها و سنسورهای موجود در دستگاه را ارزیابی خواهد کرد. حسگر صفحه نمایش با کف دست تحریک خواهد شد. برای تست این قابلیت کف دست را به صفحه نزدیک کنید، رنگ صفحه سبز خواهد شد.
 • Led : این گزینه مربوط به ال ای دی و صفحه نمایش است، زمانی که آن را انتخاب می‌نمایید، نوار بالای صفحه تغییر رنگ خواهد داد.

کلام نهایی

کد تست سامسونگ یک قابلیت بسیار ویژه و خاص بوده که به شما این امکان را خواهد داد، تا ویژگی‌های بارز دستگاه از جمله نرم افزار و سخت افزار آن را بسنجید. در این مقاله انواع کد تست گوشی سامسونگ را نام بردیم. مجموعه آنی تعمیر اطلاعات کاملی در خصوص گوشی و تبلت سامسونگ دارد. اگر خواهان بررسی گوشی سامسونگ خود هستید، این مجموعه با اعمال کد تست گوشی سامسونگ و تحلیل آن‌ها گوشی شما را ارزیابی خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.