صفحه نمایش تبلت هوشمند یکی از مهم ترین و گران ترین قطعات تبلت در حال حاضر است که خراب شدن آن برای شما گران تمام می شود و نیاز است که حتما به نمایندگی تعمیر تبلت مراجعه فرمایید. در این مقاله می خواهیم دلیل کند شدن تاچ تبلت را بررسی کنیم.

کند شدن تاچ تبلت می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله شوک، خیس شدن تبلت، تعویض ال سی دی و استفاده از صفحه نمایش جعلی باشد. با این حال یک نکته بسیار مهم این است که اگر بتوانیم از این عوامل  جلوگیری کنیم!

اگرچه استفاده از Edge، Board Case و Screen Glass را توصیه می کنیم، اما کاربران با سهل انگاری  دلایل لازم را برای کند شدن تاچ تبلت ایجاد می کنند!

دلایل کند شدن تاچ تبلت

یکی از مشکلاتی که کاربران این تبلت های هوشمند با آن مواجه هستند کاهش حساسیت لمسی تبلت است. توجه داشته باشید که این مشکل، با مشکل کار نکردن صفحه نمایش بسیار متفاوت است.

اگر صفحه نمایش گوشی شما کاملا گیر کرده است و نمی توانید هیچ قسمتی از صفحه نمایش را لمس کنید، از خواندن این مقاله صرفنظر کنید و دلایل خرابی صفحه نمایش تبلت را مطالعه کنید.

با این حال، اگر احساس کردید که تاچ تبلت شما  در حال کاهش است یا برخی از قسمت های صفحه نمایش به درستی کار نمی کنند، این مقاله را بخوانید تا با دلایل کند شدن تاچ آشنا شوید.

استفاده از گلس غیر استاندارد

استفاده از انواع مختلف گلس صفحه نمایش ممکن است حساسیت لمسی تبلت شما را کاهش دهد. برای مدت طولانی، استفاده از گلس صفحه نمایش برای کاربران یک چالش بود.

برخی از کاربران معتقدند استفاده از گلس نانو که از چسب UV برای چسباندن آن استفاده می کند، می تواند به صفحه نمایش تبلت آسیب جدی وارد کند. برخی دیگر پیشنهاد می کنند که هنگام استفاده از گلس، لایه ای بین صفحه نمایش و انگشت ما قرار می گیرد که بازده ارتباطی گوشی را کاهش می دهد.

این هنوز برای بسیاری از افراد یک چالش است، اما نتیجه نهایی این بحث ها و البته بررسی های خاص عملکرد LCD این است که نباید از گلس اشتباه استفاده کنید. همچنین ایجاد حباب های هوا بین شیشه و صفحه نمایش تبلت می تواند عملکرد لمسی آن را کاهش دهد.

استفاده از گلس غیر استاندارد و کند شدن تاچ تبلت

راه حل

شما می توانید با عملیاتهایی به رفع این مشکل بپردازید که عبارتند از:

با تنظیمات تبلت خود سرعت تاچ تبلت  خود را افزایش دهید

در برخی از تبلت های سامسونگ این قابلیت به کاربران اجازه می دهد تا حساسیت صفحه نمایش لمسی را تنظیم کنند.

اگر فکر می کنید تاچ تبلت (Touch tablet) شما کند شده است، بهتر است هنگام استفاده از گلس های نانو و محافظ صفحه نمایش ضخیم تر، سرعت لمس تبلت را با این گزینه افزایش دهید.

برای این کار ابتدا باید وارد تنظیمات تبلت شوید. سپس در مرحله دوم Advanced Features را انتخاب کرده و در منوی ظاهر شده روی Touch Sensitivity کلیک کنید. توجه داشته باشید که این گزینه کمی پایین تر از گزینه های دیگر است و برای دیدن آن باید به بالا اسکرول کنید.

راه دیگری برای افزایش سرعت

این روش روی تبلت های قدیمی کار می کند. برای بهبود تجربه تبلت با استفاده از تنظیمات، ابتدا باید وارد منوی تنظیمات شوید. سپس به Language Sign In رفته و در قسمت Mouse / trackpad گزینه Pointer Speed ​​را انتخاب کنید.

با انتخاب این گزینه اسلایدر قابل بارگیری مجدد را مشاهده خواهید کرد. انتهای نوار را بگیرید و به انتهای ردیف منتقل می شود، سپس Ok را کلیک کنید.

راه دیگری برای افزایش سرعت پس از کند شدن تاچ تبلت

نحوه افزایش سرعت تاچ تبلت

صفحه نمایش را بررسی کنید و از صدای لمسی و صفحه LCD تبلت مطمئن شوید.

اگر تمام راه حل های ارائه شده در این مقاله را بررسی کرده اید و همچنین نگران تبلت خود هستید، توصیه می کنیم از سالم بودن تبلت برای لمس مطمئن شوید.

برای بررسی وضعیت گوشی خود می توانید از برنامه های مختلفی مانند تست صفحه لمسی یا کد * # * # 2664 # * # * استفاده کنید.

اگر این کد را در تبلت خود وارد کنید، یک منوی مخفی با گزینه های مختلف ظاهر می شود. از گزینه های نمایش داده شده در منو، Service Test و سپس Select Touch Screen را انتخاب کنید. اکنون می توانید سلامت لمس تبلت را با لمس صفحه نمایش تست کنید.

در برخی موارد ممکن است مشکلات مختلفی از جمله روشن شدن خودکار صفحه نمایش، کوچک شدن صفحه نمایش و یا مشکل کم شدن جلوه ال سی دی به دلیل ضربه زدن به تبلت همراه باشد. توصیه می کنیم در صورت یافتن علت مشکل و تعمیر تبلت از یک گلس خوب استفاده کنید.

نکته آخر:

در این مقاله به بررسی این مشکل و راهکارهای مناسب برای حل آن پرداخته ایم. با این حال، برای جلوگیری از چنین مشکلاتی، استفاده از لوازم جانبی مانند قاب گوشی و گلس صفحه نمایش را توصیه می کنیم.

باتری و تاچ تبلت  دو مورد از مهم ترین اجزای یک تبلت هوشمند هستند که به راحتی آلوده می شوند. اگر کیف تبلت و گلس مناسب بخرید، به راحتی می توانید از هر گونه مشکلی جلوگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.